تاریخ درج خبر : 1396/01/27
کد خبر : ۵۶۱۳۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تجلیل از مددکاران کمیته امداد در روز مددکار

مراسم تجلیل از مددکاران کمیته امداد استان به مناسبت روز مددکار با شرکت مددکاران کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی کمیته امداد ، فرید محبی مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم ، برخی از وظایف مددکاران را برشمرد و گفت: مددکار باید بر تار و پود زندگی مددجو اشراف داشته باشد و تهدیدها را شناسایی و به فرصت تبدیل کند و استعداد و توانمندی مددجو و ابتکارات آنها را در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه مددکاران باید درد دردمندان و نیاز فقرا و ایتام را با تمام وجود حس کرده و با روح و روان خویش لمس کنند تا این نهاد در انجام وظایف خود توفیقات بیشتری به دست آورد، افزود: مددکار نه فقط حضور فیزیکی، بلکه باید حضور فرهنگی، فکری و روحی داشته باشد تا خروجی کار، سلامت، توانمندی و ارتقاء سطح فرهنگی و دینی خانواده ها باشد.

محبی با ابراز رضایت از عملکرد کمیته امداد در بحث سلامت و به خصوص سلامت معنوی مددجویان، گفت: درد دیگران را شناسایی کردن و حمایت کردن، مدددادن و احساس مسئولیت کردن در قبال دردهای نیازمندان از مهمترین روابط اجتماعی سالم است که خوشبختانه کمیته امداد در این زمینه بسیار موثر عمل کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه بیش از 80 مددکار خواهر و برادر در این نهاد مشغول فعالیت هستند، گفت: اساس کارکمیته امداد مددکار محوری است و همه مسائل باید از کانال مددکاری عبور داده شوند و مددکار پل ارتباطی بین خانواده، کمیته امداد و سایر اقشار جامعه و خیران است.

وی با اشاره به اینکه مددکاری آمیزه ای از دانش، تجربه و هنر است، بیان کرد: کمیته امداد در بحث مددکاری به دنبال شناسایی توانایی و استعداد خانواده‌ها و تقویت و ارتقاء توانمندی فکری و فرهنگی خانواده های جامعه هدف است.

محبی با بیان اینکه مددکار کمک می‌کند تا مددجو مشکل خود را شناخته و به توانایی‌های خود پی ببرد و با استفاده از منابع و امکانات موجود در جهت حل مشکل خود بر آید، گفت: کمیته امداد را می توان یک نهاد مددکاری نامید زیرا محور تمام فعالیت های آن مبتنی بر مددجو محوری با رویکرد مددکاری برای توانمند سازی است.

در پایان این مراسم از مددکاران کمیته امداد استان با اهداء لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد