تاریخ درج خبر : 1395/11/25
کد خبر : ۵۶۰۴۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ریزش کوه در 50 جاده ارتباطی استان

سرپرست معاونت راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت که بارندگی شبانه روز گذشته سبب ریزش کوه و سنگ در بیش از 50 نقطه از جاده های ارتباطی این استان شده که تلاش راهداران تاکنون مانع از انسداد کامل در این محورها شده است.

 عمده بارش ها در شبانه روز گذشته به صورت باران گزارش شده و این مهم افزایش ریزش کوه و سنگ در برخی جاده های کوهستانی و برف گیر کهگیلویه و بویراحمد را شامل شده است.

محمد حسین نصیری راد  اظهار داشت که در برخی نقاط همچون جاده یاسوج – شیراز و یاسوج – اقلید شدت ریزش کوه بیشتر از سایر مناطق بوده است.
وی تاکید کرد که در جاده یاسوج – شیراز تاکنون برای سومین بار و با پاکسازی کامل توسط راهداران مجدد در چندین نقطه از جاده ریزش کوه وجود داشته است.
با اعلام هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد میزان بارندگی در برخی نقاط استان در شبانه روز گذشته بالای 60میلیمتر گزارش شده است.
به گفته اداره کل هواشناسی این استان لوداب بویراحمد با 68 و قلعه رئیسی در شهرستان کهگیلویه نیز با 46میلیمتر بیشترین میزان بارندگی شبانه روز گذشته را داشته است.
نصیری راد ابراز داشت که پاکسازی جاده های با خطر ریزش کوه اولویت نخست نیروهای راهداری با کمک سایر دستگاه های خدمات رسان در شبانه روز گذشته بوده است.
وی با هشدار به رانندگان در مسیرها و جاده های ارتباطی استان از جمله یاسوج – شیراز، یاسوج – بابامیدان، یاسوج – اصفهان و یاسوج – اقلید خواست که با نکات ایمنی و احتیاط کامل تردد کنند.
کهگیلویه وبویراحمد افزون بر 6 هزار کیلومتر راه اعم از اصلی، فرعی و روستایی است.
این استان همچنین دارای افزون بر 45 گردنه و یکهزار و 500 کیلومتر جاده برف گیر است.
افزون بر 130دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و تجهیزات برف روب برای بازگشایی جاده‌های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد در حال فعالیت است.
150نفر نیروی راهداری در 23 راهدارخانه ثابت و سیار مشغول خدمات رسانی به مردم و مسافران در جاده های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد هستند.
نصیری راد با اشاره به مه گرفتگی در برخی محورها و نقاط سردسیری استان نیز گفت که نیروهای راهداری در این جاده ها مستقر و آماده خدمات رسانی به رانندگان و روشنایی نقاط کور هستند.

ریزش کوه درجاده یاسوج – شیراز

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت که بارندگی شبانه روز گذشته سبب ریزش کم حجم کوه و سنگ در نقاطی از جاده اصلی یاسوج -شیراز شده که راهداران و نیروهای امدادی همچنان مشغول پاکسازی جاده هستند.

 علی وفایی مقدم  اظهار داشت که این ریزش انسداد کامل جاده را در پی نداشته اما احتمال شدت آن با ادامه بارش ها وجود دارد که ضرورت رعایت احتیاط کامل رانندگان در این مسیر پر ترافیک بیش از پیش احساس می شود.

وی گفت که در شبانه روز گذشته تاکنون برای سومین بار و با پاکسازی کامل توسط راهداران مجدد در چندین نقطه از جاده ریزش کوه وجود داشته است.
وفایی مقدم از ادامه و شدت بارش ها تا امشب خبر داد و گفت که تاکنون گزارشی مبنی بر بروز خسارات اعلام نشده است.
بارش در نقاط مرتفع و سردسیری استان به صورت برف است.
کهگیلویه وبویراحمد دارای افزون بر 45 گردنه و یکهزار و 500 کیلومتر جاده برف گیر است.
با تصمیم شورای مدیریت بحران استان نیز تمامی مدارس و دانشگاه های کهگیلویه وبویراحمد امروز تعطیل شدند.
با توجه به اعلام هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد میزان بارندگی در برخی نقاط استان در شبانه روز گذشته بالای 60 میلیمتر گزارش شده است.
به گفته کارشناس هواشناسی استان لوداب بویراحمد با 64 و قلعه رئیسی در شهرستان کهگیلویه نیز با 45میلیمتر بیشترین میزان بارندگی شبانه روز گذشته را داشته اند.

انسداد جاده سی سخت -پادنا

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد از انسداد جاده سی‌سخت -پادنای اصفهان خبر داد و گفت: این محور به دلیل واقع شدن در ارتفاعات و بارش برف مسدود شده است.

محمد نصیری‌راد اظهار داشت:هم اکنون بارش در تمام محورهای اصلی و روستایی مناطق سردسیری و گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد به صورت بارش باران بوده و هم اکنون تردد در تمام جاده‌های استان روان است.

وی با اشاره به اینکه بارش در ارتفاعات به صورت برف است افزود: به همین دلیل جاده سی‌سخت-پادنای اصفهان از طریق استان اصفهان مسدود شده است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: 180 راهدار در 23 راهدارخانه ثابت و سیار با 140 دستگاه خودرو سبک، نیمه سنگین و سنگین مشغول خدمت در جاده‌های استان هستند.

تردد در محور باغچه سادات و سرفاریاب فقط با زنجیر چرخ

 بخشدار سرفاریاب از توابع شهرستان چرام گفت: رانندگانی که قصد تردد در محور باغچه سادات سرفاریاب به سمت یاسوج را دارند باید با امکانات کافی سفر کنند.

 سید غلام حسین آتش سودا با اشاره به بارش تگرگ و باد شدید در بخش سرفاریاب اظهار داشت: نیاز است رانندگان امکانات لازم برای تردد در این مسیر را فراهم کنند.

وی با اشاره به باز بودن مسیر سرفاریاب – باغچه سادات به سمت یاسوج بیان کرد: نیروهای راهداری و هلال احمر با تأمین امکانات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی در «جو خانه» مستقر هستند.
آتش سودا عنوان کرد: با توجه به هشدار مدیریت بحران ناشی از سیل و برف‌گرفتگی راه‌های استان نیاز است رانندگان طی 2 روز آینده مسیر تردد خود به سمت یاسوج را از محور چرام – باشت انتخاب کنند.
وی اظهار کرد: مدیریت بحران بخش سرفاریاب در حال آماده باش کامل برای کمک رسانی به مسافران گرفتار در این محور خواهد بود.

سیل دهستان جاورده را تهدید می کند

بخشدار چاروسا گفت: با توجه به وقع بارندگی شدید در دهستان جاورده و سیلابی شدن دره‌ها سیل خانوارهای زیادی را تهدید می‌کند.

حیات پرواز شدت بارندگی در دهستان جاورده را زیاد دانست و اظهار داشت: سیل، شماری از خانه ها را تهدید می‌کند.

وی بیان کرد: نیاز است اداره راه برای منحرف کردن مسیر سیلاب یک دستگاه لودر در این دهستان مستقر کند.
پرواز بیان کرد: با توجه به کمبود امکانات راهداری نیاز است مسئولان برای جلوگیری از حوادث احتمالی همکاری لازم را انجام دهند.
بخشدار چاروسا اظهار کرد: با توجه به شدت بارندگی در بخش چاروسا احتمال وقوع سیل در دیگر مناطق بخش نیز وجود دارد.

عکس تزئینی است

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد