تاریخ درج خبر : 1392/05/21
کد خبر : ۵۷۶۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

استفاده از قومیت در صحبتهای بزرگواری اشتباه بود

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی به سخنان علی محمد بزرگواری نماینده کهگیلویه در مجلس واکنش نشان داد.

غلام محمد زارعی در گفت: بنده به عنوان موافق کلیات و مشی دولت ثبت نام کردم اما با توجه به این که مخالفان ۱۸ نفر و موافقان ۱۴۸ نفر بودند، در قرعه کشی صورت گرفته اسم بنده به عنوان سخنران خوانده نشد.

--31_1~1

وی افزود: اما اینجانب در موافقت از برخی وزرا ثبت نام کرده و متاسفانه اسم من با توجه به تعداد زیاد موافقان از قرعه بیرون نیامد، اما جناب آقای عثمانی نماینده بوکان محبت کرده و بخشی از وقت خود در حمایت از وزیر آموزش و پرورش جناب دکتر نجفی را در اختیار بنده قرار دادند.

زارعی با ابراز تعجب از اظهارات علی محمد بزرگواری گفت: انتقاد و مخالفت حق نماینده است اما باید در چارچوب ادب و نزاکت مطرح شود و بی اساس به کسی تهمتی زده نشود.

زارعی همچنین اشاره به استفاده از قومیت در صحبت های بزرگواری را اشتباه خواند و گفت ما نماینده مردم هستیم و نباید با اظهارات خود خاطر مردم را جریحه دار و یا خدایی ناکرده بدنام کنیم.

منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  بیایید برای تقویت جایگاه استانمان بجای به چالش کشیدن خطای دیگران نقاط قوت ها را تقویت نماییم.
  ط. نظری .بهداشت روان

 • بختیار گفت:

  با سلام
  جناب بزرگواری نگمونم بزرگواری

  ….زدی وقوم لر را مورد تمسخر عام وخاص قرار دادی خدا ازت نگذره

 • ناشناس گفت:

  حرفای بزرگوار اشتباه نبود نوع و مدل حرف زدن افراطیون ………. تند رو متعصب غیر منطقی وابسته همین طوره . واقعا اینا می خواهند از ولایت دفاع کنند ؟ خیلی باعث شرمندگی شد حرفای بسیار زشت و دروغ و زننده ایشان در مجلس . اینا می خواهند برای مملکت قانون وضع کنند؟؟؟؟؟؟؟؟

 • uبهلول گفت:

  بزرگواری جز آبروریزی برای استان و حوزه انتخابیه اش ، کاری بلد نیست .
  آقای زارعی متشکریم . تاکید شما بر کلمه ی ” دکتر تاجگردون” در نطق دیروز در حمایت از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش حکایت از صمیمیت دوجانبه شما و دکتر تاجگردون در مجلس دارد . برایتان آرزوی موفقیت دارم.

 • لری از ممسنی گفت:

  احسنت بر آقای زارعی.خواهشا در صورت امکان به اتفاق دیگر نمایندگان لرزبان رفتار ایشان را در جلسه ای خصوصی به چالش کشیده تا دیگر چنین اشتباهی در رسانه ملی و فراملی مرتکب نشوند

 • لری از ممسنی گفت:

  واقعا جای بسی تاسف است که نماینده ملت در خانه ملت با اینچنین ادبیات زشت و زننده (که گویا در محفل قبیله ای شعار قبل از انتخاباتی اش را جهت اخذ رای مردم سر میدهد) فرهنگ و منش لر را زیر سوال ببرد.جالب است که ایشان خود را نماینده ……….. معرفی میکند و حامی …….. است که مطمئنا حیثیت ایشان را نیز سوال برد.ضمن اینکه اول نطق تذکر میدهد که رسانه های بین المللی دارند جلسه را رصد میکند و اینگونه توهین وتهمت نثار دیگران میکند و خود را بعنوان نماینده لر زبانها اینگونه سبک و خوار میکند.حیف رای مردم که به چنین افرادی داده شد که بدون هیچگونه مدرک و ادله ای تهمت به دیگران میزند و با این ادبیات دوران آتش با وزرای دولت تدبیر و امید که خوشیبنی را در دل مردم ایجاد کرده سخن میگوید.این گونه اظهار نظرهای بیخردانه دید مسئولین را نسبت به مناطق لر نشین منفی میکند و نه تنها بقول ایشان توجه ویژه نمیکنند بلکه کمترین امکانات را هم در آینده با اکراه به این مناطق تخصیص خواهند داد.دلیل عقب ماندگی ما رفتار و گفتار چنین نماینده هایی است که خود را نماینده مردم میدانند ولی عملا نماینده که نیستند هیچ دشمن مردم محسوب میشوند.درود بر نمایندگان بزرگی چون جناب تاجگردون که مایه افتخار ومباهات لرزبانها هست.

 • خرامان گفت:

  استقلال رای ونظر یک نماینده میبایست تحت الشعاع تفکرات وخواسته های موکلان خو باشد نه اینکه بدنبال ماجراجویی وبیان دیدگاهی افراطی و غیر واقعی ناشی از احساسات وبدور از تفکرباشد. متاسفانه استان ما از دیر باز دستخوش چنین اظهار نظر هاو تک روی های احساسی نمایندگان خود در ادوار مجلس بوده وهمچنان ادامه دارد. البته ما با این شاخص هایی که برای انتخاب نماینده داریم نتایج وبازخوردی جز این نباید انتظار داشت.در این برهه حساس که میبایست بدنبال کسب امتیاز و بارور نمودن ظرفیت های استان باشیم نمایندگان ما بدنبال بیان دیدگاه های انزجار طلبانه و نطق های بی ملاحظه میباشند.بعنوان عضو کوچکی از استان کهگیلویه وبویر احمد اظهار عذرخواهی و طلب پوزشی عمیق را پیرو این سخنان ابراز داشته و امیدواریم که از ورود چنین افراد نالایقی به عنوان نماینده جلوگیری شود.

پربازديد