تاریخ درج خبر : 1395/11/23
کد خبر : ۵۶۰۳۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر عامل مخابرات استان:

اختلالات کنونی همراه اول به دلیل ارتقا شبکه است/روزهای خوبی در انتظار مشترکان است

این روزها مردم استان از اختلالات فراوان در حوزه سیم کارت های همراه اول و کندی سرعت اینترنت گله مند هستند ،اما مدیرعامل مخابرات استان معتقد است ،چنانچه مردم صبوری کنند ،مشکلات کنونی نوید روزهای رویایی را به آنان می دهد.

سید عبدالحسین افتخاری،که پیش از این در استان های بوشهر و مازندران، از دوران دولت پیش و قبل از خصوصی شدن این شرکت در ۳ استان عضو هیات مدیره این شرکت بود تا امروز که اداره یک مجموعه خصوصی دست و بال او را از غلتیدن در جناح ها و دولت های سیاسی باز گذاشته است.

خیال راحت افتخاری از تغییر و تحول مدیران

به واقع افتخاری در جایگاه مدیرعاملی بزرگترین شرکت خصوصی حوزه ارتباطات کشور دغدغه های مدیران قبل از خود را  بابت فشارهای دولت های گوناگون برای به خطر انداختن جایگاهش از بین برده است.

مدیرعامل مخابرات استان در روز بیستم بهمن ماه و بمناسبت دهه مبارک فجر،در سالن جلسات مخابرات استان رودروی رسانه های گروهی قرار گرفت،همان زمانی که بسیاری از اهالی رسانه دندان تیز کرده بودند تا تمام دق و دلی شان را از مشکلات سد راه تلفن ثابت، اختلالات تلفن همراه و کندی وحشتناک سرعت اینترنت پرسرعت سر آقای مدیرعامل خالی کنند، وی به خوبی با یک گارد کاملا بسته روبروی آنها ظاهر شد و همه مسئولیت های معضلاتی را که مردم  در  دنیای اراتباطات با آنها مواجه هستند،با قیافه ای کاملا حق به جانب جواب داد.

مشکلات اینترنت پرسرعت تا پایان سال جاری مرتفع می شود

افتخاری  با ذکر مقدمه تاریخچه مخابرات در کشور و اینکه آن زمان مخابرات ایران توسط کشورهای بیرونی اداره می شد، از  رنسانس جدید شرکت مخابرات می گوید:بالاخره در سطح استان بستر گسترده فیبر نوری که فناوری را برای مردم به ارمغان بیاورد باید فراهم می شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۳ هزار و ۵۰۰ مشترک از اینترنت ADSL مخابرات استان  ۳۰۹ سایت G2، ۸۸ سایت ۳G و ۷۸ سایت ۴G در استان ایجاد شده و اینترنت نسل ۴ نیز در شهرهای اصلی کهگیلویه و بویراحمد ارائه می گردد.

وی ادامه می دهد:از مجموع بیش از ۳۷۰ سایت تلفن همراه و ۱۵۰ سایت جی اس ام روستایی که  با پوشش بسیار گسترده ای در سطح استان به مردم سرویس دهی می کنند ،طی دو ماه گذشته به لطف خداوند بستری معادل ۱۱۰ سایت تلفن همراه در سطح شهرهای استان واقع شده است تا با تبدیل به تکنولوژی روز دنیا سرعت مناسب را برای اینترنت و مکالمه بدون دغدغه را برای شهروندان به ارمغان بیاورد.

سید عبدالحسین افتخاری با اعلام اینکه مشکلات کنونی تلفن همراه اول و اینترنت پر سرعت ناشی از توسعه جدید شرکت مخابرات است ،اضافه می کند:حرکت بسیار بزرگی در زمینه دیتا آغاز شده است که سعی بر این است سرعت دلخواه به مشترکین ارائه شود که اکنون پس از سپری کردن مراحل مختلف در حال نصب شبکه پنجم هستیم.

مشتاق هستیم همه منازل تلفن ثابت داشته باشند

افتخاری با ابراز امیدواری از اتمام پروژه دیتا تا پایان سال جاری ،و اشتیاق شرکت مخابرات جهت همه گیر شدن تلفن ثابت در منازل به جهت نرخ بسیار پایین مکالمات ،می گوید:  ما مشتاق هستیم که تلفن ثابت هم در خانه ها باشد ولی اتصال آن هزینه هایی از جمله پرداخت جریمه های سنگین به شهرداری را در پی دارد لذا به واگذاری تلفن ثابت از طریق اتصال فیبر به منازل روی آورده ایم.

وی بیان کرد: مردم به ندرت از تلفن ثابت استفاده می کنند و البته اشتباها استفاده نمی کنند چون نرخ تلفن ثابت در درون استان شهری محسوب شده و هزینه مکالمه با آن بسیار کمتر از تلفن همراه است و خیلی از دارنندگان تلفن ثابت از این وسیله صرفا جهت پوز استفاده می کنند،امادستگاه پوز سودی به ما نمی رساند و منفعت آن به جیب بانک می رود و امروزه هم دستگاه های پوز بی سیم مشکل فروشگاه ها برای خط تلفن را برطرف کرده است.

بی خیال گوشت و میوه سمی شده اند روی فرکانس تلفن زوم می کنند

خیلی از مردم بر این باور هستند که استفاده زیاد از تلفن همراه ،معضلاتی را برای مغز انسان ها به دنبال دارد و یا اینکه خیلی از ما بعضا فرصت هایی نصیب مان شد تا با دادن مکان اجاره ای برای نصب دکل مخابرات ضمن استفاده مناسب از دکل موجود درآمدی نیز نصیب مان شود ،ولی شایعات و نقل قول ها مانع استفاده از همان اندک فرصتها شد، مدیر عامل شرکت مخابرات استان اما به ضرس قاطع این نظریات را رد می کند و می گوید:تلفن همراه از سال ۱۳۷۴ در ایران فعالیت خود را آغاز کرد ،شما یک مورد مثال بیاورید که فلان شخص به دلیل استفاده از تلفن همراه دچار مشکل شده باشد،چرا روی گوشت و میوه ای که همه اش سم هستند زوم نمی کنیم،بند کرده اند به فرکانس ها ،می گویند عامل اصلی همین است.

سید عبدالحسین افتخاری با ذکر اینکه ۶ سال دکل مخابرات بوشهر در حیاط منزلش بوده است می گوید: الان ببینید من به لطف خداوند سالم هستم در خیلی از جاهها افراط و تفریط باعث عقب ماندگی ما می شود،در استان های همجوار از دستگاهها و تجهیزات جدید استفاده می کنند و بهره مناسب را می برند،اما ما تا بخواهیم مردم را توجیه کنیم و تجهیزات را نصب کنیم یک سال فرصت را از دست می دهیم و پس از آن شما بزرگواران ما را با بقیه استان ها مقایسه می کنید که چرا ما توسعه پیدا نمی کنیم.

افتخاری که انگار از وضعیت موجود و شایعات بهم ریخته است اضافه می کند:این درد مختص من مدیر مخابرات استان نیست درد خیلی از مدیران در این استان است .

سال ۹۶ سال موفقی برای مخابرات کشور خواهد بود

افتخاری با نوید اینکه سال ۹۶ سال بسیار موفقی برای مخابرات در سطح کشور خواهد بود ،عنوان کرد:در صدد هستیم تا با اجرای طرح های بزرگ جهت توسعه شبکه مخابراتی و دیتا ،از جمله  تحول عظیم در حوزه مخابرات کشور ایجاد خواهد کرد و در همین زمینه  طرح ره نگاشت ۵ ساله شرکت مخابرات ایران به منظور یکپارچه سازی خدمات و توسعه متوازن کشور در حال اجراست که مطابق این طرح مشتری مداری قلب تپنده برنامه تحول شرکت مخابرات قلمداد شده است.

وی در پایان گفت: نحوه کسب و کار و درآمد مخابرات در اتاق شیشه ای قرار گرفته و شفاف سازی لازم در این زمینه در قالب طرح ره نگاشت ۵ ساله برای مردم و مشترکین صورت می گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد