تاریخ درج خبر : 1396/02/16
کد خبر : ۵۶۱۸۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد

افزایش مستمریها، مصوبه قدیمی که دولت یازدهم آن را اجرایی کرد

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد حوزه کاری خود در سازمان بهزیستی به عنوان نهادی حمایت کننده و مهم سخن گفت.

سید علیرضا موسوی امجد درخصوص عملکرد این دولت در چهار سال اخیر اظهار داشت: بعد از سالها بر اساس قانون که مصوب مجلس شورای اسلامی بوده و به همت دولت تدبیر و امید،  ما توانستیم افزایش مستمری مددجویان سازمان بهزیستی را شاهد باشیم. قانونی که سالها وجود داشت ولی قدرت اجرایی لازم را نداشت .

وی در ادامه به آمار بالای معلولیت در استان به دلیل اختلالات ژنتیکی ، اشاره کرد و افزود: دولت با اجباری کردن  مشاوره و آزمایش ژنتیک و دادن اعتباری جهت انجام درست این طرح توانسته بسیار خوب عمل کرده  به گونه ای که درحال حاضر تمام زوج های جوان قبل از ثبت ازدواجشان می بایست حتما گواهی مشاوره ژنتیک را داشته باشند و بصورت رایگان نیز می توانند از خدمات مشاوره ای ژنتیک نیز بهره مند شودند.

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد درخصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: بحث گسترش مراکز اورژانس اجتماعی که با 90 نیروی انسانی متخصص در این مراکز در حال فعالیت هستند و در همین ماه افتتاح مرکز اورژانس اجتماعی دنا را خواهیم داشت.

موسوی امجد به نگاه دولت در جهت کاهش آسیب ها و مسائل اجتماعی اشاره کرد و افزود: تأکید مقام معظم رهبری و توجه دولت بر مسائل اجتماعی و حساسیت جدی برای پیشگیری از آسیب ها همواره همکاران ما را موظف به تلاش بیشتری در سازمان بهزیستی کرده و انعقاد تفاهم نامه های همکاری این سازمان با دستگاه های دیگر ” دانشگاه یاسوج، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علوم پزشکی، وزارت آموزش و پرورش و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری” درواقع تلاشی مؤثر برای حفظ سلامت و اعتدال جامعه بوده است.

وی به مواردی از اقدامات اساسی انجام شده دولت در سازمان بهزیستی اظهار داشت: گسترش روستا مهدها جهت برخوردای از عدالت اجتماعی و توجه به قشر ضعیف جامعه، صاحب مسکن شدن خانواده های دو معلولی برای اولین بار، راه اندازی بیش از 7 مرکز جدید توانبخشی در سطح استان، تک برگ شدن املاک سازمان بهزیستی برای اولین بار، گسترش کلنیک های مددکاری در مناطق حاشیه نشین، راه اندازی تعداد 10 پایگاه سلامت اجتماعی، توسعه مراکز مشاوره و گروه های همیار سلامت روان که جزء بهترین گروه های کشوری است را داشتیم.

موسوی امجد افزود: تا قبل از سال 92 در زمینه وام های خوداشتغالی هیچگونه دریافتی نداشتیم اما از سال 92 به بعد 12 میلیارد تومان برای اولین بار در کشور وام خود اشتغالی دریافت کردیم و همچنین برای اولین بار تمامی مطالبات بازنشستگان تا سال(94) پرداخت شده و تعداد ناچیزی نیز در شرف پرداخت است.

مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: ما از ارائه  گزارش کذب به شدت بیزاریم و تمامی تلاش ما رضایت و افزایش توانمندی جامعه هدفمان بوده و امیدواریم مردم نسبت به خدمات دولت که در آینده نیز ادامه خواهند داشت امیدوار باشند، هرچند که شایستگی های این مردم بسیار بیشتر بوده اما باز هم نیازمند حمایت دوباره و جدی مردم برای ایجاد جامعه ای معتدل و سالم هستیم.

در ادامه خلیفه جمشیدی،  معاون پشتیبانی و منابع نسانی سازمان بهزیستی نیز از توجه دولت به سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی و مهم و توجه به دو برنامه سوم و ششم تشکر کرد و افزود: در برنامه سوم برای اولین بار سازمان بهزیستی بصورت تخصصی دیده شد و و فعالیت های متنوعی از جمله ساماندهی بیماران روانی، سالمندان، عقب مانده ها و مکمل آن قانون جامع حمایت از معلولین برای افراد کم برخوردار و آسیب پذیر دیده و حمایت شد و از طرف دیگر جامع ترین برنامه ای که در سازمان بهزیستی مورد توجه قرار گرفت که توسط این دولت تدوین و مجلس محترم شورای اسلامی نیز آن را تأیید کرد.

خلیفه جمشیدی افزود: از جمله پیش بینی تعداد 150 هزار نفر در سطح کشور جهت برقراری مستمری در طول این پنج سال و همینطور افزایش مستمری مددجویان و تیز توجه بسیار به مسائل و آسیب های اجتماعی همگی در برنامه ششم مورد توجه و اقدام عملی قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: در این دولت برای اولین بار قانون جامع حمایت از معلولین در برنامه ششم به عوان جامع ترین برنامه مورد توجه قرار گرفته شد.

جمشیدی افزود: در این دولت علی رغم کنترل تورم افزایش حقوق کارکنان بین 40% تا 100% را داشتیم و علاوه بر اضافه شدن فعالیت های جدید به خدمات سازمان بهزیستی ما رشد اعتباری را نیز در برخی برنامه ها شاهد بودیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد