تاریخ درج خبر : 1396/01/26
کد خبر : ۵۶۱۳۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ریزگردها تا پایان هفته مهمان ناخوانده استان/ بارش باران تا چهارشنبه ادامه دارد

کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که ریزگردهای عراق و عربستان تا پایان هفته جاری میهمان ناخوانده در مناطق مختلف این استان هستند.

به گزارش سایت استان به نقل از ایلنا ولی بهرهمند گفت: بر اساس آخرین ارزیابی ها، ریزگردها تا پایان هفته جاری در کهگیلویه و بویراحمد مستقر خواهند بود و متاسفانه شدت آنها روزبه روز افزایش می یابد.

وی با تشریح مضرات فراوان ریزگردها، اظهار داشت: کانون ریزگردهایی که هم اکنون در آسمان کهگیلویه و بویراحمد حضور دارند از کشورهای عراق و عربستان است.

کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد افزود: شدت ریزگردها در شهرستان های گچساران و بهمئی این استان نسبت به سایر شهرستان های دیگر بیشتر است.

بهرهمند گفت: دید عمودی ناشی از شدت ریزگردها در شهرستان بهمئی به شش کیلومتر و در شهرستان گچساران به هشت کیلومتر رسیده و البته این دید در روزهای آینده کاهش می یابد.

شروع بارش ها از فردا عصر یکشنبه در برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد 

وی افزود: بارش ها از فردا عصر یکشنبه بیست و هفتم فروردین ماه به همراه رعد و برق در برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد آغاز می شود.

بگفته کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد، بارش ها در برخی مناطق این استان تا روز چهارشنبه هفته جاری در برخی مناطق این استان ادامه خواهد داشت.

بهرهمند از شهروندان و روستانشنیان کهگیلویه و بویراحمد خواست در روزهای جاری از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

وی گفت: ریزگردها عوارض ناخوشایندی برای سلامتی بهمراه دارد که از بیماران تنفسی و افراد مسن می خواهیم از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد