تاریخ درج خبر : 1396/01/27
کد خبر : ۵۶۱۳۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد:

توقیف برخی رسانه ها از سر دلسوزی است نه نقض آزادی آنها

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  کهگیلویه وبویراحمد گفت امنیت پایه اصلی پیشرفت و توسعه اقتصادی و فرهنگی هر جامعه است و جامعه نیازمند امنیت ذهنی و عملی است. شهروندان علاوه برسلامت و امنیت جسمی باید درونی پر از آرامش و آسوده داشته باشند.

رضا دهبانی پور در نشست نوروزی اصحاب رسانه با مجموعه دستگاه امنیت و قضای استان  که در دادگستری استان برگزار شد افزود فلسفه وجودی حکومتها ایجاد امنیت برای مردم است و مردم هم تکالیفی دارند وامنیت به دست عناصر مختلفی تامین می شود.

وی ادامه داد در جامعه ایران  به واسطه مدیریت خوب و از خود گذشتگی فرزندان این مرز و بوم از امنیت برخورداریم باید مدیریت کنیم که این امنیت همچنان مستمر و پایدار باشد و با خطا مواجه نشود.

دهبانی پور تاکید کرد من متولی اصحاب رسانه هستم و این را در محضر قاضی می گویم اصحاب رسانه انتظار دارند گاهی از آنها حمایت کنم  و این حق آنهاست اما باید اول رسانه وظیفه خود را بداند.

وی با بیان اینکه رسانه  تا زمانی  که آزادی دیگران را مختل نکندآزاد است افزود این تعریفی نیست که من ارایه داده باشم یا مختص به یک کشور و فرهنگ باشد.

وی یادآور شد اگرگاها برای رسانه ای خط و نشان می کشیم به اقتضای عقل و بر اساس مبانی است بدان معنا نیست که  قصد ممانعت از فعالیت رسانه را داشته باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان اضافه کرد اگر دادستان در مرحله ای رسانه ای را توقیف کرد و یا در فضایی تند با رسانه ای صحبت شد به این معنی نیست که آزادی وی را نقض کند گاها دلسوزی دستگاه قضا نسبت به رسانه ها از سایرمتولیان رسانه بیشتر است.

دهبانی پور ادامه داد در انتخابات گذشته امنیت را آنگونه که باید، احساس کردیم و سربلند بودیم  که بخشی از آن به دستگاه قضا و امنیتی  و بخشی به دولت و دستگاه های اجرایی باز می گردد.

وی یادآرو شد در سال 93 تنها یک پایگاه مجوز دار داشتیم اما حالا تعداد آنها بیش از 40پایگاه است البته این بدان معنا نیست که رسانه مجوز دار خلاف نمی کند اما پایگاه خبری بدون مجوز در صورت تخلف بدون دادگاه و هیات منصفه  به راحتی تعطیل می شود در حالی که  برای پایگاه های مجوز دار همه مسئول هستند و دادگاه صالحه تشکیل می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد