تاریخ درج خبر : 1391/09/05
کد خبر : ۵۸۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

توسعه استان در گرو تکمیل سد چم‌شیر

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سد چم‌شیر از پروژه‌های فعال و باکیفیت کهگیلویه و بویراحمد است که آینده خوبی را برای توسعه این استان رقم می‌زند.
سیدحسین صابری در حاشیه بازدید از پروژه سد چم‌شیر در گچساران اظهار داشت: پروژه سد چم‌شیر از پروژه‌های فعال و استراتژیک و باکیفیت این استان است.

وی افزود: عملیات حفاری، سرریز، تونل آبگیره، تکیه‌گاه‌های سد، تونل انحراف آب و جاده دسترسی و دائمی پروژه با کیفیت مطلوبی در حال اجرا است.

صابری تصریح کرد: این پروژه با اعتبار اولیه 287.6 میلیارد تومان معادل با 229.8 میلیون یورو و با مشارکت یک شرکت چینی در حال اجرا است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مزایای این سد و با بیان این‌که سد چم‌شیر به راحتی قادر است یک‌هزار و 800 میلیون متر مکعب آب را ذخیره کند، تصریح کرد: سد یاد شده قادر است سیلاب‌ها را کنترل و از خسارات ناشی از طغیان رودخانه زهره و سرشاخه‌های آن جلوگیری کند.

صابری با اشاره به این که نوع سد برق‌آبی است، عنوان کرد: علاوه بر ذخیره‌سازی آب، معادل 175 مگاوات برق تولید می‌کند.

مسئول ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: با بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی قابل توجه در منطقه، 110 هزار هکتار از اراضی استان‌های همسایه را نیز آبیاری می‌کند.

صابری ادامه داد: حجم عملیات گسترده و متنوع این پروژه کارگاه عملی خوبی برای دانشجویان رشته عمران استان نیز خواهد بود که خوشبختانه مجریان و کارشناسان خوب و مجرب پروژه مشتاق و آماده همکاری و پذیرش دانشجویان هستند.

وی اشتغالزایی این پروژه را خوب توصیف کرد و گفت: چنین پروژه‌های عظیم و آینده‌دار را باید به خوبی مورد حمایت قرار دهیم چراکه روند توسعه استان در گرو تکمیل چنین طرح‌های عظیم عمرانی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد