تاریخ درج خبر : 1396/01/29
کد خبر : ۵۶۱۴۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -
بمناسبت دهه بنیاد مسکن

احداث یک شهرک در روستای چال بنیو

بمناسبت دهه بنیاد مسکن و بمنظور رفاه حال  روستاییان ،مراسم کلنگ زنی چند طرح روستایی شهرستان بویراحمد و  با حضور فرماندار بویراحمد،مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ،و تنی چند از مدیران شهرستانی برگزار شد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در مراسم کلنگ زنی ،گازرسانی به 3 روستای سر گچینه،چشمه پلنگی و برد هری ، با همکاری شرکت گاز استان با اهمیت دانستن  خدمات رفاهی به روستاییان گفت: در این طرح با توجه به اینکه این 3 روستا از نعمت گاز محروم بوده اند ،جهت سهولت در کار و تامین بخشی از اعتبار این طرح ها ،قرار بر همکاری و همراهی بنیاد مسکن با شرکت گاز شد.

ابراهیم فرزانه گفت:طرح گازرسانی به این 3 روستا با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال کلنگ زنی شد که با بهره برداری از این طرح 432 نفر جمعیت در قالب 90 خانوار از نعمت گاز استفاده خواهند کرد.

فرزانه اضافه کرد : برای  اجرای این طرح 4700 متر عملیات  شبکه نیاز است.

واگذاری 300 پلاک زمین ،از اراضی ملی تحت اختیار بنیاد مسکن از دیگر طرح های گلنگ زنی در این روز بود ،که مدیر کل بنیاد مسکن در این زمینه گفت:300 پلاک زمین با مساحت 200 متر در اختیار روستاییان روستای چال بنیو قرار خواهد گرفت .

ابراهیم فرزانه گفت : با واگذاری این پلاک ها و همت روستاییان جهت ساخت این منطقه به شهرک تبدیل خواهد شد .

فرزانه گفت : کسانی که پلا ها را دریافت می کنند می بایست ساختمان را به صورت کامل ساخته و پس از اتمام ساخت سند در اختیار آنان قرار خواهد پگرفت.

وی ابراز بیان کرد: امیدواریم همانند همیشه دستگاههای خدمت رسان در زمینه خدمت رسانی به این شهرک نوپا با ما و مردم همکاری کنند.

فرزانه تسهیلات اعطایی به هر یک از پلاک ها را 180 میلیون ریال اعلام کرد و گفت : در صورت نیاز بیشتر 20 میلیون ریال دیگر بعنوان قرض الحسنه در اختیار مالکین پلاک ها قرار خواهد گرفت.

واگذاری 1000 سند به اهالی روستای سرابتاوه از دیگر برنامه های روز گذشته بود که فرزانه در این رابطه گفت:در خصوص واگذاری سند به روستایین در سطح استان کارهای متعددی صورت گرفته است و تعداد پرونده هایی که در این رابطه تشکیل شده است حدود 4 هزار پرونده است  .

مدیر کل بنیاد مسکن استان اضافه کرد:طرح واگذاری سند به روستاییان در راستا حمایت از این عزیزان صورت گرفته است و زمان بسیار کمتری برای دریافت سند نیاز است ،ضمن اینکه نیازی به حضور روستاییان به دستگاهها نیست.

ابراهیم فرزانه به واگذاری سند به اهالی روستای سرابتاوه اشاره کرد و افزود: امروز 1000 سند روستایی به عزیزان واگذار خواهد شد و امیدواریم باقیمانده اسنادی که هنوز واگذار نگردیده است مردم و دیگر دستگاهها همکاری کنند که این طرح هر چه سریعتر به 100 در صد برسد.

وی با اشاره به  مزایای سند دار کردن خانه های روستایی گفت : این کار از اختلافات محلی تا حدود زیادی جلوگیری خواهد کرد و در زمینه اقتصاد خانواده ها جهت دریافت انواع تسهیلات برای ضمانت کمک شایانی خواهد کرد.

در همین ارتباط  2 خانواده شهید و یکی از مدافعین حرم سند خود را بصورت نمادین دریافت کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد