تاریخ درج خبر : 1391/03/16
کد خبر : ۵۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بیمارستان دهدشت جراح ندارد

در یک اتفاق کم سابقه سه پزشک جراح عمومی بیمارستان دهدشت از اول تعطیلات چند روز اخیر تا کنون به طور همزمان به مرخصی رفته اند و  فقط یکی از پزشکان جراح که از گچساران در شیفت خود به دهدشت می آید.  تا روز سه شنبه و لحظه تنظیم خبر،  هیچ پزشک جراحی در دهدشت حضور نداشت و این در حالی است که معمولا پزشکان متخصصی که در مناطق محروم حضور دارند اکثراً برای گذراندن طرح پزشکی خود در این مناطق حاضر میشوند و طبق قانون باید به اصطلاح ، پزشک آن – کال (On – Call) و هر لحظه در دسترس بیمارستان باشند ، مگر آنکه پزشک جایگزینی برای آنها وجود داشته باشد .
سوال اینجاست که اگر خدای نکرده شهروندی بیمار شد و به بیمارستان مراجعه کند که نیاز به جراحی فوری داشته باشد، تکلیف چیست؟ باید منتظر ماند تا از گچساران دکتر بیاورند؟

هر چند در این مدت نیز همه ی سونوگرافی های شهر نیز تعطیل بوده اند و برای بیماران، این خدمات نیز در دسترس نبود.
حال مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه باید جواب دهد آیا در روزهای تعطیل باید خدمات درمانی نیز تعطیل شود؟ چرا باید پزشکان جراح در یک زمان به مرخصی بروند حال آنکه بیمارستان دهدشت پزشک جراح ندارد؟
اگر خدای ناکرده یکی از شهروندان در این ایام و فقط به خاطر عدم برنامه ریزی درست جان خود را از دست می داد، چه کسی جوابگو می بود  و آیا همیشه باید اتفاق بیفتد و بعد به فکر بیفتیم؟

در هیچ کجای دنیا نمیتوان موردی را پیدا کرد که در روزهایی که برای همه تعطیل می باشد، خدمات درمانی نیز تعطیل شود.
منتظر جواب شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حمید گفت:

  اول بگم حرفتون کاملا” درسته و منطقی هست و این نتیجه سوء مدیریت بوده …
  تا جایی که من میدونم بغیر از دکتر دهاز جراحی اینجا وجود نداره ! اگر منظورتون جمع متخصص رادیولوژیت و جراح باشه تازه میشن سه نفر !

  درسته که این خبر مال مدتی قبله ولی فکر می کنم علاوه بر چنین گزارشهایی باید گزارشهایی در مورد رفتار کسانی که میان تو بیمارستان و با فحاشی و توهین هاشون موجب میشن که کیفیت خدمات به دیگران پایین میاد هم بنویسید

  شما باید علاوه بر این تذکرهای درست و به جا در مورد تیم درمانی و مسئولان بهداشتی، به مردم فرهنگ و رفتار درست در بیمارستان رو یاد بدید … چیزی که من به جرات می تونم قسم بخورم تو این منطقه فقیر فرهنگی حتی 10% مردم هم ازش بویی نبردن !

  تا حالا چند دفعه در مورد بدرفتاری با پرسنل درمانی گزارش تهیه کردید ؟

پربازديد