تاریخ درج خبر : 1396/02/18
کد خبر : ۵۶۱۹۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پروژه های سفر هیات دولت زودتر از زمان مقرر بهره برداری می شوند

کاشت درخت توسط آبفای کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت تشکل نهضت سبز زاگرس  و حضور اهالی رسانه،دانش آموزان و دانشجویان در سایت تنگ کناره انجام شد.

با حضور جمعی از دانشجویان دانشکده فنی، دانشگاه پیام نور یاسوج و با مشارکت تشکل نهضت سبز زاگرس آئین درختکاری در ایستگاه تامین آب تنگ کناره یاسوج انجام گرفت.

سیدعلی  لدنی‌نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی اظهار کرد: حفاظت از عرصه‌های طبیعی وظیفه ملی و شرعی است که همه ما باید به آن پایبند باشیم.

سیدعلی لدنی‌نژاد با اشاره اهمیت حفاظت از عرصه‌های جنگلی در تلطیف هوا اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین راهکارهای حفظ و تقویت منابع آب زیرزمینی کاشت درخت است که شرکت آب و فاضلاب استان  در این زمینه گام‌های موثری برداشته است.

وی تصریح کرد: در همین راستا شرکت آب و فاضلاب استان تاکنون بیش از 5 هزار اصله درخت در ایستگاه های تامین آب  و اطراف مخازن ذخیر آب شهرهای استان  غرص کرده است.

این مسؤول با بیان اینکه کاشت درخت در مناطق تحت اختیار شرکت آب و فاضلاب استان با رعایت مسائل فنی و بهداشتی انجام می گیرد، اظهار کرد: امروزنیز  با حضور جمعی از دانشجویان مرکز استان و با مشارکت تشکل زیست‌محیطی نهضت سبز زاگرس حدود 150 اصله درخت تزئینی در ایستگاه تنگ کناره یاسوج غرص شد

لدنی نژاد با بیان اینکه تدوین برنامه میان مدت ۴ ساله برای شرکت آب و فاضلاب انجام شده است اظهار داشت: در همین راستا برنامه ای ۲۰ ساله برای فعالیت بلند مدت این شرکت تدوین شده است.

لدنی نژاد با اشاره به اقدامات سه سال و نیم اخیر شرکت آب و فاضلاب استان گفت: اصلاح و توسعه ۱۴۰ کیلومتر شبکه آب شهرهای استان، ساخت مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی بتنی چیتاب، ساخت مخزن ۲۰۰۰ مترمکعبی بتنی  مارگون و اجرای رینگ مخازن دوگنبدان به طول ۱۱ کیلومتر از جمله اقدامات انجام شده در این دولت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان به حفر چاه در استان اشاره کرد و عنوان داشت: حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه در لیکک، حفر و تجهیز یک حلقه چاه در باشت، حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه در مادوان و تجهیز یک چاه آهکیمحقق شده است.

لدنی نژاد از شروع عملیات اجرایی چندین پروژه خبر داد و تصریح کرد: احداث تصفیه خانه آب شرب اضطراری یاسوج، شروع عملیات اجرایی آبرسانی به شهر مادوان، روستاهای حومه و غرب شهر یاسوج از تنگه کبوتری، شروع عملیات اجرایی دو تصفیه خانه فاضلاب شهرهای سی سخت و چرام از پروژه هایی هستند که عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

وی افزود: مطالعات ایجاد تاسیسات فاضلاب شهرهای باشت، مادوان،لیکک و لنده نیز انجام شده است.

لدنی نژاد گفت: اجرای ۳۰ کیلومتر خط انتقال آب شهرهای استان، احداث شبکه و جمع آوری فاضلاب به روش فاینانس جاری در منطقه امام یاسوج از دیگر اقدامات این شرکت است.

تکمیل طرح‌های فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد بیش از سه هزار میلیارد ریال نیاز دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تکمیل و بهره برداری از طرح‌های تصفیه فاضلاب در شهرهای مختلف استان سه هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

لدنی نژاد اظهار داشت که هم اینک طرح‌های تصفیه خانه فاضلاب که پس از 10 تا 13 سال معطل مانده بودند عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

لدنی نژاد بیان کرد: میزان جمع آوری تصفیه فاضلاب در شهرهای استان نیز با 59 درصد افزایش از 35 هزار متر مکعب به ازای هر شبانه روز در سال 92 به بیش از 55 هزار مترمکعب در پایان سال 95 رسید.
وی ابراز داشت که تعداد مشترکان فاضلاب در شهرهای مختلف این استان با 58 درصد رشد از 21 هزار مشترک در سال 92 به 34 هزار و 640 مورد تا پایان سال 95 رسید.
وی تصریح کرد که تصفیه خانه فاضلاب شهر گچساران نیز در 2 فاز پس از 11 سال در دولت فعلی به بهره برداری رسید.
وی با اشاره به سفر رئیس جمهوری و هیات دولت در مرداد ماه سال گذشته به کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از این پروژه ها ردیف بودجه ای ندارند اما ردیف اعتبار سفر دارند و پیش بینی می کنیم زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برسند.ضمن اینکه آب‌رسانی به چهار شهر چرام، دهدشت، سوق و لنده از طریق سد کوثر یکی از مصوبات مهم این سفر در حوزه آب‌رسانی بوده است.
اعتبار تصفیه خانه اضطراری آب شهر یاسوج 150 میلیارد ریال و مدت زمان اجرای آن نیز یک سال است.
لدنی نژاد ادامه داد که تأمین آب آشامیدنی سالم به میزان یک هزار و 700 میلیون مترمکعب برای جمعیتی افزون بر 152 هزار نفر در این چهار شهر پیش بینی شده است.
وی با اشاره به سایر اقدام‌های شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد در دولت یازدهم گفت: اصلاح و توسعه 140 کیلومتر شبکه آب شهرهای استان، ساخت مخزن یکهزار متر مکعبی بتنی چیتاب، ساخت مخزن 2 هزار مترمکعبی بتنی مارگون و اجرای رینگ مخازن دوگنبدان به طول 11 کیلومتر از جمله این اقدام‌ها بوده است.
کهگیلویه و بویراحمد با بیش از 713 هزار نفر جمعیت 17 شهر دارد.
بیش از 50 درصد جمعیت این استان در شهر زندگی می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد