تاریخ درج خبر : 1396/01/29
کد خبر : ۵۶۱۴۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تجاری سازی ایده‌های دانشگاهی اولویت دانشگاه یاسوج است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یاسوج گفت: تجاری سازی ایده‌های دانشگاهی اولویت دانشگاه یاسوج است.

هجیر کریمی در نشست علمی و فناوری که با حضور مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل دانشگاه یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: بحث تجاری سازی و تبدیل ایده به ثروت باید در استان تداوم و گسترش یابد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یاسوج با بیان اینکه دانشگاه‌ها نقش مهمی در فرآیند تبدیل دانش به ثروت و توسعه فناوری دارند، بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه توسعه فناوری و تبدیل ایده به ثروت دیر شروع کرد اما با شتاب در حال حرکت است.

وی ابراز کرد: یکی از رویکردهای دانشگاه یاسوج تولید علم و انجام پژوهش‌های هدفمند است و در کنار بحث آموزش تولید پایدار مستلزم توسعه فناوری است.

کریمی اظهار داشت: دانشگاه یاسوج از نظر رتبه علمی امسال 10 پله رشد و ارتقا یافته و در حالی که سال گذشته در رتبه 24 بود اکنون رتبه 14 کشور را کسب کرد.

وی تصریح کرد: در دانشگاه یاسوج ظرفیت خوبی در زمینه تولید علم دارد که انتظار می‌رود از سوی مسئولان کشوری حمایت شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یاسوج با بیان اینکه یکی از رویکردهای این دانشگاه هدفمند کردن پژوهش‌ها و توجه به فناوری است، بیان کرد: اکنون 35 فناور در مراکز رشد دانشگاه یاسوج مشغول به فعالیت هستند.

کریمی با اشاره به اینکه یکی از فناوران استان سال گذشته رتبه برتر کشوری کسب کرد، عنون کرد: باید نگاه کمی و کیفی به مقوله تولید علم و فناوری در کنار نام استان وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه ساخت پارک علم و فناوری در استان در مراحل اولیه است، گفت: توسعه فناوری در استان نیازمند وجود پارک علم و فناوری است.

در این نشست موافقت نامه همکاری بین دفتر تجاری سازی معاونت فناوری ریاست جمهور با واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه یاسوج منعقد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد