تاریخ درج خبر : 1391/09/02
کد خبر : ۵۷۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

واقعه عاشورا بزرگترین دانشگاه انسان سازبرای جوامع بشری است

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: واقعه تاریخی کربلا بزرگترین دانشگاه و مکتب انسان ساز برای تمامی جوامع بشری است.

به گزارش سایت استان، ‘غلام محمد زارعی’ روز جمعه در همایش شیرخوارگان حسینی در یاسوج افزود: فرهنگ و نهضت عاشورای حسینی در حقیقت نقطه عطف تاریخ جریان انسان ساز از بدو خلقت آدم تاکنون بوده است.

وی با بیان اینکه نباید عاشورا و فرهنگ غنی کربلای حسینی را تنها در ضجه و گریه بر امام حسین (ع) خلاصه کرد ، افزود: مهمترین درس عاشورا آزادی و آزادگی بشر و دوری از ذلت و خواری در برابر هرگونه ظلم و ستم ظالمان در طول تاریخ است.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید همانگونه که پیام آوران و رزم آوران کربلا با تحمل رنجها توانستند اسلام را زنده نگه دارند امروزه نیز با تاسی از فرهنگ صحیح این نهضت در اشاعه و الگوگیری از مکتب امام حسین (ع) تلاش کنیم.

زارعی نهضت و حرکت کاروان حسین ابن علی (ع) به سوی کربلا را با اینکه خود می دانستند به شهادت می رسند، نماد آزادمنشی و جوانمردی دانست و افزود: امام حسین (ع)و یاران باوفایش به پیروان خود فهماند که مبارزه میان حق و باطل مربوط به برهه خاصی از زمان نیست بلکه این مبارزه همیشه و در همه زمانها ادامه دارد.

زارعی منشا حرکت امام و انقلاب اسلامی را از نهضت عاشورا و مکتب حسین (ع) دانست و گفت: تمامی توطئه ها ، ترفند ها و راهبرد اصلی دشمن نیز از اوایل پیروزی انقلاب تاکنون نیز در همین راستا طراحی شده است.

وی به نفوذ و تهاجم فرهنگی دشمن بر علیه اعتقادات و باورهای عمیق دینی جوانان جمهوری اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: مکتب و نهضت عاشورای حسینی مهمترین ، با ارج ترین و مترقی ترین راهبرد در مقابل هرگونه فرهنگ های صادراتی و منحط غربی است.

امروز صدها مادر ولایی و ارادتمند امام حسین(ع) با حضور خود در گلزار شهدای یاسوج و در حالی که فرزندان خود را ملبس به لباس سبز ،چفیه و پیشانی بندهای منقش به نام زیبای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت علی اصغر(ع) کرده بودند در همایش شیرخوراگان حسینی شرکت کردند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد