تاریخ درج خبر : 1396/02/02
کد خبر : ۵۶۱۵۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده مردم بویرلحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی:

طرح تحول سلامت آرزویی بود که در این دولت محقق شد

نماینده  مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت:کاهش سهم هزینه  درمان در زندگی مردم یکی از مطالبات عمومی بود که دولت تدبیر و امید توانست به خوبی این خواسته به حق مردم را تحقق ببخشد.

غلام محمد زارعی در آیین کلنگ زنی 10 پروژه بزرگ بهداشتی و درمانی شهرستان بویراحمد به نمایندگی از 19 پروژه   افزود:اگرچه  طرح تحول سلامت تا رسیدن به نقطه آرمانی فاصله دارد  در سه سال گذشته یکی از آرزوهای مردم که تقریبا دور از دسترس جلوه می کرد با طرح تحول سلامت رنگ واقعیت به خود گرفت.

وی ادامه داد کشور ما هم به لحاظ منابع ملی و سرمایه ای و هم در خود علم پزشکیو هم در آموزش علوم پزشکی  در دنیا حرفی برای گفتن دارد و طرح تحول سلامت به دلیل حمایت رهبری و همه مسئولان نظام توانست به خوبی از آزمون و خطا عبور کند.

وی با اشاره به 10 پروژه ای که در هفته سلامت در شهرستان بویراحمد کلنگ زنی شد گفت:با ایجاد و راه اندازی این پروژه ها طرح تحول سلامت وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

وی یادآور شد در فاز جدید طرح تحول سلامت خدمات بهداشتی و در مانی به صورت عادلانه به مناطق دورافتاده و حاشیه  های شهر و همچنین روستاها منتقل می شود و بدین ترتیب عدالت در بهداشت اتفاق خواهد افتاد.

وی تاکید کرد باید سلامت و درمان را به مناطق دورتر منتقل کنیم و پروژه هایی که امروز کلنگ زنی می شوند سرآغازی برای حرکت جدید و جدی در زمینه بهداشت و سلامت حوزه های غیر شهری است.

زارعی ادامه داد در دو سه ماه آینده مشکلات اتمام پروژه بیمارستان شهر یاسوج برطرف می شود  چرا که موافقت نامه های آن را دریافت کرده و بهم منابع ملی اضافه کرده ایم.

وی اضافه کرد باید همه مسئولان دست در دست هم تلاش کنند حق استان را در سطح ملی بگیرند چرا که هنوز هم در حوزه سلامت تا حدودی از وضعیت مطلوب عقب هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد