تاریخ درج خبر : 1395/12/09
کد خبر : ۵۶۰۶۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در دانشگاه آزاد یاسوج خاکسپاری می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده روز چهارشنبه پیکر مهر دو شهید گمنام در این دانشگاه خاکسپاری می‌شود.

 آرمین محمودی  اظهار داشت: بعد از 30 سال از عمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برای اولین بار این دانشگاه میهمان پیکر مطهر دو شهید گمنام است.

وی از رویکرد جدید فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با اولویت شهید و شهادت خبر داد و افزود: امیدواریم با توجه به وجود ظرفیت‌های فرهنگی، علمی و …این دانشگاه بتوانیم با همکاری و تعامل رسانه‌ها در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، سیاست‌های نظام آموزش عالی کشور و برنامه‌ریزی در راستای برنامه استراتژیک دانشگاه آزاد موفق عمل کنیم.

محمودی با اشاره به اینکه شهید از لحاظ معنی لغوی یعنی حاضر، ناظر و آگاه عنوان کرد: در گفتمان انقلاب اسلامی و اساسنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران شهید یعنی فردی که در راه رضای خدا و دفاع از کیان جمهوری اسلامی و انقلاب در مقابل تجاوز دشمن جان خود را از دست داده باشد.

رئیس دانشگاه آزاد یاسوج ابراز کرد: در راستای ارج گذاشتن به مقام شامخ شهدا و ادای دین برای اولین بار و بعد از 30 سال از عمر دانشگاه آزاد یاسوج پیکر مطهر دو شهید گمنام روز چهارشنبه ساعت 10 صبح در این دانشگاه خاکسپاری می‌شود.

محمودی ادامه داد: پیکر مطهر این دو شهید بزرگوار روز سه شنبه ساعت 9 با حضور پرشور و باشکوه مردم در فرودگاه یاسوج مورد استقبال قرار می‌گیرد و بعد از آن عازم ستاد کنگره شهدا می‌شوند.

وی تصریح کرد: تشییع و تدفین شهدای گمنام روز چهارشنبه یازدهم اسفندماه از ساعت هشت و نیم صبح از محل درب شرقی کنگره شهدا در خیابان جمهوری اسلامی آغاز و سپس به سمت میدان هفت تیر، میدان جهاد و در نهایت دانشگاه آزاد اسلامی ادامه می‌یابد.

محمودی از برگزاری مراسم شبی با شهدا در حسینیه ثارالله و مسجد دانشگاه یاسوج خبر داد و گفت: امیدوارم مردم دین باور و ولایتمدار شهر یاسوج در مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام سنگ تمام بگذارند و برگ زرین دیگری از افتخارات این مرز و بوم را ورق بزنند.

دانشگاه آزاد حیات خلوت هیچ جریان سیاسی نیست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: اجازه نمی‌دهم این دانشگاه به یک باشگاه سیاسی و حیات خلوت جریان‌های سیاسی تبدیل شود.

محمودی  اظهار داشت: فعالیت سیاسی توسط دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی را قبول داریم ولی اجازه نمی‌دهم دانشگاه آزاد یاسوج به یک باشگاه سیاسی تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه باشگاه سیاسی شدن محیط‌های علمی به نفع تشکل‌های سیاسی و انقلاب اسلامی نیست افزود: تا جایی که تشکل‌های دانشجویی در چهارچوب مشخص ده قانون فعالیت کنند مورد حمایت قرار می‌گیرند و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نمی‌شود.

محمودی در پاسخ به این سوال خبرنگار تسنیم که برنامه دانشگاه آزاد یاسوج با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری برای حضور جریان‌ها و گروه‌های سیاسی در این دانشگاه با هدف نشاط سیاسی و کمک به حضور حداکثری مردم چیست؟ افزود: در دانشگاه آزاد یاسوج تابع منشور دانشگاه آزاد کشور هستیم و هر حرکتی باید بر اساس یک ساختار و سیستم مشخص و منسجم در چهارچوب قانون انجام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در زمینه پردیس 38 هکتاری این دانشگاه واقع در منطقه سرآبتاوه ادامه داد: برنامه دانشگاه در فاز اول تنها تکمیل این پردیس بوده و بحث فروش آن به ارتش جمهوری اسلامی صحت ندارد.

محمودی با بیان اینکه پردیس دانشگاه آزاد یاسوج بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار داشت: هرگونه تصمیم گیری در زمینه پردیس بر عهده هیئت امناء است و نمی‌توانیم در این زمینه پیش داوری کنیم.

وی تصریح کرد: فروش پردیس دانشگاه آزاد یاسوج برای این دانشگاه موضوع نیست و طبق بررسی میدانی برخی از مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد مقرر شد بخشی از این محیط در اختیار بانک علم و فناوری قرار بگیرد.

محمودی با تاکید بر اینکه پژوهش قلب دانشگاه و آموزش مغز آن است گفت: رویکرد جدید دانشگاه آزاد در زمینه پژوهش تولید علم و دانش و تبدیل آن به فناوری و تجاری سازی و همچنین درآمدسازی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد