تاریخ درج خبر : 1391/08/27
کد خبر : ۵۶۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

هشدار؛ عبور از خطوط قرمز نظام اسلامی

در حالی که ایران اسلامی بدلیل شرایط منطقه ای و توطئه های نرم دشمنان بشدت نیازمند حفظ آرامش و ثبات امنیتی است، بر خلاف منویات رهبر نظام اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای «مدظله العالی» مبنی بر پرهیز از ایجاد تشنج و دامن زدن به مباحث تفرقه انگیز، متأسفانه شاهد نادیده گرفتن این امر مهم توسط برخی قلم بدستان طی روزهای گذشته با تازیدن به تاریخ یک قوم بوده ایم

که با گذشت هر روز از این ماجرای شوم ابعاد تازه ای از آن مکشوف گردیده و عقبه های این جریان فکری با تحرکات و موضع گیری های جانبدارانه چهره واقعی خود را بر ملا نموده اند. دیروز قلمدارانی با تازیدن به هویت یک قوم در سایتی محلی اصول اولیه رسانه ای را مخدوش و رسالت مطبوعات یعنی«تلاش برای نفی مرزبندی های کاذب و تفرقه انگیز و قرار ندادن اقشار مختلف جامعه در مقابل یکدیگر مانند دسته بندی مردم بر اساس نژاد، زبان، رسوم، سنن محلی و …» را نقض کردند و امروز در فضای رسانه های مکتوب، عقبه های آن جریان فکری به توجیه این قانون ستیزی ها می پردازد و برای نجات متهمین به نقض قانون و توهین به مردم، منادی زنگ خطر گردیده و برای انحراف ذهن مراجع محترم قضایی، امنیتی و انتظامی به سفسطه گرایی روی آورده و قانون تفسیر می کنند و خط و نشان می کشند! و به جمع آوری طومار برای توجیه قانون شکن ها می پردازند. این جریان، مثلث نفاقی بوده که با پشتیبانی و ظاهر شدن رسانه ها در فضای مکتوب و تیترهای انحرافی، اضلاع آن کامل گردیده است و مردم عزیز به منظور خنثی سازی توطئه های رنگین این مثلث نفاق باید با درایت و هوشیاری از هر گونه عملی که وحدت و امنیت را مخدوش می کند، پرهیز نموده و بگذارند مراجع ذیصلاح در فضایی آرام و بدور از هیاهو و تنش، به آن رسیدگی نمایند زیرا تشخیص جرم در قالب ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه، بویژه از طریق طرح مسائل نژادی و قومی و توهین به اشخاص حقیقی وفق قانون بعهده مراجع محترم قضایی است ولاغیر.
چنین به نظر می رسد مخدوش کردن امنیت با حرمت شکنی و توهین به اقوام، ایجاد مرزبندی های کاذب و تفرقه انگیز، قراردادن اقشار جامعه در مقابل یکدیگر و از همه مهم تر نادیده انگاشتن فرامین ولی امر مسلمین عبور از خطوط قرمز نظام تلقی می شود. باید بدانند و بدانیم که جغرافیای ما همان جغرافیای جهان اسلام است و مرز نمی شناسد و مردم از هر رنگ و نژادی همه زیر لوای اسلام و پرچم مقدس جمهوری اسلامی تحت رهبری های پیامبر گونه ولی امر مسلمین حرکت می کنند و ید واحدند و این مهم را در عرصه های مختلف و در تقابل با دشمنان نظام اسلامی نشان داده اند و بحول و قوه الهی این حرکت ادامه خواهد داشت و هیچ ترفندی به ایجاد شکاف بین مردم منجر نمی شود چرا که دارای دین، فرهنگ و آداب مشترکیم. ما بر این باوریم که مبارزات عشایر ما با رژیم فاسد پهلوی ناشی از اعتقاد به مبانی دینی و فرهنگ تشیع علوی و عاشورای سرخ حسینی بوده و این بنده ضعیف خدا بیش از یک دهه قبل در مقالاتی تحت عنوان نقد کتب تاریخی استان با بیان شائبه ها و ذم ارباب پروری مهم ترین آسیب های این حرکت تاریخی را متذکر گردیده ام. هر چند که شرایط و مقتضیات زمانی رخصت تداوم نقد را گرفت اما من حیث المجموع حرکت ظلم ستیزی مردم را با حرکت عناصر خاص تفکیک کرده و شیوه نگارش فاقد سند و تبارگرایی برخی مورخین تاریخ ساز را به تیغ تیز انتقاد سپردم و هیچگاه تعصبات کور ایلی را تأیید نکرده و نمی کنیم و حتی بر خلاف حرکت نیاکان، سرگرد فاطمی زاده را با استدلال دینی و حقوقی «شهید» لقب داده ایم و این اسناد امروز موجود است. اما سئوال اساسی اینجاست که چگونه فقط سران و مبارزین بویراحمدی در نقدهای اخیر متهمین مورد هجوم قرار گرفته و آیا این خود مصداق یک توطئه فرهنگی با هدف ایجاد شکاف بین مردم کهگیلویه و بویراحمد و تخریب و توهین به یک قشر نیست؟! چگونه است برخی مدعیان روزنامه نگاری که ماهیت خود را با موضع گیری های چند پهلو نشان داده اند به توجیه این قانون شکنی و امنیت ستیزی می پردازند؟! سایت عصر انتظار ضمن دعوت مجدد مردم به حفظ آرامش و پرهیز از اقدامات خشونت آمیز، رجاء واثق دارد که مراجع محترم قانونی با شناسایی همه عوامل و مجازات آن ها از حقوق حقه مردم و مبارزاتی که رهبر معظم انقلاب بر آن صحه گذاشته دفاع می کند و این امر مستلزم صبر و آرامش مردم و حساس ننمودن چنین پرونده هایی است.

» ماجرای توهین نویسنده چرامی در عصردنا به بویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • احمد رضایی گفت:

    فرصت طلب […] ادای دلسوزی برای نظام اسلامی را در نیار.

  • فرهنگی گفت:

    قانون باید حد و مرز را مشخص کند توهین کننده را قانون مجازات میکند قانون را با آقای میم چکار

پربازديد