تاریخ درج خبر : 1396/02/14
کد خبر : ۵۶۱۸۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

جشن روز معلم در هفته یاسوج برگزار شد /تجلیل از معلمان نمونه /گلایه بازیگر سینما و تلویزیون از کمبود زیرساختهای فرهنگی

همزمان با هفته معلم و به مناسبت هفته نکوداشت شهر یاسوج مراسم جشنی با حضور مردم شهر یاسوج و مسئولان و فرهنگیان در بوستان ولایت برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد  در این آیین با شکوه که با استقبال شهروندان روبرو بود گفت: همایش تجلیل از معلمان نمونه استانی ۱۸ اردبیهشت ماه برگزار می شود.

هادی زارع پور افزود: این مراسم از ساعت ۹ صبح در سالن شهید ایزدپناه یاسوج برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۳۰ برنامه در راستای هفته معلم و تجلیل از معلمان در نظر گرفته شده است، گفت: جایگاه معلمان  بر هیچ کسی پوشیده نیست و تجلیل از معلمان نمونه استانی و شهرستانی نیز از جمله برنامه های هفته معلم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: آموزش و پرورش مبنای توسعه است و باید اولویت اول جوامع باشد.

وی تاکید کرد: جامعه ای که حرمت معلم را ندارد بی سواد است و جامعه ای که معلم در صدر آن است آن جامعه درک و فرهنگ مناسبی دارد.

زارع پور با اشاره به فعالیتها و برنامه های مختلف آموزش و پرورش بیان داشت: کتاب “جلوه های تدبیر” که مجموعه عملکرد آموزش و پرورش در دولت فعلی است به زودی ارائه می شود.

در این جشن بازیگرسینما، تئاتر و تلوزیون نیز گفت: شهر یاسوج نیاز به اماکن فرهنگی، تئاتر و سینما دارد و باید برای جامعه سرگرمی ایجاد کرد.

محمود پاک نیت که برای ضبط سریال تلویزیونی فصل شکار در استان حضور دارد افزود: ساخت پارک و امکانات و زیر ساخت ها کار مناسب و خوبی است اما اولین حرکت برای توسعه شهر فرهنگ سازی است.

وی با بیان اینکه توجه به فرهنگ و هنر در جامعه لازم است و توجه به فرهنگ و هنر زیباتر شدن شهر کمک می کند، گفت: مسئولین باید تلاش کنند که این شهر را به مردم سایر نقاط بشناسانند و این مهم به فرهنگسازی در جامعه بر می گردد.

پاک نیت تاکید کرد: فرهنگ سازی در رابطه با استفاده از ظرفیت های طبیعی و … مهمترین مسئله برای توسعه شهر است که به ماندگاری آن کمک فراوانی می کند.

وی هنر را اشاعه دهنده فرهنگ جامعه عنوان کرد و گفت:  فرهنگ و هنر همدیگر را کامل می کنند.

پاک نیت با بیان اینکه شهر یاسوج پر از زیبایی و ظرفیت است، تصریح کرد: ظرفیت سازی برای جذب توریست و شناختن شهر یاسوج برای رشد و توسعه آن لازم است.

وی بیان داشت: خیلی ها کشور های دیگر را برای گردشگری انتخاب می کنند و اشکال این است  که ما نمی توانیم ظرفیتهای  دیار و شهر خود را به نحو مطلوب به کشور بشناسانیم.

شهردار یاسوج  نیز در این آیین گفت: ساخت پل چهارم بشار توسط شهرداری آغاز شده است که این پروژه از پیشرفت مناسبی نیز برخوردار است.

محمدعلی جاوید در جشن هفته یاسوج افزود: همچنین چهار پارک در شهر یاسوج کلنگ زنی شده است که خرداد ماه جاری به طور کامل به بهره برداری می رسند.

جاوید تاکید کرد: سرانه فضای سبز در یاسوج بیش از حد نیاز است اما برای پاسخگویی بهتر به نیازها  سه پارک دیگر نیز در راستای تحقق توازن منطقه ای در یاسوج کلنگ زنی می شوند.

وی با اشاره به هفته معلم و گرامیداشت مقاوم معلم گفت: معلمی ترویج و مبارزه با جهل است و ظرفیت های دینی، انسان دوستی و نوع دوستی کار معلمی را جاویدان می کند.

جاوید با اشاره به برگزاری هفته نکوداشت شهر یاسوج تصریح کرد: معرفی و شناساندن شهر به کشور و دنیا و زنده نگه داشتن آیین ها و سنت ها از جمله اهداف برگزاری هفته یاسوج است.

شهردار یاسوج همچنین با بیان اینکه در راستای شناسایی معضلات شهری از دیدگاه مردم پرسش مهر شهردار به صورت مسابقه برگزار شد، گفت: یکهزار و ۷۱ انشاء در راستای پرسش مهر شهردار به دبیرخانه مسابقه فرستاده شد.

جاوید اظهار داشت: سوال مطرح شده پرسش مهر شهردار در رابطه با معضلات شهر یاسوج بود و این انشاها در یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور کارشناسی و داوری شدند.

وی تاکید کرد: با انتخاب برگزیدگان ۱۰ سکه برای ۱۰ اثر برتر و پنج ربع سکه نیز برای فرهنگیانی فعال در این حوزه در نظر گرفته شد.

شهردار یاسوج به خروجی پرسش مهر شهردار اشاره کرد و اظهار داشت: سه معضل مشخص شده از دید دانش آموزان عدم مطلوبیت آسفالت معابر و مشکلاتی در این حوزه یکی از سه معضل بود  که آسفالت و بهسازی معابر در دستور کار قرار گرفته است.

جاوید تصریح کرد: موضوع ترافیک و پل های ورودی نیز از دیگر دغدغه های مردم بود که امید است پل سوم بشار که متولی آن نهاد هایی دیگر هستند  توسط دستگاه های متولی آن و با تلاش مسئولین تکمیل شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد