تاریخ درج خبر : 1392/05/21
کد خبر : ۵۷۵۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

آقای بزرگواری! تا همیشه باید شرمنده مردمان لر باشی

در پی سخنان خارج از ادب و غیر بزرگوارانه بزرگواری، نماینده کهکیلویه و  بهمئی که سخنانش را از موضع هموطنان شریف لر بیان می کرد، علی صارمیان، از  بنیانگذاران  انجمن نویسندگان لرستان به شدت از وی انتقاد کرد.
به گزارش آینده ؛ در نوشته آقای صارمیان آمده است:
آقای علی محمد بزرگواری با عبا و لباس پیامبر سخنانی بر زبان راند که نه لطف و  رحمت پیامبری داشت و نه احساس خویشاوندی به روحانیت را برانگیخت.
بی شک این سخنان و عدم رعایت شان این لباس را روحانیت و علما به ایشان تذکر خواهند داد. اما سخن بنده با ایشان از زاویه دیگری است.
آقای بزرگواری، خشک مغزی و چماقداری خود را به قومی ایرانی که آریایی ترین و  قدیمی ترین قوم در میان مردم ایران هستند منتسب کردند. از مردم ایران  عذرخواهی می کنم. هر طایفه ای جاهل دارد و این آقا هم سخنگوی مردمان مهربان و مودب و محجوب لر نیستند.
لرها افتخار فرهنگ ایران زمینند. کسانی  که از چغازنبیل تا فلک الافلاک تا شوش و غار هومیان نمایشگاه هنرشان بوده  است. از آیت الله بروجردی تا امام خمینی که خود را خویش لرها می دانستند تا دکتر زرین کوب و فرید قاسمی.
از سیاسیون شجاع این دوران نمی گوییم. اما شاید کریم خان زند تنها فرمانروایی بود که خود را وکیل ملت نامید و  امیرکبیر در وصفش می گغت کاش مادر تاریخ، باز هم شیربچه ای لر بزاید تا  مردم رنگ محبت ببینند.
آقای بزرگواری قطعا از ما نیست. نمایندگان  لرزبان واقعا غیرتشان کجا رفته است که این جفا را تذکر دهند که ما نه  چماقداریم  و نه بی منطقیم؟
ما زخمی چماق امثال این آقا هستیم که  چماقشان بر فراز سرزمین هایمان چرخید و هر نخبه ای را از محل خود فراری  داد. حاشا و کلا که این آقا که بزگواریشان قطعا از لر بودن و خصایل ادب و  شرم ایلیاتی به دور است، از ما باشد. ایشان کوچکی عرصه قدرت می کند و از ما مایه می گذارد.
از همه ملت ایران بایت این کوچکی ها عذر می خواهیم.
به عنوان یک نویسنده و اهل فرهنگ که در همه عرصه ها در خدمت این نظام همت و  آبرو گذاشته ام و هرگز برای آمال دنیایی  و شیرین شدن پیش مقامات، ادب را  فرو گذار نکرده ام و از خون برادرانم در جنگ، هرگز مقام و موقعیتی نخریده  ام، باز هم از این جفا به مردمان لر عذرخواهی می کنم.
از مردم شریف و نجیب لر که کمربسته عزت و فرهنگ و ادب ایران بوده اند نیز از بایت توهین چماقداری این فرد عذرخواهی می کنم. باشد که چماق این افراد در نواحی ما  دیگر نچرخد.
کاش آقایان لاریجانی و ضرغامی فرصت جواب دادن به این  توهین های عجیب را به اهالی فرهنگ می داد که افتخارات ادب و آثار شریف قوم  لر را به جهت مطالعه در اختیار این آقای بزرگوار که از نجابت ما نهایت سوء  استفاده را نمود، در پیش چشمش  می نهادیم.
والسلام علی من اتبع الهدی

منبع : انتخاب

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • زری گفت:

  کاش یه طرفه قضاوت نمی کردید کاش…

  البته شایدم چون دهدشتی هستش

  این همه دارید بدگویی می کنید

  یادم رفت که تو استان ما هر کی ساز خودش رو می زنه

  همزبونی و هم استانی براشون مهم نیست .

  تا یادم هست از دهدشت و دهدشتی بد می گفتید!!!!!!

  کاش همه با هم متحد می شدیم کاش یادمان نمی رفت که همه

  ما تو یه استان داریم زندگی می کنیم و هممون به نوعی با هم

  هم ریشه ایم!!!!!!

 • میر مصطفی-شیراز گفت:

  بنده خدا گفته: که به من گفته اند شما حق صحبت ندارید و باید نمایندگان کلانشهرها صحبت کنند و….
  انصاف داشته باشید.

 • خبرنگار استان گفت:

  خب تا زمانی که مردم از روی فکر رای نمی دهند چنین افراد …… باشد نماینده شوند

 • احسان گفت:

  شرم مان باد زپشمینه آلوده خویش.
  ابروی ما بردی.کاش امروز مریض می شدی نمی رفتی مجلس.
  تقصیر خودت نیست تقصیر این سیستم تایید صلاحیته که به شما رانت سیاسی داده.اگر 4تا آدم با عرضه اجازه رقابت با شما را داشتند عمرا اگه چشمت به مجلس می خورد.

 • tara گفت:

  آره واقعا …..بابا این نماینده شهر مانیست بردنش .چیزی واسه گفتن نذاشت فقط شرمساری

  • لیلی گفت:

   با طارا قوه یموافقم. ایشون نه شان و منزلت سرش میشه و نه تشخیص دارن. مث همون کامپیوترش هنگ کرده و ارور میده……

پربازديد