تاریخ درج خبر : 1391/09/02
کد خبر : ۵۷۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

معرفی یک شرکت متخلف طراحی و نصب آسانسور به تعزیرات حکومتی

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک شرکت طراحی و نصب آسانسور به دلیل تخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

به گزارش سایت استان،  محمد محمدی مدیر کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با بازرسی های کارشناسان این اداره کل از شرکت طراحی و نصب آسانسور وانجام بررسی های دقیق با احراز تخلف، غیراستاندارد بودن محصولات و نداشتن گواهی استاندارد ، شرکت مذکور   جهت برخورد قاطع و قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

وی اظهارکرد: حکم تعطیلی این شرکت متخلف تا زمان اخذ گواهی استاندارد ، پروانه طراحی و مونتاژ صادر شد.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آسانسورها از چنان حساسیت و رعایت ایمنی برخوردارند که انجام بازرسی از آنها فقط توسط شرکتهای تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد صورت می گیرد.

محمدی ابراز کرد: این شرکتها باید در بازرسی اولیه و دوره ای ، پلاک بازرسی با قید زمان را در آسانسورها نصب و گواهی ایمنی برای آنها صادر کنند.

وی تاکید کرد: این شرکتها همچنین موظفند گواهی ایمنی آسانسور را فقط برای آسانسورهایی که توسط شرکتهای دارنده پروانه طراحی ، نصب و راه اندازی میباشند را صادر کنند ، در غیر این صورت مرتکب تخلف شده و باید پاسخگو باشند.

محمدی اضافه کرد: طبق توافق سازمان ملی استاندارد ایران و معاونت عمرانی وزارت کشور، صدور پایان کار ساختمان توسط شهرداری ها منوط به ارائه تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسوراز ادارات کل استاندارد استانهاست.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد