تاریخ درج خبر : 1395/12/26
کد خبر : ۵۶۰۹۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

صعود ده پله ای دانشگاه یاسوج در کشور

رئیس دانشگاه یاسوج از ارتقا ده پله‌ای رتبه دانشگاه یاسوج در بین دانشگاه‌های جامع و برتر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمودرضا رحیمی در جمع خبرنگاران گفت: در جدیدترین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از دانشگاهها و موسسات پژوهشی ایران، دانشگاه یاسوج در بین ۷۱ دانشگاه جامع کشور رتبه ۱۴ را کسب کرد.

دکتر رحیمی بیان داشت: کسب این رتبه در حالی اتفاق افتاده است که سال گذشته جایگاه این دانشگاه در رده ۲۴ بوده و اینک با رشدی قابل توجه و با ده پله صعود به رتبه ۱۴ دانشگاههای جامع کشور رسیده است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه یاسوج در جدیدترین رده بندی توانست از بسیاری از دانشگاههای جامع بزرگتر و قدیمی‌تر پیشی بگیرد.

رئیس دانشگاه یاسوج به شاخص‌های موثر در این ارزیابی اشاره کرد و اذعان داشت: این ارزیابی بر اساس توان پژوهشی، آموزشی، وجهه بین المللی، تسهیلات رفاهی و فعالیت های اجتماعی اقتصادی دانشگاههای کشور صورت گرفته که نشان دهنده عمق و کیفیت بالای فعالیت های دانشگاه یاسوج است.

دکتر رحیمی تصریح کرد: در این جدول دانشگاه تهران، تربیت مدرس و دانشگاه شیراز به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

اساتید دانشگاه فلورانس به یاسوج می آیند

سرپرست دفتر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه یاسوج گفت: دو نفر از اساتید دانشگاه فلورانس ایتالیا در راستای گسترش فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه یاسوج به این استان سفر می‌کنند.

علی کاظمی  اظهار داشت: تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و فرهنگی میان دانشگاه یاسوج و دانشگاه فلورانس ایتالیا در اواخر سال میلادی گذشته امضا شد.

وی افزود: برای تعیین جزئیات محور همکاری‌ها و اجرایی کردن این تفاهم‌نامه، دو نفر از اساتید برجسته دانشگاه فلورانس اوایل اردیبهشت سال 96 به یاسوج سفر می‌کنند.

سرپرست دفتر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه یاسوج گفت: در چارچوب همین تفاهم‌نامه، در تابستان سال آینده نیز دو نفر از اساتید دانشگاه یاسوج به دعوت دانشگاه فلورانس برای شرکت در کارگاه آموزشی به ایتالیا سفر می‌کنند.

کاظمی به رایزنی‌ برای افزایش تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج برای حضور در ایتالیا اشاره و بیان کرد: این کارگاه‌های آموزشی در جهت آموزش آخرین دست‌یافته‌های علمی که در دنیا تدریس می‌شود برگزار می‌شود.

وی ابراز کرد: دفتر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه یاسوج آمادگی دارد با دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور که اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج با آنها همکاری می‌کنند، وارد مذاکره شده و بعد از رایزنی و امضای تفاهم‌نامه همکاری، روابط خود را با این دانشگاه‌ها و مراکز علمی گسترش دهد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد