تاریخ درج خبر : 1395/11/27
کد خبر : ۵۶۰۴۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مظفر عدالت نسب

شهید ستار اورنگ دلاوری که زیبنده شهادت بود

سردار شهید ستار اورنگ از حماسه آفرینان سرخ فام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد دلاورمردی بود که روح معراجی اش زیبنده شهادت بود.

  چه نام بامسمایی داشت، «ستار » که چون ستاره ای در آسمان حریت، فخر هر انسان و دلاور آزاده ای بود و به لحاظ داشتن ویژگی های ممتاز اخلاقی و رزمی چون تک ستاره ای می درخشید.

شهید اورنگ در تیرماه سال 1341 دیده به جهان گشود و در نهم بهمن 94 در سوریه به فیض شهادت نائل آمد تا نام نیکش به عنوان نخستین مدافع حرم اهل بیت از خطه شهید پرور کهگیلویه وبویراحمد ثبت شود.
سردار اورنگ فرمانده شجاعی بود که از دست مبارک رهبر معظم انقلاب ترفیع گرفت و در راه ولایت مداری به درجه رفیع شهادت که بالاترین مرتبه ترفیع کمال انسانیت است، نائل آمد.
فرمانده تیپ 48فتح کهگیلویه و بویراحمد از شهید اورنگ به عنوان شخصیتی کم نظیر یاد کرد و گفت: مرگ عاشقانه در راه دفاع از حرم اهل بیت افتخاری بود که این شهید والامقام را معراجی کرد.
سرتیت دوم پاسدار الله مراد الوندنسب تصریح کرد که شهید اورنگ الگویی کم نظیری از خدمت صادقانه در راه اسلام ناب محمدی بود که نقش ارزنده وی برای پرورش نیروهای رزمی و تخصصی هرگز فراموش نخواهد شد.
وی با بیان اینکه بزرگداشت مقام شامخ سالگرد شهادت شهید اورنگ در واقع تجلیل از مجاهدت شهدا و رزمندگان است، تصریح کرد که حفظ ارزشهای انقلاب در سایه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ممکن است.
یکی از همرزمان سردار ستاد اورنگ افزود: این شهید والامقام زیبنده شهادت بود و اخلاص این فرمانده ایثارگر سبب شد که با افتخار به این نشان و لیاقت دست پیدا کند.
سردار سید عبدالحمید طاهری اظهارکرد: شهید اورنگ سال ها به عنوان مربی و فرمانده در پادگان آموزشی تیپ 48فتح و به عنوان فرماندهی لایق در رده های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به خدمت و در آموزشهای تخصصی و هدف گیری رزمنده ای فوق العاده بود.
وی به پرورش صدها نیروی زبده در عرصه جنگ و رزم و بویژه تک تیراندازی از سوی شهید اورنگ اشاره کرد و گفت: سردار اورنگ جزء اولین های عرصه مجاهدت، شایستگی، لیاقت ترفیع و کارآمدی و ولایت مداری بود.
شهید اورنگ در زمان جنگ جانشین فرماندهی معاونت آموزش تیپ مستقل 48فتح و آخرین مسئولیتش فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین(ع) بود و به عنوان فرمانده نمونه ازدست مقام عظمای ولایت جایزه گرفت.
سردار اورنگ این مجاهد خوشنام که یاد و خاطرش در کهگیلویه و بویراحمد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زبانزد عام و خاص بود، در حین ماموریت مستشاری در سوریه به فیض عظمای شهادت نائل آمد.
آیین یکمین سالگرد عروج ملکوتی شهید اورنگ این ستاره بوستان حریت و ولایت مداری امروز چهارشنبه در حسینیه ثارالله با حضور عاشقان حسینی برگزار خواهد شد.
روحش شاد و راهش پررهرو باد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد_سپاه انصارالحسین گفت:

    سلام بر فرزندان راستین حضرت روح الله (ره)، سلام خدا بر مدافعین حریم ال الله ، سلام خدا بر سردار مهربانی ها شهید ستار اورنگ ،فرمانده و تک تیرانداز اسطوره ای سرزمین دلیران ، کهگیلویه و بویراحمد

پربازديد