تاریخ درج خبر : 1396/01/26
کد خبر : ۵۶۱۳۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون استاندار: هیات های اجرایی بازوی فرمانداران در برگزاری انتخابات هستند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: بیش از 1000شعب اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در این استان وجود دارد.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، فتاح محمدی  افزود: در انتخابات شوراهای شهر و روستا در کهگیلویه وبویراحمد 4698 نفر ثبت نام کردند. بیش از 1000 شعبه اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهروروستا در کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: این تعداد شعب اخذ رای نسبت به مدت مشابه در انتخابات قبل 10 درصد افزایش داشته است.

محمدی عنوان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستای دوره قبل 771 شعب اخذ رای در این استان وجود داشته است.

وی ادامه داد: در شهرستانهای گچساران و یاسوج انتخابات شوراهای شهر و روستا به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد. تلاش می شود تا در شهرستان دهدشت نیز انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی برگزار شود.

محمدی بیان کرد: برای مناطق صعب العبور در صورت نیاز در انتخابات از بالگرد استفاده می شود.

وی افزود: تا زمانی که ابعاد پوستر به داوطلبان شوراهای شهر و روستا اعلام نشده از درخواست چاپ به مراکز تبلیغاتی و چاپخانه ها خودداری کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: تاکنون 42 نفر از داوطلبان شوراهای شهر و روستا درکهگیلویه وبویراحمد انصراف خود را بصورت کتبی به فرمانداری ها اعلام کردند. اگر داوطلبی قصد انصراف و کناره گیری از انتخابات شوراها را دارد باید بصورت کتبی به فرمانداری ها اعلام کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندارکهگیلویه وبویراحمد همچنین گفت: تمامی مسئولان و دست اندرکاران برگزارکننده در امر انتخابات موظف هستند تا بر اساس قانون عمل کرده و از ارای مردم حفاظت و صیانت کنند.

فتاح محمدی در جلسه آموزش توجیهی اعضای هیأت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری شهرستانهای گچساران و باشت افزود: تمامی افراد انتخاب شده در این هیأت با در برگزاری انتخابات دارای تجربه لازم هستند.

وی بیان کرد: تمامی مسئولان و دست اندرکاران برگزارکننده در امر انتخابات موظف هستند تا بر اساس قانون عمل کرده و از ارای مردم حفاظت و صیانت کنند. تاکنون انتخابات مختلفی با رای مستقیم مردم در جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است. آنچه که به جا می مانده عمل به قانون و اهمیت به رای مردم است. برخی از جریانات به اعتماد مردم نسبت به ما مسئولان خدشه وارد می کند که باید از انها دوری کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندارکهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: درصورتی که جایی خطایی از ما سر زند وجدان ما از ما سوال خواهد کرد. در صورت بروز هرگونه خطا، بازگشت آن قابل جبران نخواهد بود پس مسئولان در انجام وظایف خود در امرمهم انتخابات به جد تلاش کنند.

وی افزود: در صورتی که خطایی صورت گیرد که موجب شود در سرنوشت انتخابات تاثیر بگذارد نتیجه ای که آن مسئول دریافت خواهد کرد، حرام است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: ما باید بر اساس قانون و مقررات عمل کنیم و از ارای مردم حفاظت و صیانت کنیم. هیات اجرایی بازوی توانمند فرمانداران هستند که در بهترین شیوه و روش انتخابات را برگزار می کنند. باید تمام حرف ها و عمل ما در راستای اعمال قانون  بوده زیرا ما به عنوان معتمدین برگزارکننده انتخابات هستیم.

وی تصریح کرد: دخالت و ورود در رای مردم یک جرم نابخشودنی است. در صورتی که کوچکترین حرکتی انجام  شود که به اعتماد مردم خدشه وارد کند بخشودنی نخواهد بود. اعتماد یکی از مهمترین سرمایه جمهور اسلامی است و باید تلاش کرد تا بر اعتماد مردم اضافه شود. مشارک در انتخابات از مهمترین عواملی است که موجب ارتقا نظام خواهد شد. امنیت، سلامت و رقابت سالم از عواملی است که در انتخابات مد نظر خواهد بود.  رقابت در انتخابات به معنی دشمنی نیست.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعامل بین هیات اجرایی نظارت بر انتخابات بسیار مهم است و تلاش شود در شهرستان های شلوغ در صورت نیاز شعب افزایش خواهد یافت.

محمدی اضافه کرد: در قانون برای فرمانداران مشخص شده که با متخلفان هیات اجرایی چگونه برخورد کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد