تاریخ درج خبر : 1392/05/22
کد خبر : ۵۷۱۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

چهار روز سرگردانی در راهروی اتاق عمل

زنی که بر اثر تصادف و شکستگی پا به بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت مراجعه کرده بود؛ پس از چهار روز معطلی و عدم معالجه مؤثر جان خود را از دست داد.
به گزارش سایت استان، در طی این مدت پزشک بیمارستان به دلایلی که هنوز روشن نشده است از عمل جراحی عذرا تازش35 ساله و متأهل سر باز زد تا اینکه عفونت ناشی از شکستگی؛ بیمار را از پای درآورد.
50000000b
برادر این بیمار که در طی تعلل پزشک بیمارستان امام خمینی (ره)‌دهدشت جان خود را از دست داد می‌گوید: در روز ۱۳ مرداد با تصادفی که برای خواهرم به وجود آمد، منجر به شکستگی ساق پای او شد. بلافاصله وی را به بیمارستان امام خمینی دهدشت منتقل کردیم که با یک پانسمان ساده بر روی پایش، وی را به بخش داخلی برای نوبت جراحی فرستادند. چهار روز بعد یعنی در روز ۱۶ مرداد ساعت ۱۰ صبح خواهرم را به اتاق عمل برده و تنها پس از دقایقی به ما اطلاع دادند که بیمار فوت کرده است.
این حادثه در حالی منجر به مرگ این بیمار نگون بخت شد که در طی ادوار گذشته مردم شهر دهدشت و شهرهای اطراف آن از وضعیت این بیمارستان بسیار ناراضی هستند.

دعا کنید پایتان به بیمارستان دهدشت باز نشود

چندی پیش یکی از کاربران فضای مجازی مطلبی را در یکی از وب‌سایتهای خبری استان درمورد بیمارستان امام خمینی دهدشت منتشر کرده بوده که در پی می‌آید: “بیمار باشی نه بیمار پرست” این ضرب المثل قدیمی مردم استان ماست در توصیف اینکه گرفتاریها و مشکلات “مریض داشتن” از “مریض بودن” بیشتر است و چه تناسب معناداری دارد با وضعیت کنونی بیماران در بیمارستان امام خمینی دهدشت. همیشه از گوشه و کنار این جمله را می‌شنیدم که “دعا کنید پایتان به بیمارستان دهدشت باز نشود”. ولی هیچ وقت آنطور که باید و شاید معنایش را از نزدیک لمس نکرده بودم، تا اینکه چند روز پیش پایم به خاطر شکستگی دست مادرم به بیمارستان دهدشت باز شد!
متأسفانه نابسامانی و بی‌برنامگی ناشی از ضعف مدیریت چند ساله اخیر در شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه، در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت به عنوان بزرگترین زیر مجموعه این شبکه، بیداد می‌کند. ناهماهنگی کامل بین بخشهای مختلف این بیمارستان سروصدای همه را درآورده است، و این تجربه ای ست که خود به عنوان یک شاهد عینی دیده‌ام.
روزی که طبق برنامه قبلی قرار بود بیمار من، عمل جراحی انجام دهد، تخت خالی در اتاق عمل وجود نداشت! و روز بعد که تخت خالی شد به دلیل عدم هماهنگی دکتر بیهوشی نیامد! من اینجا حتی با بیمارانی همکلام شدم که علی رغم داشتن وضعیت اورژانسی، چندین و چند روز است که در بخش بستری جراحی ، منتظر خالی شدن تخت در اتاق عمل، یا آمدن دکتر بیهوشی، یا حتی دارویی خاص یا وسیله و ابزاری خاص برای انجام عمل جراحی بودند.
بیماران از عدم رسیدگی به موقع همیشه شاکی‌اند و همراهانشان از بی تفاوتی و نوع رفتار پرسنل اداری، نگهبانی و پرستاری گله مندند. “نگهبانانی که رفتاری شبیه زندانبانان دارند، خانم پرستاران تازه کاری که بی خیال و بی تفاوتن و پزشکان جوانی که تا پولشان را نگیرند کار نمی کنند!”.
این تنها گوشه ای از مشکلات بیمارستان امام خیمنی (ره) دهدشت در قالب دل نوشته‌ای از صادق دوپیکر از اهالی شهر دهدشت بود.

برکناری رئیس بیمارستان امام خمینی دهدشت

سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره)دهدشت با حکم رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان برکنارشد.
دکتر گنجعلی سعادت فر سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت با حکم رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کهگیلویه از سمت خود برکنار شد. از مهمترین دلایل لغو حکم وی، عدم تعامل با رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بوده است. تا تعیین سرپرست جدید، دکترموسویان به حفظ سمت سرپرستی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت را به عهده دارد.

 نوش‌دارو بعد مرگ سهراب‌ها …

اورژانس خاتم الانبیاء بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت پس از تجهیز به ابزار و امکانات پزشکی به بهره برداری نهایی رسید.
مراسم بهره برداری از این اورژانس که 18 ماه پیش افتتاح شده و به دلیل عدم تامین تجهیزات بلا استفاده مانده بود، با حضور فرمانده قرارگاه قرب قائم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد، امام جمعه دهدشت و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی انجام شد.
دکتر سید حسام الدین نبوی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیمه تمام بودن اورژانس خاتم الانبیاء دهدشت را یکی از مشکلات بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر عنوان کرد و افزود: برای خرید تجهیزات مورد نیاز این اورژانس سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است
وی بیان کرد: این اورژانس مجهز به بخش های اتاق عمل، جراحی عمومی، احیای قلبی، تریاژ، آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، کودکان، چشم، اعصاب و غدد است.
فرمانده قرارگاه سازندگی قرب قائم سپاه پاسداران نیز در این آئین گفت: در زمینی به مساحت تقریبی سه هزار متر مربع و با زیر بنای 1200 متر مربع احداث شده است.
سردار عدل هاشمی افزود: رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیش از همه با پیگیری های مجدانه خود موجبات به ثمر نشستن و بهره برداری نهایی از اورژانس خاتم الانبیاء(ص) دهدشت را فراهم کرد.
وی بیان داشت: افتتاح این اورژانس از اعزام بیماران به شهرهای همجوار جلوگیری کرده و موجب کاهش هزینه های درمانی مردم شهرستان کهگیلویه می شود.

 توزیع اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی عادلانه نیست

در آئین بهره برداری از اورژانس خاتم الانبیا بیمارستان امام خمینی دهدشت کاسه صبر فرماندار کهگیلویه نیز از وضعیت نابسامان بهداشتی و درمانی و تبعیض های موجود در این بخش نیز به سر آمد و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را به باد انتقاد گرفت.
ابراهیم جعفری در ادامه سخنان خود افزود: آیا استان فقط یاسوج است؟ آیا دیشموک و قلعه رئیسی و … که کمتر توسعه یافته هستند، جزیی از این استان محسوب نمی شوند؟ آیا انصاف است یاسوج دارای دو بیمارستان مجهز و مدرن باشد و شهرستان کهگیلویه با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یک بیمارستان داشته باشد؟
جعفری ادامه داد: قسم شرعی می خورم که توزیع اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی عادلانه نیست و این شهرستان از توزیع ناعادلانه اعتبارات استانی متضرر شده است.
جعفری که با عنوان کردن این انتقادها مورد حمایت مردم نیز قرار گرفته بود اظهار داشت: بسیاری از پرسنل و کارکنان شبکه بهداشت کهگیلویه به فرمانداری مراجعه کرده و از پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود شکایت می کنند و من اکنون که هشت ماه از مسئولیتم در مقام فرمانداری کهگیلویه می گذرد قصد بیان مشکلات را نداشتم ولی چون پیگیریها بی نتیجه بود مجبور به علنی کردن این گلایه ها شدم.
مقام ارشد اجرایی کهگیلویه در بخشی دیگر از سخنان خود بیان داشت: همین اورژانسی که هم اکنون افتتاح شده در سال ۹۰ نیز بار دیگر افتتاح شده بود ولی با تاخیر دوساله امروز شاهد تجهیز آن هستیم و معلوم نیست که بعد از این آیا خدمات ارائه خواهد داد و یا بار دیگر تعطیل خواهد شد.
وی کمبود پزشک متخصص در شهرستان را یادآور شد و افزود: درمانگاه روستای راک، رادیولوژی قلعه رئیسی و دیگر درمانگاههای نیمه تمام از اولویت های اصلی بخش درمانی کهگیلویه است که باید در اسرع وقت پیگیری و به نتیجه برسد.
وی خاطر نشان ساخت: قصد نداشتم موضوع را باز کنم ولی به زبان آوردن این گلایه ها پس از آن است که شاهد تغییری در وضعیت نبودیم و من به عنوان نماینده دولت موظف هستم که درد مردم را بیان کنم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مجتبی گفت:

  به کدوم سمت وسو داریم ممیریم ……../؟هیچ کس کارش رابه خوبی انجام نمیدهد//حیف نیست زن جوان35ساله مفت ازدستمان رفت/به خدااصلا نمیشناسمش ولی همین که خوندم گریم گرفت/اگرشهربزرگی بودهم یه چیزی شهری که همه باهم فامیلن بایدمسئولاش اینجوری برخوردکنندبیچاره خواهرمان بود/به صداقتم قسم هین موضوع شکستگی براپسرخالم پیش اومدتا چن تاازادمای بزرگ طایفه نرفتن پول ندادن به دکتر ازش خواهش نکردن دکتراقدام نکردانروز بود که دلم شکست…..خدارحمتت کندخانم عذرا تازش خود راشرمنده میدانم که کاری از دستم ساخته نبود.

 • گل میخک گفت:

  واقعا جای تاسف داره

 • بهار گفت:

  جواب بچه های کوچک اون خانوم رو کی میده؟؟؟ پرستارهای بی توجه بیمارستان دهدشت

 • ستاره گفت:

  تو را خدا رسیدگی کنید. مردم جونشون رو از سر راه نیاورئند. بیمارستان باید محل عبادت دکترا و پرسنل باشد و عبادت انان یعنی کمک به بیماران. شما باید با افتخار خادم مردم باشید.انشاله.

پربازديد