تاریخ درج خبر : 1392/05/21
کد خبر : ۵۷۷۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تراژدی بزرگواری و چماقش!!!

سخنان نه چندان جالب آقای بزرگواری یکی از نمایندگان استان در مجلس حاوی نکته هایی بود که هر چند همه ما را رنجور ساخت اما برای درک قسمتی از فاجعه ای که رخ داده ناچار باید نکته هایی را پیرامون آن گفت.  قصه ی پرغصه ی سخنان ناروا و سیاست ورزی ناصواب دوستان وآنچه از ورای آن به این استان رسیده قصه ی پرآب چشمی است که خاطر نیز ملول از تخیل آن است.

واما چند نکته:

۱- به این سخن توجه کنید: «هر وزیری که رای آورد. و به منطقه محروم من نگاه ویژه نداشت با چماق لری با وی برخورد خواهم کرد.»

این جمله را ایشان قطعاٌ از پیش آماده کرده اند و با مشاوران خود طرح کرده اند. و ابعاد آن را باید علی القاعده بررسی می کردند. در این میان تصور کنید عقل جمعی آنها به این نتیجه رسیده است در تریبونی که میلیونها انسان از سراسر جهان آن را رصد می کردند، بگویند”با چماق لری با وزیر برخورد می کنیم”!!!

این سخن یاداور همان “چاقوی زنجانی” است! آن روزالبته اگر با خطیبِ “چاقوی زنجانی” برخورد مناسب می شد آن ادبیات این چنین به شیخ ما سرایت نمی کرد. تو گویی “چماق” نماد قوم لر است و “چاقو” نماد قوم ترک (زنجانی) ! مرحبا بر شیخ در معرفی فرهنگ استان ما و آفرین بر مشاورانش در تهیه نطق شیخ ما!

۲- افاضات شیخ البته به اینجا ختم نشد او در ادامه، تعریف نوینی از “اعتدال” از آستین بیرون آورد و فرمودند: «اعتدال در قاموس طلبه ها یعنی حداقل ۵۰درصد از کابینه و اطرافیان را از جوانان بگماریم»

سخن در کار طلبگی بردن کار ما نیست اما اگر نه ۵۰در صد بلکه ۱۰ در صد از طلبه های همان مجلس از اعتدال این تعریف و یا نزدیک به این را داشتند ما در کار شیخ چون و چرا نمی کنیم و قاموس نامه طلبگی را برذمه شیخ می گذاریم و طلبگی را همان می گیریم که شیخ ما همانگونست.

۳- ایشان در ادامه نطق خود فرمودند: «کسانی که در کنار فتنه گران حضور پیدا کرده، نباید در کابینه حضور داشته باشند»

نمی دانم این را دیگر از کدام قاموس نامه کش رفته اند! چهار سال است که البته قاموس نامه بزرگواری ، عده ای را متهم به حضور در کنار “فتنه گران” می کند. جرمی که در هیچ قاموس حقوقی تعریف نشده است.

۴- شیخ شهر ما در ادامه ، اینبار نه طلبه وارانه که طلب کارانه می پرسند: «چرا سخن گفتن ما از فتنه اینگونه تعبیر می شود، که ما افراطی هستیم؟»

باور کنید این دیگر پرسیدن نداشت! او خود در جمله بعدی جواب خود را داد! توجه کنید: «چرا سخن گفتن ما از فتنه اینگونه تعبیر می شود، که ما افراطی هستیم؟… آیا مقام معظم رهبری که بارها درباره فتنه سخن گفته اند، افراطی هستند؟!»

شیخ ما اگر می دانست تفاوت سخن او با رهبری در چیست، می توانست از حوادث ۸۸ سخن بگوید در عین حال افراطی هم نباشد! مشکل شیخ ما این است که سخنان سخیفانه ی خود را با بیانات حکیمانه رهبری یکی می گیرد.

۵- و اما چند خطی پیرامون “آقازاده دله دزد”! حقیقتاً سخنان آقای بزرگواری آن قدر فحش داشت که این سخن آخرین را می توان قسمت “صلوات” سخنانش دانست! شاید البته به علت اینکه ذهن های ما در این چند سال عادت به رقم های نجومی در اختلاس و دزدی کرده، بقیه را “دله دزد” می نامیم!

باری، بزرگواری قوم لر، چماق، دله دزد و …. تراژدی این روزهای سرزمینِ مادریِ ماست!

منبع: خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • شیدا گفت:

  آقای وکیلی چراشماوامثال شماایقدضعیفید،من خودم ازحرف سیدمتاثرشدم ولی اگرنگاه درست وبه دورازتعصب داشته باشین متوجه حرف آقاسیدمیشویدایشان براین نظرداشتن که اگروزرا با روی بازوبامیل ورغبت خودبه مشکلات استان مانپردازن به ناچاراز زورکه دراینجاازچماق ازآن تعبیرکردن،قوم لراینقدخودرا ….. میدانن که حس میکنن با ی چماق قرهنگ وقدمتشان بربادرفته

 • من گفت:

  حامد جان
  البته خود تو هم از نظر اخلاقی و رفتاری دست کمی از شیخ نداری..نگاهی به گذشته ی اخیرت بینداز اگر چه ظاهرت غلط انداز هست..

 • حميد گفت:

  واله خوبه همه مقاله نویس شدن راستی لرهای باغیرت – لرهای باشرف چرا در هفته قبل که تعدادی از همزبانانتان در اثرسهل انگاری در سد به کام مرگ رفتن چرا برای ارزش ترین چیز یک انسان که همانا جان اوست فلم فرسائی نکردید چقدر ما مرام داریم وای چقدر این لرها مردم باغیرتی هستن وای چه نژاد اصیلی هستیم ما باز هم تعریف کنم … راستی اگه میخواید یه شبکه چماق هم تو ماهواره راه اندازی کنیم تا همه بدونن ما لرها چقدر غیرت داریم

 • هم وطن گفت:

  مردم شریف لرستان سلام
  آگاه باشید که سخنان نماینده تان و راست و دروغش بر کسی پوشیده نیست ، نسل جدید ویا بهتر بگویم هر آنکس که بویی از فهم و درک و عقلانیت و فرهنگ برده است قادر به تشخیص حقیقت و کلام نسنجیده می باشد و تمیز دادن آن و قضاوت میان این دو مهم به میزان فهم و درک در اشخاص و دیگر هم وطنانتان است .
  کار زشت را با الفاظ و رفتار مشابه کوچک نسازید ، زیرا که صدای اعتراض شما مردم پاکدل به گوش تک تک ایرانیان رسیده است .

 • لر خرم آباد گفت:

  سلام.تعبیر تراژدی بسیار مناسب و درخور گفتار نامناسب ایشان است. دل جوانان لر از این توهین به درد آمده است. متشکریم

 • خبرنگار گفت:

  وقتی مشاور خوب و قوی نداشته باشه اینجوری میشه. میگن تو اون جلسه که این حرف را زد ع… ع …. بهش مشورت می داد….. باید هم از این بهتر نشود…

 • دوست گفت:

  حامد خان:
  اولا شیخ نه و سید،
  ثانیا نفس حرف های آقای بزرگواری درست بوده و اینکه از عوامل فتنه و وزرای پیر و … استفاده نشود اما بیچاره بیانش خوب نبود…
  چیکار کنیم، بیشتر ازین نمیتونه.

 • باران گفت:

  به قوا شما این شیخ شهر ما(البته سید هست) عادت داره بی پروا و بدون تأمل سخن براند اجازه زبانش دست خودش نیس متأسفانه جزء بر باد دادن آبرو و حیثیت حوزه‌های انتخابیه تحفه ای برای دیارش ندارد!!!

پربازديد