تاریخ درج خبر : 1392/05/20
کد خبر : ۵۶۱۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

سخنان تاجگردون در مورد سهم گچساران از دو درصد نفت

غلامرضا تاجگردون جمعه شب در نشستی با خبرنگاران در گچساران افزود: از دودرصد مناطق نفتخیز دوسوم در مناطق محروم کشور هزینه می شود که اعتباری بالغ بر 22هزار میلیارد ریال است.

13920111000002_PhotoA

نماینده گچساران و باشت در مجلس همچنین سهم استان های نفتخیز را یک سوم این اعتبار عنوان کرد و افزود: با راهکارهایی که در بودجه 92 در نظر گرفته شده است تصویب شد از این یک سوم سهم استان های نفتخیز و سهم شهرستانهای نفتخیز 50 درصد این مبلغ باشد.

وی بیان داشت: با این مصوبه اعتباری بالغ بر 420 میلیاردریال در سال 92 از دودرصد نفت و گاز سهم گچساران خواهد شد که یک اقدام بسیار موثر در روند عمران وآبادانی این شهر خواهدبود.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبلغ اعتبار دودرصد سهم نفت و گاز در مناطق محروم کشور پیش از 18 هزار میلیاردریال بوده است، تصریح کرد: با افزایش سهم میعانات گازی در کنار نفت این مبلغ به 22هزارمیلیاردریال در بودجه سال 92 افزایش یافته است.

تاجگردون همچنین از تزریق اعتباری بالغ بر 200میلیارد ریال به انتقال آب از دشت امام زاده جعفر به روستای سراب ننیز خبرداد و افزود: اعتباری 50 میلیاردریالی برای انتقال آب از دو رودخانه باشت و دیل در بودجه 92 درنظر گرفته شده است.

وی اختصاص دوکد جداگانه برای دانشکده نفت و گاز گچساران و دانشگاه چرام که زیر مجموعه دانشگاه یاسوج هستند را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال جاری عنوان کرد و اظهارداشت: تبدیل دانشکده نفت و گاز گچساران به مجتمع دانشگاهی که با موافقت رئیس دانشگاه یاسوج صورت گرفته گامی موثر برای ارتقاء درجه علمی این دانشگاه است.

تصویب بودجه 120 میلیاردریالی برای تصفیه خانه فاضلاب گچساران

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس همچنین از تصویب بودجه 120 میلیاردریالی برای تصفیه خانه فاضلاب گچساران خبرداد.

تاجگردون گفت: با توجه به اعتبار 16هزار میلیاردریالی در بودجه 91 برای تصفیه خانه فاضلاب گچساران و کمبود این اعتبار برای تکمیل طرح، این طرح در سال جاری مجددا درردیف بودجه 92 لحاظ شده است.

تاج گردون افزود: با توجه به کم توجهی مسئولان آب وفاضلاب استان کهگیلویه وبویراحمد در بحث فاضلاب گچساران این طرح تاکنون به یک سرانجام مشخصی نرسیده است.

وی با بیان اینکه تاکنون سه تا چهار هزار انشعاب آماده شده است، تصریح کرد: با افزایش اعتبار 35میلیاردریالی در مرحله اول و سپس افزایش 90 میلیاردریال اعتبار دیگر اکنون 120 میلیارد ریال برای تکمیل این تصفیه خانه اعتباری کافی است و جای نگرانی از بابت اعتبار نخواهدبود.

تاجگردون با انتقاد شدید از مسئولان آب و فاضلاب استان در عدم به کارگیری تمهیدات لازم برای اتمام پروژه های نیمه تمام آبرسانی و تصفیه خانه گچساران اظهارداشت: درصورت عدم پیگیری در تکمیل این پروژه ها همه مقصران این تعلل به دیوان عدالت اداری معرفی خواهندشد.

این نماینده مجلس نهم همچنین از تجهیز با کیفیت ترین تجهیزات برای انتقال آب سد کوثر در سعادت آباد خبرداد وافزود: آب از سد کوثر به سمت پائین دست هدایت می شود و از آنجا با یک فشار شکن می تواند به سمت گچساران انتقال داده شود ولی متاسفانه بدلیل عدم وجود یک کارشناس این اتفاق صورت نگرفته است.

تاجگردون همچنین از تمهیدات لازم برای پرداخت معوقات پاداش مرخصی فرهنگیان مناطق محروم کشور خبرداد و افزود: با این مصوبه کلیه معوقات پاداش مرخصی فرهنگیان از سال 68 تاکنون پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه 75 درصد این معوقات مربوط به استان کهگیلویه وبویراحمد است با تصویب این طرح به صورت کشوری بسیاری از مشکلات فرهنگیان استان نیز برطرف خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی، اعتبارمعوقات فرهنگیان مناطق محروم کشور رادوهزار میلیاردریال عنوان کرد و اظهارداشت: از این میزان اعتبار ی120میلیاردریال سهم فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد است.

تاجگردون بیان کرد: این موضوع در لایحه دولت نبوده ودر برنامه وزارتخانه هم وجود نداشته و صرفا با توجه به نیاز این قشر در کمیسیون بررسی و تصویب شد.

وی همچنین از مخالفت با اجرای قانون نظام هماهنگ پرداخت برای کارکنان صنعت نفت جنوب خبرداد وافزود: در صورت اجرای این قانون مالیات کارکنان بخش های عملیاتی جنوب با کارکنانی که در مرکز کشور فعالیت می کردند به صورت یکسان پرداخت می شد.

تاج گردون افزود: با ارائه پیشنهاد در مجلس، طرحی پیشنهاد داده شد که کارکنان مناطق عملیاتی محروم نفتخیز جنوب از قانون پرداخت خدمات کشوری معاف شوند.

نقش خبرنگاران در تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی بی بدیل است

نماینده شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس همچنین با تبریک روز خبرنگار ، نقش خبرنگاران را در خلق حماسه سیاسی و اقتصادی بسیار تاثیرگذار دانست.

تاجگردون اظهار داشت: خبرنگاران علاوه بر وظیفه خطیر خود در اطلاع رسانی و پوشش خبرها می توانند به عنوان مشاور در کنار مسئولان دستگاه های اجرایی کمک قابل توجهی را به این نهادها ارائه دهند.

وی سختی کار خبرنگاران و تلاش آنها برای پوشش خبری بسیاری از رویدادها در سریعترین زمان ممکن را از ویژگیهای شغل خبرنگاری عنوان کرد وتصریح کرد: جایگاه و ارزش خبرنگاران باید بیش از آنچه در حال حاضراست ارج نهاده شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اصحاب قلم در شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی کشور نقش خود را در همه زمینه ها بخوبی ایفا کرده اند.

تاجگردون با بیان اینکه خبرنگاران پل ارتباطی بین دولت و مردم هستند، افزود: خبرنگاران زبان گویا و چشمان بینای افراد جامعه هستند که با رصد هوشمندانه و عالمانه خود حرکت در مسیر تکامل جامعه و اهداف آرمانی آن گام بر می دارند.

وی بیان کرد: خبرنگاران با نقد منصفانه، دقت و دید باز و مثبت می توانند نقش بسزایی در پیشرفت جامعه داشته باشد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خبرنگاران را گنج های آشکار جامعه مدرن امروزدانست واظهارداشت: اصحاب قلم با کمترین امکانات و شجاعانه برای انعکاس خبر تلاش می کنند.

وی تلاش اصحاب رسانه برای رشد و شکوفایی کشور را قابل ستایش عنوان کردو افزود: تقویت وحدت و تامین منافع ملی از شاخصه های خبرنگاران است.

تاجگردون تاکید کرد: مسئولان استان کهگیلویه وبویراحمد با تقویت روابط عمومی دستگاه های اجرایی کمک قابل توجهی را در اطلاع رسانی و حضور به موقع خبرنگاران در انعکاس رویدادهای خبری خود خواهند کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • آرش گفت:

    مشکل پاداش فرهنگیان : 1- نداشتن رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری است 2- مشکل نبود نقدینگی است نه اعتبار
    البته جای تشکر است از آقای دکتر تاجگردون این چهره ملی استان که به فکر فرهنگیان است.

پربازديد