تاریخ درج خبر : 1395/12/05
کد خبر : ۵۶۰۶۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای شهر یاسوج:

برخی وکیل شهردار هستند نه وکیل مردم!

هر چه به برگزاری انتخابات شورای شهر نزدیک تر می شیم تب و تاب انتخاباتی به داغترین مراحل خود می رسد و در این بین طبق روال نمایندگان کنونی شورای شهر یاسوج از عملکرد ۴ ساله خود دفاع می کنند.

هفته پیش سرافراز اردشیری با دعوت از اصحاب رسانه به منزل خود با ارائه یک مصاحبه جنجالی شهر را بهم ریخت که پیامد آن جوابیه دو مرحله ای شهرداری یاسوج و واکنش اعضای شورا در جلسه روز شنبه بود.

علی علی پور که طی این چند سال از منتقدین شهردار یاسوج بود ،ظهر امروز در تماس با فصلی نو با اعلام اینکه زمان برای نقد ملاک نیست و هر زمانی که نیاز بوده است برای دفاع از حقوق شهروندان ،تذکرات لازم را داده است ،صحبت هایی را مطرح کرد که خلاصه ،صحبت های وی را در زیر می خوانید.

به کسانی رای دهید که وکیل مردم باشند نه وکیل شهردار

از همشهریان محترم تقاضا دارم با شناخت کامل پای صندق های رای حضور پیدا کنند؛،به کسانی رای دهند که وکیل مردم باشنند نه اینکه به اعضایی که دنبال کار خودشان هستند و بجای مردم وکیل شهردار هستند رای دهند.

متاسفانه در این دوره تعامل خوبی بین اعضای شورای شهر یاسوج نبود،برخی از اعضا از صفر تا صد در اختیار شهردار بودند |،ما مصوباتی داشتیم که شهرداری انجام نداد و اکثر وظایف خود را فراموش کرده بود.

برخی با رای اصلاح طلبان آمدند به اصلاحات پشت پا زدند

متاسفانه در همه ابعاد شهردار ضعیف عمل کرد ،طرح سوال از شهردار از سال ۹۲ هم داشتیم ،شاید بگویند که چرا الان مطرح می کنیم در صورتی که این روند را طی این سال ها داشته ایم ،مکاتبات ما مشخص است و این بحث ارتباطی با انتخابات ندارد و مشخص است طی این ۳ سال و اندی چه کسانی از شهردار سوال مطرح کرده اند.

از ابتدای سال دوم پی گیری ها را انجام دادیم و این که یکسال صبر کرده ایم به این امید بودیم که شاید شرایط تغییر کند، که متاسفانه شرایط بجای اینکه بهتر شود ،بدتر شد.

خیلی از دوستان ما از رای اصلاحات استفاده کردند ،اما پس از موفقیت بر خلاف دوستان اصلاح طلب خود در شورای شهر حرکت کردند.

شهرداری شوی تبلیغاتی راه انداخته است

متاسفانه علیرغم اینکه متخصصان زیادی در شورای شهر یاسوج حضور دارند ،اما شاهد کار کارشناسی شده نیستیم،شهرداری هر جا که خودش صلاح بداند به جهت اینکه اکثریت شورای شهر موافق وی هستند انجام می دهد و در این بین وظیفه اصلی خودش را رها کرده است.

یکی از ایراداتی که به کار شهرداری وارد هست بحث تبلیغات شهرداری است وقطعا شهرداری این حق را دارد که هر عملکردی دارد باید تبلیغات آنرا انجام دهد و مستند سازی کند تا مردم متوجه شوند که نظام و شهرداری برای آنان خدمات انجام داده است.

اما وقتی کاری انجام نشده است و به تبلیغات دامن بزنید ،نشان می دهد که اهداف از پیش تعیین شده ای برای آن وجود دارد،و این تبلیغات یا برای افراد خاصی می باشد و یا برای کار مشخصی است ،شهردار شوی تبلیغاتی راه انداخته است .

وقتی شهردار می فرماید من میخواهم کمربند ۷ کیلومتری از اعتبارات داخلی احداث کنم،وقتی اعلام می کنند نمایشگاه و دهکده ورزشی احداث کنم،خوب وقتی می خواهد دهکده میلیاردی ورزشی احداث نمایدباید بگوید در کجای بودجه سال ۹۵ پیش بینی شده است ،اصلا برای این ۷ کیلومتری که هیچ کاری انجام نشده است ،معارض آن را به سمت روستای مختار برطرف کرده اید ،صورتجلسه دارند؟،اصلا آیا بودجه این کارها به تصویب شورای شهر رسیده است اگر رسیده است ارائه دهید،

شرط حداقل ۳ سال بای جذب نیروهای خودشان بود

در بحث نیروهای شهرداری و آزمونی که برگزار شد ،ضمن اینکه بنده قطعا از نیروهای با سابقه شهرداری حمایت می کنم و برخی از افراد بیش از ۱۵ سال سابقه خدمت دارند،و طی پیامی به استحضار استاندار و معاون استاندار رسانده ام ،افرادی که در دور چهارم شورای شهر و در زمان آقای جاوید به شهرداری ورود پیدا کرده اند ،قطعا این قضیه نباید شامل حال آنان شود .

شرط حداقل ۳ سال قطعا به این دلیل بوده است که این افراد استخدام شود و در کنار آن بقیه افراد نیز برای استخدامی بهره ببرند،ما هم در واقع مراتب خودمان را به استاندار اعلام کرده ایم و از آقای استاندار خواهش کرده ایم که تبدیل وضعیت ها را به  بعد از انتخابات  موکول کنند که این وضعیت قطعا در انتخابات ریاست جمهوری موثر خواهد بود.

در طی این ۳ سال و اندی طرح سوال زیادی از شهردار داشته ام ،مصاحبه های من با اهالی رسانه موجود است و در بحث هایی که در شوورای شهر برای مصوبات داشته ام حرف های خود را زده ام که در برخی از موارد کمیته تطبیق فرماناری با ما هم عقیده بود.

به لحاظ سیاسی جناح فکری من مشخص است که از اول اصلاح طلب بوده ام و این تفکر از زمان مرحوم سید نورمحمد محمودیان در خانواده ما وجود داشته است .

شهردار در جواب گفت:همه سهم خواهی می کنند من هم سهم خواهی کردم

روزی که آقای جاوید شروع بکار کرد ایشان سوگند یاد کردند که سهم خواهی نداشته باشند و نهایتا خودشان را پاک و مبرا از هر چیزی اعلام کردند که بعد از یک مدت مشخص شد ایشان نیز به دنبال سهم خواهی هستند که در تماس تلفنی من به ایشان تذکر دادم و ایشان در جواب بنده گفتند   همه دنبال سهم خواهی هستند ،از من هم سهم خواهی کردند که مجبور شدم ،کی دنبال سهم خواهی نیست که من هم نباشم..

مردم از مجموعه شهرداری رضایت ندارند،شهرداری به دنبال اهداف خودش است و در این بین اعضای اکثریت شورا از صفر تا ۱۰۰ ایشان را حمایت می کنند در خیلی از جاهها تیم اکثریت از اجازه نمی دادن آقای جاوید در شورا حضور پیدا کنند و گرنه امکان داشت بسیاری از مشکلات حل شود..

شهرداری اعلام کرده است که تا پایان شهریور ۹۶ حدود ۱۰۰ پروژه را اجرا خواهد کرد که با توجه به وضعیت اقتصادی شهرداری این کار اصلا عملی نخواهد شد و خیلی از کلنگ زنی ها انجام نخواهد شد.

با اکثر گفته های آقای اردشیری موافق هستم ،در طول این ۳ سال شهرداری چقدر خدمات انجام داده است که الان به یکباره می خواهد ۱۰۰ پروژه را اجرا کند،آیا فضای سبز فقط چمن کاشتن است ؟.آقای جاوید در جایگاهی نیستند که در خصوص تایید صلاحیت و گزینش افراد اظهار نظر کنند.

آسفالت ها با چه کیفیتی انجام شد

آسفالت ها مشخص است ،مرتب هیاهو میکنند،نهضت آسفالت ،نهضت آسفالت ؛نهضت اول آسفالت چقدر انجام شد با چه کیفتی انجام شد،هر کاری شهرداری انجام ذداده است با مصوبه شورای شهر بوده است ،خیلی از پروژه هایی که اعلام کرده اند اصلا بودجه ای ندارد ،قانون می گوید اول تامین اعتبار شود بعد از آن پروژه کلنگ زنی شود.

فقط ۴ نفر از شهردار سوال می پرسند

قانون گفته شورای شهر موظف است گزارش درآمد و هزینه را ارائه کرد و آن هم بعد از طرح استیضاحی بود که ما داشتیم ،خیلی سریع روزنامه کرد ند و گفتند ما اطلاع رسانی کردیم که صرفا برای فرار از بند استیضاح بود.

ما مصوب کردیم که در واقع شهرداری دو پل عابر پیاده را مکانیزه کند،مصوب کردیم بلوار کشاورز اصلاح شود،مردم عزیز شرف آیاد بدانند که رسیگی به وضعیت خیابان کشاورز مصوبه سال ۹۲ ما بود ،خب وقتی شهرداری اجرا نمی کند،چرا اعضای شورای شهر که با شهردار همسو هستند از ایشان سوال نمی کنند،چرا همیشه من و آقایان اردشیری و پایدار سوال کننده باشیم.

در شورای شهر فقط منتظر سوال ۳ تا ۴ نفر هستند و بقیه هم دنبال سهم خواهی خودشان هستند.

چرا در محمود آباد و اکبر آباد دنبال تلبیغات هستند،پل جهارم بشار چرا تعطیل است اگر اعتبار نبود چرا کلنگ زنی کردند ،وقتی کلنگ زنی کردند چرا انجام دادند .

شهردار گفتند:من هم ثبت نام می کردم  قبول می شدم

ما با آقای شهردار دشمنی نداریم ،ما با ایشان از یک منطقه و یک شهرستان هستیم ،اما وظیفه داریم که به رسالتمان عمل کنیم.

سال ۹۲ برف سنگینی در یاسوج بارید،مردم زمین گیر شدند،شهردار را به شورا دعوت کردیم گفتیم هواشناسی  از قبل اعلام کرده بود،شما می توانستید از بقه ارگان ها و دیگر پیمانکاران کمک بگیرید که در پاسخ  ایشان یک جواب عجیبی به ما دادند.

شهردار در جواب ما گفتندکه من و شما بچه یک منطقه هستیم و بچه بویراحمد هستیم و شما نباید از من انتقاد کنید ،و سپس گفت؛من هم اگر شرکت می کردم در انتخابات قبول می شدم.

خب شهرداری که در جواب شورای شهر می گوید من هم اگر جای ثبت نام می کردم قبول می شدم که مشخص نبود حتی ۵۰۰ رای بیاورد،معلوم است که دنبال کار نیست،شهرداری باید در مقابل تک تک شهروندان مسئول باشد.

رسانه ها به رسالت شان عمل کنند

طبیعی است در استانه انتخابات برخی افراد و سایت ها طرفداری از شخص خاصی کنند و در جهت موفقیت گام برداری کنند،برخی رسانه ها به دلیل ضعف مالی از برخی گرایش ها حمایت کنند اما رسالت اطلاع رسانی باید فارغ ازهر بغضی باشد.

چطور من و آقای پایدار قبلا در همان رسانه ها با عضومنتقد نامگذاری میشدیم اما الان شدیم  عضو غیر فعال خوب مشخص است که چه دست هاایی پشت پرده اسیت.

اعتقاد دارم بهترین تشخیص دهنده مردم هستند.

منبع:فصلی نو

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دلسوز گفت:

    خدا شاهده که همه ی حرفای علی پور حقه
    اصلاح طلب فقط اردشیری و پایدار و علی پور

    وای برافرادیکه افکار عمومی رو گول زدن که اصلاح طلبیم و حالا که اومدن شورا فقط دنبال منافع خودشونن ؛این دوره از رده خارج میشین به امید خدا

پربازديد