تاریخ درج خبر : 1395/12/23
کد خبر : ۵۶۰۹۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اورژانس هوایی کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد

 نخستین اورژانس هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد با یک فروند بالگرد راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج روز یکشنبه در آئین راه اندازی این پایگاه امداد و نجات گفت که برای خرید این بالگرد 100 میلیارد ریال هزینه شده است و در هر مأموریت قادر به حمل هفت سرنشین از جمله 2 بیمار اورژانسی است.

اورنگ ایلامی افزود که در سال آینده دومین اورژانش هوایی برای 6 شهرستان جنوبی گچساران، باشت، دهدشت، چرام، بهمئی و لنده کهگیلویه و بویراحمد نیز راه اندازی خواهد شد.
ایلامی تصریح کرد با ایجاد اورژانس هوایی میزان فوتی‌های حوادث کاهش خواهد یافت.
وی گفت که علاوه بر اورژانس هوایی در سایر بخش‌های درمانی برنامه‌های خوبی در دست اقدام است که ایجاد بخش قلب با خرید 200 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی از مهمترین این خدمات است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت که هزینه هر ساعت پرواز 30 تا 60 میلیون ریال است که باید برای کاهش هزینه‌ها از اورژانش هوایی به نحو مطلوبی استفاده کرد.
ایلامی عنوان کرد: از 39 پایگاه امداد و نجات کهگیلویه و بویراحمد 11 پایگاه و از 60 دستگاه آمبولانس، 40 دستگاه در دولت یازدهم ایجاد و تامین شده است.
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین گفت امسال بیش از 25 هزار مأموریت امدادی در این استان انجام شده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خدمات دولت تدبیرو امید در بخش سلامت را کم سابقه و قابل تقدیر دانست و افزود: در این استان اقدام‌های ارزنده‌ای برای کمک به توسعه خدمات بخش سلامت و رفاه مردم انجام گرفته است.
پژمان نیک اقبالی تصریح کرد که خروج بیمار از استان در گذشته به ازای هر یک هزار نفر 30 مورد بود که به هفت مورد کاهش یافته است.
وی گفت که بیمارستان 330 تختخوابی یاسوج تا سال آینده راه اندازی خواهد شد و بیمارستان 96 تخت خوابی گچساران نیز به سرعت در حال انجام است.
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز اظهار داشت که انجام مأموریت‌های امدادی امسال نسبت به مدت سال گذشته حدود 13 درصد افزایش نشان می‌دهد اما تعداد فوتی‌های امسال بیش از 13.4 درصد کاهش یافته است.
جلال پوران فرد تصریح کرد: در 11 ماه اول سال جاری بیش از 25 هزار مأموریت امداد و نجات از سوی اکیپ‌های امداد و نجات انجام گرفته است.
وی گفت: در سه روز اخیر با ایجاد اورژانس هوایی به چهار بیمار اورژانسی در مناطق مختلف خدمات رسانی شده که این امر بیانگر اهمیت ایجاد اورژانش هوایی و توسعه آن در دیگر مناطق استان است.
امروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسمی در وزارت بهداشت از طریق ویدئو کنفرانس پنج پایگاه اورژانس هوایی در شهرهای الیگودرز، یاسوج، لار، جهرم و طبس را افتتاح کرد.
شمار پایگاه‌های اورژانس هوایی در کشور با افتتاح این پایگاه‌های جدید اورژانس هوایی به 30 پایگاه می‌رسد.
استان 700 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد.
به دلیل کوهستانی و وجود برخی مناطق سخت گذر راه اندازی پایگاه امداد هوایی از نیازهای اساسی امدادرسانی در این استان بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد