تاریخ درج خبر : 1391/09/04
کد خبر : ۵۸۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

روزی که آسمان هم گریست

عزاداران حسینی در کهگیلویه و بویراحمد امروز همزمان با سراسر کشور در سوگ شهادت سید و سالار شهیدان بر سر و سینه زدند.

به گزارش سایت استان، در روزی که آسمان کهگیلویه و بویراحمد نیز همچون مردم این خطه در عزای حسین (ع) اشک می بارید، همه آمده بودند تا در عاشورایی دیگر پرشورتر از هرسال سوگواری کنند.

امروز دنای سربلند نیز در پشت ابرهای غم و ماتم پنهان شد تا در سوگ شهدای کربلا سر فرود آورد.

هیئت ها و دستجات عزاداری از صبح امروز به خیابانهای اصلی شهرها آمدند و با نوای حسین حسین جلوه های ارادات خود را به ابا عبدالله الحسین و یاران باوفایش نشان دادند.

خیابان های شهرهای کهگیلویه و بویراحمد پر بود از سوگواران حسینی که در مظلومیت شهیدان کربلا بر سر روی خود گل مالیده و جامه سیاه برتن کرده بودند.

امروز نوای طبل و سنج در هر کوی و برزن پیچیده بود و مردم شهرها و روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با آیین های ویژه خود یاد و خاطره شهیدان دشت کربلا را گرامی داشتند.

کودکان و نوجوانان هم با حمل پرچم های عزا و بستن پیشانی بندهای سرخ و سبز، به یاد حضرت علی اصغر و حضرت رقیه سوگواری کردند.

همچنین مرقد مطهر امامزادگان در این استان مملو از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت بود که برای عرض تسلیت به این سلاله های پاک رسول الله آمده بودند.

س از مراسم عزاداری نیز عزداران حسینی به سمت مصلاهای نماز جمعه حرکت کردند و نماز ظهر عاشورا را برپا کردند.

در مراسمی که در مصلای یاسوج برگزار شد، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی به بیان شرایط عاشورایی شدن و اوصاف عاشورائیان پرداخت و گفت: با دستیابی به این صفات است که شرایط برای ایجاد جامعه ای حسینی و عاشورایی فراهم می شود.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم اولین صفت عاشورائیان را عبودیت دانست و گفت: شهدای عاشورا، عبودیت خود را با فدا کردن جسم و جان در راه خداوند تبارک و تعالی به منصه ظهور گذاشتند.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، وفاداری به دین و آیین و مذهب را از دیگر صفات شهدای کربلا عنوان کرد و بیان داشت: حضرت ابوالفضل العباس(ع) نمونه بارز و الگوی ماندگار وفاداری به مکتب حسینی و ولایت بودند.

وی همچنین حریت و آزادگی از دیگر صفات بارز عاشورائیان دانست و همگان را به برخورداری از این صفت عظیم و نیکو دعوت نمود.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم معرفت را مبنای حماسه عاشورا دانست و گفت: انسان عاشورایی دشمن را می شناسد و مبارزه می کند و با کسب معرفت، ندانسته در صف دشمن قرار نمی گیرد.

وی بصیرت، صبر، آمادگی برای قیام و شهادت طلبی را از دیگر اوصاف عاشورائیان عنوان کرد و گفت: بسیج باید برای تکامل خود، به این اوصاف و شرایط دست یابد.

امشب هم عزاداران این استان در مراسم شام غریبان حضور می یابند و در سوگ مظلومیت اسرای کربلا بر سر و سینه می زنند.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد