تاریخ درج خبر : 1395/12/14
کد خبر : ۵۶۰۷۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده مردم کهگیلویه ،بهمئی و چرام

دولت باید به توسعه زیرساختهای مناطق محروم کمک کند

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس گفت: دولت از سرمایه‌گذاران در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد حمایت کند.

 عدل هاشمی‌پور در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، استاندار کهگیلویه وبویراحمد و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، اظهار داشت: دولت باید در استان‌های کمتر برخوردار جهت توسعه زیرساخت‌ها بیشتر حمایت کند.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس با اشاره به اینکه این استان در زمینه زیرساخت‌ها از محرومیت تاریخی رنج می‌برد، عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات بیکاری است که میزان بیکاری در شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد حدود 30 درصد است.

هاشمی‌پور خواستار توجه ویژه دولت به بخش راه‌سازی شد و گفت: انتظار می‌رود دولت اعتبار لازم برای احداث و تکمیل محور ملی پاتاوه به دهدشت را تخصیص دهد تا مردم بیش از این منتظر نباشند.

وی به بدهی‌های دولت به پیمانکاران اشاره کرد و افزود: پیمانکارانی که پروژه اجرایی آن‌ها از محل ماده 180 بوده دچار مشکلاتی هستند که می‌طلبد دولت در این زمینه چاره‌اندیشی کند. از سوئی سرمایه‌گذار فسفات چرام را فراری دادند در حالی که براساس نظر کارشناس این معدن همچوم معدن طلا است.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس به منحصر به‌فرد بودن این معدن اشاره کرد و گفت: 2 ایستگاه پمپاژ در دو منطقه محروم دیشموک و دهدشت غربی داریم که به‌دلیل کمبود اعتبار ناتمام مانده است و همچنین معدن نیترات دیشموک برای یک میلیارد تومان دچار مشکلاتی است که اگر این اعتبار به موقع تزریق نشود به‌طور قطع این سرمایه گذار نیز پا به فرار می‌گذارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد