تاریخ درج خبر : 1395/11/25
کد خبر : ۵۶۰۴۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح آخرین اورژانس جا مانده از برنامه پنجم توسعه در مادوان

پایگاه اورژانس شهر مادوان برای خدمت رسانی به جمعیتی بالغ بر شصت هزار نفر افتتاح شد.
فرماندار بویراحمد در آیین افتتاح این پایگاه با بیان اینکه بخشی از ترافیک و ازدحام مرکز استان به دلیل کمبود امکانات حوزه بهداشت و سلامت در شهر مادوان است گفت:این شهر به لحاظ جمعیتی حتی  قابلیت داشتن پلی کلینیک تخصصی را دارد.
محمد کاظم نظری تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می دهند ، باید همه دست به دست هم بدهند تا شرایط بهتری  در زمینه سلامت ، بهداشت و درمان برای این جمعیت که معمولا جز اقشار آسیب پذیر هستند  فراهم شود.
معاون بهداشتی شهرستان بویراحمد نیز در آیین افتتاح این مرکز گفت: پایگاه مادوان چهاردهمین پایگاه شهری است که در استان افتتاح شده است.
محسن مرادی با بیان اینکه تاکنون 39 مرکز خدمات اورژانس در استان راه اندازی شده افزود:این طرح جا مانده از طرح توسعه پنجم است که در قالب تفاهم نامه میان معاونت بهداشتی و درمان وزارت بهداشت راه اندازی شده است.
مرادی ادامه داد: با ایجاد این پایگاه 60 هزار نفر از جمعیت شهر مادوان ، مهریان و بلهزار  همچنین روستای ده برآفتاب تحت پوشش قرار می گیرند.
وی یادآور شد مادوان به دلیل داشتن جمعیت 36 هزار نفری و جمعیت روبه رشد آن به واسطه مهاجر پذیر بودن، ویژگیهایی دارد که از همین حالا می توان برای ایجاد بیمارستان در آن برنامه ریزی کرد.
وی ادامه داد در مرکز بهداشت شهر مادوان روزانه به طور میانگین بیش از یک هزار بیمار ویزیت می شود که 7 پزشک در شیفت صبح ،یک پزشک بعد از ظهر ،2 دندانپزشک و 3 ماما در فضایی با زیربنای 360 متر مربع به مردم خدمت ارایه می کنند.
مرادی با اشاره به ساختمانی نوساز که در کنار این مرکز بلا استفاده رها شده است گفت: این مرکز به دلیل قرار گرفتن در مکان مناسب قابلیت اضافه کردن فضا های جدید را دارد . و پیشنهاد می شود که از این ساختمان  برای کلینیک تخصصی استفاده شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز پس از رویت ساختمان اورژانس گفت: با 400 میلیون تومانی که برای ساخت این مرکز هزینه شده فقط می توان یک دستگاه آمبولانس خریداری کرد.
اورنگ ایلامی افزود:اینکه با اعتبارات ناچیز این مرکز افتتاح شده کار ارزشمندی است و امیدواریم ساختمانهای شکیل تر و بهتری برای پایگاه های اورژانس ایجاد شود که ضریب ایمنی لازم را برای مواقع بحران مثل زلزله داشته باشند.
وی ادامه داد برای ایجاد کلینیک در شهر مادوان  باید این موضوع در کمیسیون ها مطرح شده و بیمه ها نیز برای ارایه خدمات موافقت کنند که تلاش می کنیم به زودی بتوانیم مراحل آن را طی کنیم.
وی اضافه کرد:  در شهر مادوان نسبت به ارایه خدمات تخصصی احساس نیاز می شود که موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

گفتنی است افتتاح کنندگان در مسیر برگشت با تصادفی در منطقه بلهزار روبرو شدند که در این تصادف به دلیل ترافیک ایجاد شده ناشی از حضور مردم و خودرو ها ،لزوم تجهیز و ارایه امکانات  بیشتر در شهر مادوان را بیشتر به نمایش گذاشت.

مصدوم که پیرمرد 60 ساله ای بود پس از حضور تیم اورژانس جدید ،برای معاینات تخصصی تر به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج  منتقل شد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مهبودی گفت:

  درود بر دکتر جمن با اون همه خدمات و اونهمه تجهیزات و اون همه ساخت و ساز و اونهمه متخصص در زمان مدیریت ایشان. تا 5 سال دیگه هم باید همون کارهای نیمه تمام دکتر چمن را افتتاح کنند

 • دلسوز گفت:

  چه جالب!!!!! تک تک این چیزا از زمانی اتفاق افتاد که دکتر محسن مرادی رییس مرکز بهداشت شد..چرا قبل دکتر مرادی افتتاح نشدن؟؟
  از کارهای نیک دکتر مرادی یکیش همین اورژانس 115 مادوان ،کلینیک دندان پزشکی گروهای هدف،خانه بهداست تاکسیسه، نیز در دست اقدام قرار دادن دوربین های مداربسته برای تمام مراکز و…….

 • احمد اورژانسی گفت:

  دکتر یزدان پناه معاونت درمان احتیاج به تبلیغ ندارند کارههایی که انجام داده اند و خدماتی که در این 4 سال ارائه داده اند گویای همه چیز است یادمان نرفته 5 سال پیش کار پزشکان در استان تنها اعزام بیماران به شیراز و اهواز و اصفهان بود و اکنون بیمارستانها با جدیدترین تجهیزات مجهز وحتی جراحی قلب باز و آنژیوگرافی صورت می گیرد و آنقدر متخصص در استان جذب شده که جایی برای مطب در کلینیک ها ندارند .

 • جعفری گفت:

  اگر حق و انصاف را بخواهیم رعایت کنیم باید از سه نفر تشکر بشود
  ۱. دکتر چمن
  ۲. دکتر یزدانپناه
  ۳. آقای پورانفرد
  تمام این پایگاه های اورژانس و این ۴۵ دستگاه آمبولانس را تیم ریاست قبلی دانشگاه علوم پزشکی مهیا کردند.
  واقعا در افتتاحیه پروژه های که حاصل تلاش قبلی هست جا دارد که حتما از اونها تقدیر و تشکر بشه.

 • ناشناس گفت:

  سالم
  جالبه
  از تنها کسی که نام برده نمیشود کسی که این اورژانس ها راه اندازی کرده است و آنهم معاون خردمند و زحمتکش درمان دانشگاه دکتر پرویز یزدانپناه است
  چرا جناب دکتر یزدانپناه صحبت نکردند نظراتشان در خبر نیست متاسفم

 • محمدپور مهریان گفت:

  باید ممنون ریاست قبلی دانشگاه ه
  علوم پزشکی استان باشیم که این کارها به همت ایشون انجام شد و الان فقط افتتاح می کنند.

پربازديد