تاریخ درج خبر : 1395/12/07
کد خبر : ۵۶۰۶۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

220 روستا در دولت یازدهم از نعمت گاز برخوردار شدند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دولت در ۳ سال گذشته با مشکلات اقتصادی و محدودیت‎های مالی رو‌به‌رو بود، گفت: از ۵۷۲ روستای استان که دارای گاز طبیعی هستند تعداد ۲۲۰ روستا در دولت یازدهم از این نعمت برخوردار شدند.

سید موسی خادمی عصر امروز در حاشیه آیین جشن سبز و اتمام گازرسانی به روستاهای واجد شرایط شهرستان گچساران که با حضور معاون وزیر نفت، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس و جمعی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد، اظهار داشت: این گازرسانی هدیه‌ای از سوی دولت تدبیر و امید و نظام جمهوری اسلامی به مردم این منطقه است که علاوه بر رفاه نسبی رضایت مندی مردم را در پی دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد جشن سبز گازرسانی و تکمیل این نعمت خدادادی را از خدمات قابل تقدیر دولت تدبیر و امید دانست و گفت: برخورداری از گاز خانگی از حقوق اساسی این مردم است و نباید این نعمت بزرگ را جزو کالاهای لوکس برشمرد.

خادمی با تاکید بر اینکه گازرسانی در جای جای ایران عزیز امری مهم و حیاتی است، عنوان کرد: گازرسانی در این استان به دو دلیل از اهمیت بیشتری برخوردار است یکی اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن 25 درصد از نفت تولیدی کشور از مناطق مهم نفتی کشور به شمار می‌رود.

وی دلیل دوم را  به علت برخورداری استان از زیستگاه طبیعی و جنگل‌های انبوه دانست و اظهار داشت: با گازرسانی در این مناطق به طور قطع از تخریب جنگل‌ها و منابع طبیعی و تهیه زغال از این زیست بوم‌ها جلوگیری می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از 572 روستای استان که دارای گاز طبیعی هستند تعداد 220 روستا در دولت تدبیر و امید از این نعمت برخوردار شدند در حالی که دولت در این سه سال با تنگناهای اقتصادی و محدودیت‌های مالی رو به رو بود.

وی در این آیین از معاون وزیر نفت خواستار توجه به مناطق محروم دیگر استان شد و گفت: انتظار می‌رود شهرهای دیشموک، قلعه‌رئیسی، بخشی از مناطق بهمئی، لنده، دنا و یاسوج که از نعمت گاز بی‌بهره هستند در آینده نزدیک شاهد گازرسانی در این مناطق باشیم.

گازرسانی به 72 درصد روستاها در دولت یازدهم

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 97 درصد جمعیت شهری و 72 درصد جمعیت روستایی این استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
رحمان خادم افزود که 15 شهر از 17 شهر استان کهگیلویه و بویر احمد تاکنون گازرسانی شده است.
وی اظهار داشت: 572 روستا از یکهزار و 735 روستای این استان تاکنون گازرسانی شده که از این تعداد 220 مورد آن در سه سال و نیم گذشته بوده است.
وی بیان کرد: هم اکنون 168 هزار خانوار کهگیلویه و بویراحمدی با بیش از 500 هزار نفر جمعیت و 82 درصد از کل جمعیت استان از نعمت گاز خانگی بهره مند هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد