تاریخ درج خبر : 1396/01/26
کد خبر : ۵۶۱۳۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

هشدار اتحادیه طلافروشان نسبت به خرید وفروش طلا در فضاهای مجازی و پیاده روها

رئیس اتحادیه طلافروشان یاسوج  نسبت به خرید و فروش طلا از طریق سایت های اینترنتی،فروشگاه های مجازی و شبکه های اجتماعی  و کانالهای تلگرامی به شهروندان هشدار داد.

مهندس محمد باقر فهیمی  گفت:به تازگی برخی سایت ها و شبکه ها اجتماعی و کانال های اجتماعی اقدام به خرید و فروش طلا کرده اند و با توجه به اینکه خرید و فروش طلا شغلی تخصصی و بسیار حساس است متاسفانه افراد سودجو با عرضه طلاهای تقلبی ،سرقتی و عیار پایین از مجاری غیر قانونی موجب ایجاد خسارت و زیان به سبد اقتصادی خانواده می شوند.

فهیمی تاکید کرد: از شهروندان فهیم استان تقاضا مندیم به هیج وجه به این گونه تبلیغات افراد منفت طلب و سود جو اعتماد نکنند.

وی ادامه داد: در این نوع معاملات هیچ نوع مرجعی جهت تشخیص اصالت طلا وجود ندارد پس خسارات و آسیب های اقتصادی و اجتماعی جبران ناپذیری خواهد داشت.

به گفته وی افراد زیادی در دام این شیادان افتاده اند و با توجه به اینکه این معاملات هیچ جایی قابل رصد و پیگیری نیست در نتیجه دستشان به جایی بند نیست .

فهیمی اضافه کرد: در اینگونه معاملات هیچ گونه فاکتور خرید و فروش مبادله نمی شود پس به هیچ عنوان قابل پیگیری نیست.

رئیس اتحادیه طلا فروشان یاسوج گفت: افراد فروشنده در این نوع معاملات تنها نشانی که دارند یک شماره تلفن است که به راحتی قابل جابجایی و تعویض است.

فهیمی یادآور شد:در سالهای اخیر سلایق مردم و بانوان تغییر کرده و طلا در درجه چندم اهمیت قرار گرفته به همین دلیل شرایط خوبی بر بازار طلا حاکم نیست  و معاملات طلا از جذابیت سابق برخوردار نیست.

وی تاکید کرد: در این شرایط سوداگران اقدام  به فروش طلا به صورت غیر قانونی و یا فروش طلاهای عیارپایین و تقلبی کرده اند وبه نظام اقتصادی خانواده ها آسیب های جدی وارد کرده اند .

وی با تشکر از دادستان یاسوج و پلیس فتا که هم اتحادیه و هم شهروندان را برای احقاق حق خود یاری می کنند از شهروندان خواست فریب تبلیغات کاذب را نخورند و سعی کنند از طلا فروشیهای معتبر و مجوز طلا خریداری کنند.

فهیمی از شهروندان خواست هر گونه تخلفات و سو استفاده از احساسات مردم را از طریق شماره تلفن 33236177 به اتحادیه طلافروشان اعلام کنند.

گفتنی است علاوه بر خرید و فروش در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی به تازگی گروهی از افراد در پیاده روهای شهر طلا خرید و فروش می کنند اینگونه که فروشنده پس از شناسایی مشتریان، از آنها می خواهد تا طلا را از طریق یک فروشنده معتبر قیمت گذاری کند و بعد هم معامله را به پیاده رو کشانده و همانجا تمام می شود.

در این نوع خرید و فروش ،گاها طلاهای عیار پایین و یا تقلبی نیز به مشتریان فروخته می شود که در نهایت دست مشتری به جایی بند نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد