تاریخ درج خبر : 1396/02/06
کد خبر : ۵۶۱۶۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره شاهنامه خوانی دنا با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا از برگزاری جشنواره شاهنامه خوانی و۳۰ دور از شاهنامه تصحیحی استاد خالقی به انجمن شاهنامه خوانی دنا خبر داد.

فرهاد ناصری هدف از این اقدام فرهنگی را درخواست های مکرر علاقه مندان و اعضای این انجمن برشمرد و گفت : علاقه و دلبستگی مردم این منطقه به حماسه و خوانش داستانها و حکایت های حماسی زیاد است همچنین تبلور آن در زندگی اجتماعی و اسامی مردم و منطقه نمودی ملموس دارد و باعث حضور چشمگیر علاقه مندان به روایت های ملی در جلسات انجمن شاهنامه دنا شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا این دوره های تصحیحی شاهنامه را اثر کم نظیر ادبیات پژوهشی در حوزه شاهنامه شناسی برشمرد که به همت استاد خالقی مطلق به بازار شیفتگان فرهنگ و دانایی ارائه شده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره شاهنامه خوانی در ٢١ اردیبهشت سال جاری گفت: به مانند ١٣ سال گذشته جشنواره  با حضور سرآمدان شاهنامه خوانی استان و مسئولان استانی و کشوری و علاقه مندان به فرهنگ حماسی بر فراز تپه باستانی و تاریخی قلات با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار می شودو امیدواریم این رویداد مهم فرهنگی با حضور همه علاقه مندان به بهترین نحو و شکل و ممکن برگزار شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد