تاریخ درج خبر : 1395/11/23
کد خبر : ۵۶۰۳۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار سیسخت در نشست با اصحاب رسانه :

چشم انداز ۲۰ ساله شهر توریستی‌ سی‌سخت تدوین می‌شود

شهردار سی‌سخت مرکز شهرستان دنا از تدوین برنامه ۵ ساله و چشم انداز ۲۰ ساله این شهر خبر داد.

علی محمدحسینی اظهار داشت: تدوین برنامه 5 ساله و چشم انداز 20 ساله توریستی‌ترین شهر جنوب کشور با اعتباری افزون بر 600 میلیون ریال در حال تدوین و بزودی نهایی می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده جدول گذاری برخی از مناطق شهر سی سخت از جمله بلوار کمربندی و خیابان ولی عصر با اعتباری افزون بر 900 میلیون ریال انجام و برخی دیگر از مناطق نیز در صورت مساعد شدن وضعیت جوی ادامه می‌یابد.

محمدحسینی با تاکید بر اینکه در ایام مختلف سال در زمینه اسکان گردشگران در سی‌سخت با مشکل روبه‌رو هستیم ابراز کرد: فاز دوم مجتمع اقامتی- گردشگری این شهر در زمینی به مساحت 7.8 هکتار از محل منابع داخلی شهرداری در دست اجرا است.

وی از ساماندهی آرامستان شهر سی‌سخت خبر داد و افزود: وصول عوارض پسماند و نوسازی با هدف افزایش مشارکت شهروندان برای ساختن شهر در دست اقدام است.

شهردار سی‌سخت ادامه داد: سال گذشته در زمینه وصول مطالبات از کمیسیون ماده 77، 175 فقره اخطار و ارجاع داشتیم که 115 مورد آن منجر به وصول و 35 مورد دیگر در مرحله ثبت است.

محمد حسینی تصریح کرد: طرح آسفالت معابر شهر با اعتباری افزون بر 200 میلیون تومان و مناسب سازی معابر سطح شهر نیز با اعتبری افزون بر 200 میلیون تومان به محض مناسب شدن شرایط جوی اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح کاشت گل محمدی و احداث پارک ضلع غربی شهر سی‌سخت در دست مطالعه است.

به گفته محمد حسینی شهرداری سی سخت به لحاظ اعتبارات برنامه و بودجه در امیان شهرداری های استان جایگاه پنجم  و ششم قرار دارد.

وی با اشاره به احداث کارخانه سنگ شکن در سال 91 و تعطیلی آن درست یک سال بعد گفت: مکان این سنگ شکن به لحاظ کار کارشناسی  مناسب نبود و به همین دلیل معدن تعطیل شد.

وی تاکید کرد حدود یک میلیارد تومان در همان یک مورد خسارت به دولت و بخش خصوصی وارد شده است و قرار است در صورت شناسایی مکان مناسب ،تجهیزات به آنجا منتقل شود.

وی درباره عملکرد شورای شهر سی سخت گفت: شورا در بسیاری مسایل وارد شد که برخی موفق و برخی هم ناموفق بود با این حال عملکرد شورا را با توجه شرایط موجود بررسی کرد چرا که اقتضائات زمانه هر شورا با شورای بعدی متفاوت است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شریفی گفت:

    آقای شهردار ……..برادر من این خونه ها رو پلاک ۱،۲، بزنید آشنا اقوام از راه دور میان بلد شن .

پربازديد