تاریخ درج خبر : 1396/01/30
کد خبر : ۵۶۱۴۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر امور آب شهر یاسوج عنوان کرد

شناسایی 5 هزار شیر پشت کنتور در شهر یاسوج

 

 

مدیر امور آب شهر یاسوج گفت: تاکنون تعداد پنج هزار و ۳۰۰ شیر پشت کنتور یا انشعاب غیر مجاز در شهر یاسوج شناسایی و از شبکه توزیع خارج شدند.

قاسم قلندری  در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: حدود 93 هزار  مشترک آب و فاضلاب در شهر یاسوج وجود  دارد.

مدیر امور آب شهر یاسوج گفت: مهمترین دلایل هدر رفت آب مشترکان غیر مجاز، شکستگی انشعابات  وعدم رعایت استاندارد قبل از نصب انشعاب  است.

قلندری میزان مصرف مشترکانی که انشعابات غیرمجاز استفاده می‌کنند دو تا سه برابر مشترکان مجاز عنوان کرد و گفت: تاکنون تعداد پنج هزار و ۳۰۰ شیر پشت کنتور یا انشعاب غیر مجاز در شهر یاسوج شناسایی و از شبکه توزیع خارج شدند.

این مسوول با بیان اینکه برای  تولید آب 25 حلقه چاه و 9 مخزن ذخیره وجود دارد، گفت: مشکل اساسی آب و فاضلاب در بخش آب شرب نحوه مصرف مردم بر می گردد زیرا مشترکان استاندارد واقعی مصرف را رعایت نمی کنند.

قلندری با تاکید بر اینکه مصرف بهینه نیاز به فرهنگسازی دارد که شرکت آب و فاضلاب به عنوان یک شرکت خدمات رسان نمی تواند کاری در این زمینه انجام دهد، گفت: با توجه به اینکه شرکت آب و فاضلاب شرکت فرهنگی نبوده بلکه خدماتی است.

مدیر امور آب شهر یاسوج در ادامه تصریح کرد: بهبود و ترمیم هر مورد شکستگی برای آب و فاضلاب  730 هزار تومان هزینه دارد اگر این را در تعداد شکستگی  انشعابات در سال گذشته ضرب کنیم بیش از یک میلیارد  تومان از اعتبارات صرف رفع حوادث شده است.

قلندری بیان کرد: حدود 24 هزار متر از شبکه توزیع آب در سال 95 و حدود 10 کیلومتر نیز در سال 94  اصلاح شد.

وی تاکید کرد: هزینه ای که از مشترکان دریافت می شود فقط آب بها و بابت میزان مصرفشان است.

این مسوول امور آب سرانه مصرف در استان کهگیلویه و بویراحمد را 167 لیتر در شبانه روز عنوان کرد و گفت: سرانه مصرف در کشور 153 لیتر است این در حالی است که سرانه مصرف  در شرایط استاندارد باید بین 75 تا 120 لیتر نفر روز باشد.

قلندری گفت: هدر روی آب حدود 25 درصد است و 30 درصد از فضای سبز شهر یاسوج همچنان به دلیل فراهم نشدن شرایط به وسیله  آب شرب آبیاری می شود.

مدیر امور آب شهر یاسوج گفت: کمبود آب در شهر یاسوج  را می توان با نصب تانکر برای هر واحد خانگی برطرف کرد.

وی مساله اصلی در شبکه فاضلاب را ورود فاضلاب تانکرهای لجن کش و تخلیه فاضلاب به این چاه ها عنوان کرد و افزود: آب تصفیه شده جز برای مصرف شرب و صیفی جات استفاده نمی شود.

قلندری هزینه هر متر شبکه فاضلاب را 380 هزار تومان عنوان کرد و گفت: در سال جاری برای اصلاح شبکه توزیع آب 7 میلیارد تومان و برای ایجاد شبکه فاضلاب منطقه امامت ها نیز یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج از کلنگ‌زنی تصفیه‌خانه آب شرب شهر یاسوج با حضور وزیر نیرو خبر داد و گفت: عملیات اجرایی تصفیه‌خانه آب شرب شهر یاسوج روز پنجشنبه، 31 فروردین ماه با حضور وزیر نیرو آغاز می‌شود .

قلندری در مایان تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری یاسوج 92 هزار و 778 مشترک دارد و تعداد مشترکین آب این شرکت از 53 هزار مشترک طی سال 93 به حدود 63 هزار مشترک در سال 95 افزایش یافت.

مدیر امور آب و فاضلاب شهر یاسوج گفت: تعداد مشترکین فاضلاب از 22 هزار مشترک در سال 93 به حدود 30 هزار مشترک در سال 95 افزایش یافت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد