تاریخ درج خبر : 1395/11/18
کد خبر : ۵۶۰۲۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس امور عشایر شهرستان بویراحمدمطرح کرد:

کلنگ زنی 6 پروژه همزمان با دهه فجر

رئیس امور عشایر شهرستان بویراحمد ازکلنگ زنی 6 پروژه همزمان با دهه فجر در شهرستان بویراحمد خبر داد.

مهندس قائدی گفت:احداث جاده دسترسی و بهسازی قنوات آب شرب با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد کلنگ زنی خواهد شد.

قائدی با بیان  اینکه زمان بهره برداری از این پروژه کمتر از 4 ماه طول خواهد کشید افزود: با بهرداری از این پروژه حدود 410 خانوار  عشایری از جاده ذسترسی و آب شرب بهره مند خواهند شد.

قائدی اظهار داشت: درسال جاری اعتباری که به  امور عشایر شهرستان بویراحمد از محل اعتبارات استانی و ملی اختصاص داده شده مبلغی بالغ بر نوزده هزار 545 میلیون ریال است.

وی عنوان کرد: مبلغ 9545 میلون ریال آن از محل اعتبارلت استانی و مابقی از محل اعتبارات ملی تامین گردیده اسست

وی ادامه داد:  از سرجمع اعتبارات حوزه بویراحمد ، 16 پروژه عمرانی در دستور کار داریم که مهمترین پروژه امور عشایر شهرستان بویراحمدتامین آب کشاورزی مورد زرد زیلایی است که با بهره برداری از این پروژه حدود 245 هکتار از اراضی منطقه ازدیم به آبی تبدیل خواهد شد.

رئیس امور عشایر شهرستان بویراحمد عنوان کرد :پروژه مذکور تا کنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با بهره برداری از این طرح 110 خانوار از ان بهره مند و حدود 600 نفر ایجاد می کند.

قائدی با اشاره به اینکه در کنار اعتبارات استانی در سال جاری تسهییلات خوبی با کارمزد 4 درصد به جامعه عشایری شهرستان بویراحمد پرداخت گردیده است افزود:  از اوایل مهرماه سال جاری تا کنون تعداد 928 خانوار عشایری استان به بانکهای عامل معرفی شده اند که حدود 400 خانوار در سطح شهرستان بویراحمد از تسهیلات 80 میلیون ریالی در مرحله اول بهرمنده شده اند و تعدادی خانوارعشایری در نوبت مرحله دوم قرار دارند که ان شاءالله پس از تامین اعتبار تسهیلات بانکی در اختیار عشایر قرار خواهد گرفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد