تاریخ درج خبر : 1395/11/25
کد خبر : ۵۶۰۴۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار چرام هر گونه مصاحبه درباره تخلف در امور عشایر را رد کرد

در روزهای گذشته خبری در برخی رسانه ها با عنوان رمزگشایی فرماندار چرام از یک تخلف بزرگ در امور عشایر منتشر شد که پس از پیگیری و تماس ،وی انجام هر گونه مصاحبه با رسانه ها تحت این عنوان را در روزهای گذشته تکذیب کرد.

ابراهیم فتاح پور گفت:برخی رسانه ها موضوعاتی را به نقل از وی مطرح کرده اند که این موضوع کذب محض است واین مصاحبه مربوط به دو سال پیش است که همان زمان هم دستگاه های قضایی و امنیتی برای بررسی وارد شده و اقدام کردند .

وی ادامه داد پس از انتشار خبر و بررسی این امر محرز شد که نه تنها تخلفی صورت نگرفته بلکه زمینه ساماندهی و خدمت رسانی به عشایر منطقه فراهم شده است.

فتاح پور تاکید کرد باز نشر مصاحبه قدیمی در 22 بهمن امسال بدون اطلاع و هماهنگی با وی بوده است و رسانه هایی که دست به چنین اقدامی زده اند رفتاری غیر حرفه ای و غیر اخلاقی از خود نشان داده اند.

اگر40 میلیون تومان حیف و میل است پس بابک زنجانی چیست؟

در پی درج این خبر یکی از عشایر منطقه شراب گروه در شهرستان چرام در یادداشتی به منظور رفع ابهام از خبر حیف و میل اعتبارات عشایر در یک منطقه فاقد عشایر در توضیحاتی گفته است که شراب گرو و مناطق اطراف دارای عشایر کوچرو هم هستند، پروژه منبع آب آن به صورت مناقصه واگذار شده و دستگاههای نظارتی نیز تخلفی در این موضوع ندیدند.

عشایر گمنام مناطق کاظم آباد، شراب گرو، تلخاب علیا، وسطی، تلخاب سفلی، سربست، پابست و پی پری که در طول ۳۷ سال گذشته محروم از خدمات امور عشایر در مناطق قشلاقی آنها بوده اکنون اولین خدمت خود را دریافت کردند که پیرامون مطالب مطرح شده توضیحاتی لازم است.

نویسنده این مطلب نوشته است که در جایی که منبع آب احداث شده است، منطقه روستایی بوده نه عشایری ولی واقعیت این است که عمده جمعیت این مناطق عشایری و کوچ‌رو هستند و ییلاق آنها مناطق شراب گروه، پهناللی، دلی خلیفه، موورک و کوه ساورز هست.

پس این موضوع که نویسنده اشاره کرده عشایر کوچ‌رو در این مناطق وجود ندارد، کذب محض است.

در بخش بعدی به عشایر عزیر منطقه توگبری و مشکلات آنها اشاره شد که باید به عرض مردم برسانم که بر اساس اطلاعات اداره‌کل امور عشایر در سال‌های اخیر بیشترین اعتبارات برای این عشایر هزینه شده و آبرسانی به این عشایر با سیصد میلیون تومان در حال انجام است.

مدیر امور عشایر منطقه در جریان بوده است

در بخش بعدی مطرح شد که این پروژه بدون هماهنگی با امور عشایر شهرستان انجام شده که اینطور نیست و آقای اجتهادی مدیر امور عشایر کاملا در جریان موضوع بوده و هست؛ ضمن اینکه این منبع آب که نه تنها یک پروژه بزرگ نبوده بلکه یک پروژه محدود بوده و هنوز بالادست آن به سرچشمه وصل نشده و پایین دست آن نیز لوله‌گذاری نشده که نیازمند اعتبارات بیشتری است.

نکته بعدی اینکه اعتبار این پروژه حدود ۴۰ میلیون تومان بوده و حتی زمین جای این منبع آب به علت معارضات محلی تأمین نشد که پدر اینجانب هادی یوسفی‌فر که از عشایر با سابقه بوده، زمین آن را اهدا کرده تا مشکلی از مردم این منطقه رفع شود و امروز این تهمت‌ها جای بسی تعجب دارد.

اگر فرماندار از عشایر خود بی اطلاع است جای تأسف دارد

در بخشی دیگری از این مطلب کذب، اشاره شده که فرماندار چرام گفته است منطقه‌ای که این منبع آب احداث شده است، عشایری نیست! در این خصوص می‌خواهم بپرسم وی در چه زمانی و چه مکانی اینچنین اظهار فضل نمودند؟

اگر آقای فرماندار از عشایر این منطقه که تعداد آن‌ها بیش از ۲۰ خانوار کوچ‌رو نیست اطلاعی ندارند باید به حال شهرستان چرام تأسف بخوریم ولی امیدواریم این خبر صحت نداشته باشد.

در جای دیگری گفته شد که تخلف محرز است؛ جای تعجب است برای یک منبع آب ساده با مصالح بلوک و سیمان به علت کمبود شدید اعتبارات گفته می‌شود تخلف بزرگ و محرز! نکند اقایان امثال بابک زنجانی را در خواب دیدند؟!

مناقصه ای بوده نه پارتی بازی/ دستگاههای نظارتی ورود کردند

در بخش دیگری از این مطلب آورده شده که مناقصه غیرقانونی بوده؛ اولا که پروژه های کوچک نیازی به مناقصه ندارد ولی امور عشایر برای جلوگیری از این حرف و حدیث‌ها در سه سال گذشته این کار را به شکل مناقصه انجام داده و نبش قبر کردن این موضوع و اختلاف مدیرکل امور عشایر و فشار آوردن به او با مضمون تخلف بزرگ، گناهی نابخشودنی است.

نهایتا اینکه این موضوع دو سال پیش از سوی مبادی قانونی پیگیری شد و مستندات کوچ‌رو بودن عشایر این منطقه تقدیم دستگاه‌های نظارتی و استاندار شد و شفافیت و خدمت امور عشایر عیان شد.

از آقای فرماندار چرام استدعا داریم که توجه کند که عشایر عزیز ما در مناطق سردسیری به صورت منفک زندگی می‌کنند ولی در مناطق گرمسیری در کنار روستاییان و یا در درون روستاها با هم زندگی می‌کنند.

لذا با عنایت به مطالب ذکر شده، ضمن تشکر از زحمات شبانه‌روزی مدیرکل امور عشایر این استان، لازم است همه ما در نوشتن مطلب در سایت‌ها و فضای مجازی، تقوای قلم داشته باشیم و به آیه شریفه « فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُون …(بشارت باد بر کسانی که سخنان را گوش می‌دهند و از بهترین آنها پیروی می‌کنند) توجه کنیم.

خداوند به همه توفیق دهد در راه خدمت به مردم و رضایت آنان، به ویژه عشایر عزیز موفق باشیم و خدای ناکرده از نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی پرهیز کنیم.

(یوسفی فر، نماینده عشایر مناطق شراب گروه، تلخاب سفلی، تلخاب وسطی، تلخاب علیا و سربست و پی پری)

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • عشایر گفت:

    م خ:
    درود برسردار سازندگی وامیرکبیر کهگیلویه بزرگ اقدام سازندگی وتاریخی جنابعالی که باهمت وتلاش بی وقفه همراه بوده وهمچنین جدیت مدیرکل محترم زحمت کش وخستگی ناپذیر امور عشایر استان که خود عشایری میباشد و درد عشایر را میفهمد و رئیس شهرستان در احداث بازگشایی و مرمت جاده پشته زیلایی و روستاهای بیدانجیر ستودنی است که در تاریخ این منطقه به یادماندنی است انشاالله که ما مردم این خطه بتوانیم جبران این محبت تاریخی را بنمائیم.ازطرف اهالی روستاهای بیدانجیر دشمن زیاری بخش چرام

پربازديد