تاریخ درج خبر : 1392/05/20
کد خبر : ۵۶۱۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: سخنان بزرگواری در خصوص مسائل نفت استان غیر فنی و غیر کارشناسی است

غلامرضا تاج‌گردون ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اظهارات اخیر حجت‌الاسلام سیدعلی محمد بزرگواری نماینده مردم کهگیلویه بهمئی و لنده در زمینه جدایی نفت و گاز گچساران و بهمئی از مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: طی جلسه‌ای که با حضور وزیر نفت توسط فراکسیون توازن برگزار شد بنده آنجا رئیس جلسه بودم، ابتدا نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی اظهارات خوبی در زمینه مشکلات استان مطرح کردند که از ایشان تشکر می‌کنم.

13920111000002_PhotoA

وی افزود: در ادامه این جلسه نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی و لنده سخنانی در زمینه جدایی نفت و گاز گچساران و بهمئی از مناطق نفت‌خیز جنوب مطرح کرد که اظهارات وی کاملا غیر فنی و کارشناسانه بود.

تاج‌گردون با بیان این‌که در این فراکسیون‌ تخصصی نباید بر اساس مسائل قومی، قبیله‌ای و محلی صحبت کرد، ابراز کرد: بنده سخنان آقای بزرگواری را در زمینه جدایی نفت و گاز گچساران و بهمئی از مناطق نفت‌خیز جنوب قبول ندارم زیرا این سخنان کاملا غیر فنی مطرح شده است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تولید نفت بهمئی روزانه 40 هزار بشکه در روز بوده، در حالی که شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران افزون بر 670 هزار بشکه در روز تولید نفت دارد و نفت بهمئی 10 درصد تولید نفت گچساران است.

وی با تأکید بر این‌که از نظر فنی این اقدام قابل اجرا نیست، تصریح کرد: استقلال نفتی و جدایی گچساران از مناطق نفت‌خیز جنوب به معنای از دست دادن دیگر چاه‌های مناطق نفتی حوزه نفت و گاز گچساران از این شهرستان است.

تاج‌گردون متذکر شد: نظر من این است که از نظر فنی این امر قابل اجرا نیست و اگر نیز اجرا شود به ضرر گچساران خواهد بود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از پیشنهاد غیرکارشناسی نماینده کهگیلویه، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: من به شدت با این پیشنهاد غیرکارشناسی مخالف هستم.

وی با بیان این‌که ما باید حداکثر استفاده از نفت را داشته باشیم، اذعان کرد: این به معنای مستقل شدن نفت و گاز از مناطق نفت‌خیز نیست.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد