تاریخ درج خبر : 1395/11/21
کد خبر : ۵۶۰۳۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
در آیین افتتاح ساختمان بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج مطرح شد

اجرا نشدن نظام ارجاع، هزینه اضافی به دولت تحمیل کرد

ساختمان بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در دهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی  با حضور محمد جواد کبیر مدیرعامل این سازمان و جمعی از مسئولان و مقامات محلی این استان در یاسوج به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی ساختمان اداری بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد مهر 1393 آغاز شده بود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور گفت که این ساختمان در زمینی به مساحت 2 هزار و 630 متر مربع و در پنج طبقه در مدت کمتر از 28 ماه به بهره برداری رسید.

محمد جواد کبیر میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این ساختمان را افزون بر 48 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: با افتتاح این طرح میزان سرانه فضای فیزیکی در این استان از 3.1 مترمربع در سال 92 با 13 برابر افزایش به حدود 40.8 مترمربع رسیده است.

ساختمان های اداری بیمه سلامت شهرستان های کهگیلویه و گچساران نیز صبح امروز افتتاح شده بودند.

وی با توجه به اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید در این زمینه گفت که میزان فضای فیزیکی ساختمان های اداری بیمه سلامت در کشور از حدود 21 هزار مترمربع در پایان سال 92 به حدود 77 هزار مترمربع در سال جاری رسیده است.

کبیر اظهار داشت که میزان فضای فیزیکی ساختمان های اداری بیمه سلامت کشور تا پایان سال 96 نیز به رقمی حدود 144 هزار مترمربع افزایش خواهد یافت.

9 میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت کشور زیر پوشش بیمه این سازمان هستند که بیشتر آنان اقشار محروم جامعه را تشکیل می دهند.

بیش از 350 هزار نفر از جمعیت حدود 700 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش بیمه سلامتند که از این تعداد 304 هزار نفر روستایی و عشایری هستند.

100بیمه سلامت 10 هزار میلیارد تومان به بیمارستانها پرداخته است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در حاشیه افتتاح ساختمان اداری بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمدگفت که افزون بر 100 هزار میلیارد ریال تا بهمن سال جاری به بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی در سراسر کشور توسط این سازمان پرداخت شده است.

محمدجواد کبیر  اظهار داشت که افزون بر 57 هزار میلیارد ریال از این میزان مربوط به سال 94 بوده است.

وی تصریح کرد که از مجموع 80 هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته دولت یازدهم در بودجه سال جاری تاکنون حدود 40 هزار میلیارد ریال آن جذب و به بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی در سراسر کشور پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور یادآور شد که تا هفته آینده نیز افزون بر 10 هزار میلیارد ریال دیگر از این میزان جذب و به بیمارستان های کشور پرداخت خواهد شد.

کبیر تاکید کرد که در صورت جذب کامل بودجه این سازمان در سال جاری میزان کل بدهی بیمارستان ها و موسسات درمانی دولتی از بیمه سلامت تا پایان اردیبهشت سال آینده پرداخت می شود.

وی بدون اشاره به میزان کل بدهی این سازمان به بیمارستان ها و موسسات درمانی گفت که بیمه ها باید براساس سیاست ها و خط و مشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حرکت و در عین حال با انباشت منابع، استقلال خود را حفظ کنند.

اجرا نشدن نظام ارجاع و تحمیل 200 هزار میلیارد ریال بر دولت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور روند کنونی اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع را رضایت بخش ندانست و گفت که ادامه چنین روندی افزون بر 200 هزار میلیارد ریال تحمیل هزینه های اضافی برای دولت و این سازمان را در سال 96 به دنبال دارد.

کبیر یادآور شد که اجرای طرح کلینیک های یارانه ای در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و طرح راهنمای بالینی برای 50 خدمت پرهزینه بخش سلامت از جمله شاخص ها و کارکردهای مثبت طرح پزشک خانواده است که تا حدود زیادی از هزینه های سرسام آور بیمه سلامت در بخش درمان جلوگیری می کند.

وی ادامه داد که اجرای این طرح بر اساس برآوردهای انجام شده بیش از 30 درصد کنترل هزینه های درمانی را در کشور به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به شناسایی افراد دارای بیش از یک دفترچه بیمه ای در سراسر کشور گفت که تاکنون حدود 70 درصد این دفترچه ها ابطال شده است.

کبیر گفت که انجام این مهم در راستای تحقق شعار راهبردی سازمان بیمه سلامت مبنی بر هر ایرانی یک دفترچه است.

عملیات اجرایی ساختمان اداری بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج که از مهر 1393 آغاز شده بود امروز با حضور مدیر عامل این سازمان به بهره برداری رسید.

این ساختمان در زمینی به مساحت 2 هزار و 630 متر مربع و در پنج طبقه در مدت کمتر از 28 ماه به بهره برداری رسید.

میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این ساختمان افزون بر 48 میلیارد ریال بوده است.

9 میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت کشور زیر پوشش بیمه این سازمان هستند که بیشتر آنان اقشار محروم جامعه را تشکیل می دهند.

بیش از 350 هزار نفر از جمعیت حدود 700 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد