تاریخ درج خبر : 1395/12/15
کد خبر : ۵۶۰۷۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد:

۹۰ واحد مسکن نیازمندان در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می‌شود‌

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹۰ واحد مسکن شهری و روستایی نیازمندان در این استان با هزینه یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان در هفته نیکوکاری افتتاح می‌شود.

فرید محبی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: غبارروبی گلزار شهدا و تجیدد بیعت با آرمان شهدا، امام و رهبری، دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار، بهره برداری از 80 طرح اشتغالزایی با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان و اهداء 178 مورد جهیزیه به نوعروسان از جمله برنامه‌های این نهاد انقلابی در هفته نیکوکاری در استان است.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی نیکوکاری امسال با شعار “‌بهار همدلی و شکوه مهربانی” برگزار می‌شود، عنوان کرد: برگزاری این جشنواره در استان کهگیلویه و بویراحمد 500 پایگاه ثابت و سیار برنامه ریزی شده است.

محبی ابراز کرد: حدود 18 هزار خانوار با جمعیت 35 هزار و 496 نفر (53 درصد) از 34 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در مناطق با ضریب محرومیت 6، 7 و 8 قرار دارند.

وی با تاکید بر‌اینکه رسیدگی به وضعیت مددجویان مناطق محروم در اولویت برنامه‌های کمیته امداد است، بیان کرد: محرومیت‌زدایی، تقویت بنیه فرهنگی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد از مهم‌ترین رسالت‌های این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هم اکنون 33 هزار و 640 خانوار با جمعیت 84 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند که لنده با 30 درصد بالاترین و گچساران با 4 درصد پایین ترین جمعیت تحت حمایت را دارا هستند.

محبی با اشاره به اینکه 52 درصد از خانواده‌های تحت حمایت زنان سرپرست خانوار و 48 درصد را سرپرست مرد تشکیل می‌دهد، افزود: 46 درصد از خانواده‌ها به علت فوت سرپرست، 40درصد به علت از کارافتادگی و 4.4 دهم درصد به علت طلاق تحت حمایت هستند.

وی اضافه کرد: 18 هزار سالمند 60 سال به بالا، بیش از 10هزار دانش آموز، دانشجو و طلبه، 2 هزار و 500 کودک زیر پنج سال و 900 بیمار صعب‌العلاج از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

محبی تعداد ایتام تحت حمایت زیر 18 سال را سه هزار و 85 نفر برشمرد و گفت: 7 هزار حامی حمایت و سرپرستی این ایتام را برعهده دارند و متوسط دریافتی ماهیانه هر یتیم 113 هزار تومان است.

وی ابراز کرد: پرداخت کمک معیشت، کمک هزینه ازدواج، اکرام ایتام و خانوارهای محسنین، ایجاد تعامل با سازمان نظام وظیفه برای معافیت مشمولان تحت حمایت و اجرای طرح‌های متفاوت از قبیل مفتاح الجنه، شفا و کوثر تنها بخشی از اقدامات حمایتی کمیته امداد بوده که در راستای توانمندی خانوارهای مددجو اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد ‌کهگیلویه و بویراحمد افزود: 5 هزار خانوار نیازمند این استان از داشتن منزل مسکونی مناسب بهره‌مند نیستند که به طور حتم رفع این مشکل نیازمند توجه ویژه جامعه خیرین است. در سفر رئیس‌جمهور‌ و هیئت دولت به این استان تامین 1000 مسکن شهری و 5 هزار و 450 مسکن روستایی مصوب شد که امیدواریم این مهم با همکاری مجموعه استانداری و دستگاه‌های اجرایی محقق شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد