تاریخ درج خبر : 1396/02/02
کد خبر : ۵۶۱۵۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره ملی زاگرس؛روزی برای همه شاعران

اختتامیه جشنواره ملی شعر زاگرس در سالن هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،اختتامیه جشنواره ملی شعر زاگرس با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد، فتاح محمدی معاون امنیتی سیاسی و  در یاسوج برگزار شد.

فراخوان ششمین جشنواره ملی شعر زاگرس به همت انجمن شعر و ادب یاسوج و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در آذر ماه سال گذشته در سراسر کشور منتشر شد.

این جشنواره در دو بخش سپید و کلاسیک با موضوع آزاد، بخش ویژه با عنوان «زاگرس» و موضوع آزاد و یک بخش جنبی شعر بومی و محلی استان برگزار شد.

جشنواره ملی شعر زاگرس این دوره متفاوت‌تر با دوره‌های گذشته برگزار شد زیرا ضمن تاکید بر ارسال دقیقا سه اثر شعری در فراخوان خواسته شده بود که شاعران قوی در این جشنواره شرکت کنند.

پس از پایان مهلت ارسال و جمع‌آوری آثار به گفته مسوولان این جشنواره بیش از دو هزار و ۱۰۰ اثر فاخر و ارزشمند در بخش‌های خواسته شده به دبیرخانه این جشنواره در یاسوج ارسال شد که این امر باعث خوشحالی و خرسندی مسوولان امر و نشان از وجود استعداد و توانایی‌های بالای هنرمندان در حوزه شعر دارد.

آیین اختتامیه این جشنواره طی دو روز در ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه با حضور مسوولان و و حدود ۱۰۰ شاعران برگزیده و مهمان از سراسر کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.

نخستین روز این آیین چهارشنبه، ۳۰ فروردین در یاسوج برگزار شد که شعرخوانی حدود ۴۰ شاعر کشوری و استانی، برگزاری کارگاه نقد و بررسی شعر با حضور محمد حسین بهرامیان و حسن بهرامی از شاعران برجسته  و مجرب کشوری و برنامه «دورهمی و شونشینی» در کمپ توریستی گردشگری دهنو و در میان جنگل‌های زاگرس از مهم‌ترین برنامه‌های این روز بود.

پنجشنبه، ۳۱ فروردین نیز آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره با حضور مسوولان استانی، داوران و شاعران برجسته کشوری و مهمانان این جشنواره در یاسوج برگزار شد.

محمدحسین بهرامیان و حسن بهرامی به عنوان داوران، مدرسان کارگاه‌ها و پیشکسوتان عرصه شعر نخستین کسانی بودند که در این آیین تجلیل شدند.

طبق درخواست و توجه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از میان شاعران هم‌استانی که در این جشنواره شرکت کرده بودند، حمید روزبان، خلف بوذری، سحر شریفی، عنایت جرزیانی، جمال‌الدین بزن، رسول سنایی، حمید آذرگون و آریا معصومی با کسب امتیاز مورد توجه حایز رتبه تقدیری این جشنواره شدند.

تجلیل از برگزیدگان ششمین جشنواره ملی شعر زاگرس بخش بعدی این برنامه بود که در این بخش از بهنام مومنی از بوشهر، نادر جابری از ایلام، مریم کرباسی از اصفهان و عبدالحسین انصاری از هرمزگان به عنوان برگزیدگان این دوره جشنواره تجلیل شد.

برگزیده بخش ویژه این جشنواره علی مرادی از کهگیلویه و بویراحمد بود که شعر وی با موضوع ویژه «زاگرس» توانست رتبه برگزیده این جشنواره کسب و در این آیین از وی تجلیل شود.

یادآور می‌شود؛ ششمین جشنواره ملی شعر زاگرس یک برگزیده شاخص به نام «بهار قهرمانی» از «سیدنی استرالیا» داشت که این شاعر به دلیل مشکلات شخصی ضمن عذرخواهی از عدم حضور در این آیین برای تقدیر از مسوولان استانی و برگزارکنندگان این جشنواره در کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از عمکرد و کار شعری خود را با ضبط و ارسال سی دی ارائه داد که این کلیپ برای حاضران در برنامه نمایش داده شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد