تاریخ درج خبر : 1396/01/27
کد خبر : ۵۶۱۴۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

مراجع قضایی به نامه‌های بی‌نام و نشان پاسخ نمی‌دهند/ با اخلال‌گران در انتخابات برخورد می‌شود

 

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که دستگاه قضایی استان و زیرمجموعه های آن به نامه‌های بی‌نام و نشان هیچ پاسخی نمی‌دهد.

” حجت الاسلام غلامرضا مزارعی” در پاسخ به خبرنگار ایلنا در یاسوج که متاسفانه پدیده تهمت و افتراء در کهگیلویه و بویراحمد روبه رشد بوده و شرایط نگران کننده ای دارد و از سویی سبب نگرانی آبروبردن افراد می شود، اظهار داشت: متاسفانه موضوع تهمت و افتراء و قرارگرفتن این پدیده شوم در رتبه سوم جرائم این استان برای خود ما هم نگران کننده است.

وی گفت: به مردم کهگیلویه و بویراحمد عرض می‌کنیم که دستگاه قضایی و زیرمجموعه های آن هیچ اهمیتی به نامه های بی نام و نشان و امضاء نمی دهد و این نامه ها را فاقد وجاهت قانونی می داند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: ما به این نامه‌ها که درصدد آبروبردن افراد است توجه و اعتنایی نمی کنیم و مطمئن باشید در دستگاه قضایی و زیرمجموعه های آن در استان به این موضوع توجهی نمی شود.

مزارعی گفت: دستگاه قضایی و نهادهای زیرمجموعه آن خود از طرق‌ دیگر پیگیر موضوعات مختلف بوده و بر امور متعدد نیز نظارت کافی و لازم را دارند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد که وجود امنیت و آرامش در کهگیلویه و بویراحمد مهمترین اولویت دستگاه قضایی این استان است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر قانون آئین دادرسی به ما اجازه می داد قطعا پرونده قتل را در یک هفته می بستیم و حکم را اجرا می کردیم.

مزارعی افزود: اگر قانون دست و پاگیر نبود سارق مسلح را در همان روز اعدام می کردیم.

وی تاکید کرد با کسی که قصد اخلال در جامعه را داشته باشد به هیچ عنوان تعارف نخواهد داشت.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در انتخابات پیش رو نباید اخلالی صورت گیرد و اگر کس و یا کسانی بخواهند اخلال در جامعه ایجاد کنند بدون شک براساس قانون با آنها برخورد می شود.

مزارعی افزود: اخلالگران بدانند دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد با مخلان نظم و امنیت مماشاتی نخواهد کرد و با آنها هیچ تعارفی نخواهد داشت.

رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به انتشار کلیپی در فضای مجازی در زمان نامزدی فردی از این استان برای انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

حجت الاسلام مزارعی گفت: متاسفانه کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که ای کاش این کلیپ منتشر نمی شد.

وی با تشریح کلیپ منتشر شده، اظهار داشت: با انتشار این کلیپ‌ممکن است مردم سایر استان‌های کشور فکر کنند مردم کهگیلویه و بویراحمد دارای این فرهنگ هستند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: ای کاش رسانه‌ها آن کلیپ را منتشر نمی‌کردند تا مردم فکر نکنند مردم استان دارای این فرهنگ بوده و هستند.

مزارعی با اظهار نگرانی در این ارتباط، تصریح کرد: شما رسانه‌ها آب روی آتش باشید و اجازه ندهید برخی چهره نامناسبی از کهگیلویه و بویراحمد ترسیم کنند.

وی گفت: دستگاه قضایی در کهگیلویه و بویراحمد دارای تعامل مناسبی با رسانه ها بوده و بارهای بار برخی مسئولان استانی خواستار برخورد قانونی با رسانه ها هستند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: دیدگاه ما تعامل با رسانه‌ها بوده و اگر براساس دیدگاه برخی مسئولان و مردم عمل می‌کردیم الان چندین سایت تعطیل شده بود.

مزارعی با بیان اینکه رسانه‌ها بازوان توانمند نظام جمهوری اسلامی هستند، تصریح کرد: اخبار رسانه ها بایستی اصلاح گرایانه باشد نه انتقام جویانه.

وی گفت: رفتار رسانه‌ها نباید سبب زیرسئوال رفتن اخلاق و ادب در جامعه شود و ما نیز وظیفه داریم از عرصه رسانه صیانت کنیم.

رئیس کل دادگستری و بویراحمد با اشاره به وظایف رسانه‌ها در ایام انتخابات، خاطرنشان کرد: طوری عمل نکنید که موضوع قومیت ها در این استان پررنگ شود و بگویند فرهنگ حاکم نیست و شایسته سالاری وجود ندارد.

مزارعی گفت: برخی نامزدهای انتخاباتی حرمت همدیگر را نگه نداشته و رسانه ها شایسته است اخبار این نامزدها را منتشر نکنند تا به حیثیت جامعه خدشه وارد نشود.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد از امن ترین استان های کشور بوده و می‌طلبد رسانه ها در تقویت فرهنگ امنیت جامعه تلاش دوچندانی از خود نشان دهند.

مزارعی در بخشی از سخنان خود از انتشار برخی اخبار در زمینه خرید و فروش آرا هم اظهار نگرانی کرد.

وی گفت: شرمم می گیرد وقتی می شنویم که بگویند آرا مردم را می‌توان با پول خرید زیرا شان مردم ما این نیست.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: رسانه ها را بازوان آرامشی جامعه می دانیم و نباید اخباری را که سبب آبرو ریزی جامعه می شود، منتشر کرد.

مزارعی افزود: کهگیلویه و بویراحمد انسان های فرهنگی و فرهیخته ای دارد و رسانه ها شایسته است با فرهنگ سازی, چهره شایسته ای از استان ترسیم کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد