تاریخ درج خبر : 1392/05/22
کد خبر : ۵۸۵۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

سوژه شدن عکس کراواتی بزرگواری توسط نمایندگان مجلس!

سایت استان: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از صحبت‌های بزرگواری عکسی از دوران نوجوانی وی را به یکدیگر نشان دادند.

پس از صحبت‌های روزگذشته بزرگواری، نماینده مردم کهگیلویه در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت، به سرعت عکسی از دوران نوجوانی وی در سایت ها و شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

در دو عکس زیر ندیمی، نمیانده لاهیجان در حال نشان دادن تصویر بزرگواری به دیگر نمایندگان، مشاهده می‌شود.

15

 

.

16

.

17

 

این عکس سید “علی محمد بزرگواری ” نماینده شهرستان های “کهگیلویه ، بهمئی و چرام ” است که در توضیح آن در کتابش آورده است :

18

در تاریخ 10/1/1350 صبح زود با پای پیاده به همراه برادرم سیدفرج‌الله و تعدادی از جوانان طولیان که برای کارگری به شهر بهبهان می‌رفتند از روستای طولیان به راه افتاده و نزدیک غروب آفتاب به بهبهان رسیدیم، چون بنده کلاس ششم ابتدایی بودم، باید برای ورود به جلسه امتحان نهایی عکس می‌گرفتم، همان شب برای اولین بار به یک عکاسی رفتم.

6 قطعه عکس گرفتم و فردای آن شب سید فرج‌الله که به همراه دیگر جوانان طولیان ماندند برای کارگری مرا سوار بر یک مینی‌بوس کردند و به دهدشت فرستادند و برای اولین بار سوار بر ماشین مینی‌بوس را تجربه کردم و در حالی که باران رحمت الهی نم نم می‌بارید، وارد دهدشت شدم و از دهدشت با پای پیاده به طولیان آمدم و عکس روبرو یادگار آن دوران صمیمیت و سادگی است.

منبع:تابناک

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کاخلیفه گفت گفت:

  با وچودی که ازش راضی نیستم ولی وقتی عکسش را در دست نماینده لاهیجان دیدم که به مردم نشان میدهد تاسف خوردم و امیدوارم که ایشان به خود آید و بیشتر آبروی خود و شهرستان رانبردزهی خیال باطل

 • بیور احمد گفت:

  خیلی بهت میاد کراوات اون هم با چماق لری

 • لر ممسنی گفت:

  به نظر من حرف حق زد ولی میتونست با لحن دیگری بیان کنه,سزای آدامایی مثل نماینده لاهیجان همون چماق لریه,و در آخر به زبان لری اگر مرد من مجلسه خوشه نماینده ما مردم ممسنی خو فلسطین و سوریه و لبنان و افغانستان … ول نیکنه

 • ناشناس گفت:

  درود بر بزرگواری. جدیدا دنیا برعکس شده و حرف حق زدن آبروریزی محسوب میشه. حق شما همون ندیمی و هاشمی هست که بخورند و یه آب هم روش

 • صدیقه گفت:

  واقعا برای آقای نماینده ای که عکس 42سال پیش رو مورد تمسخر قرارمیدهن متاسفم عکسی که مربوط به پسر بچه ای شاید 13 یا 14 ساله است و و در اوج بچه گی هایش سادگی و معصومیت می باشد برای شما نماینده متاسفام برای من و ملتم که شما یکی از نمایندگان ماهستید.
  در حالی که صحبتهای آقای بزرگواری را کاملا تایید نمیکنم ولی مضحکه کردن دیگران آن هم با عکس کودکی هایش که متعلق به 42 ساله پیش میباشد تاسف آور است شما ای نماینده در آن جایگاهی که با منطق از حق مردم دفاع کنی نه تمسخر و قهقه را بیندازی صرفا بخاطر عکس بچگی نماینده ای دیگر صرفا به جهت کروات پوشیدن

 • Omid گفت:

  یک شهروند لاهیجانی

  ایرج (ابوذر) ندیمی هیچ موقع نماینده قانونی لاهیجان نبوده و نخواهد بود ، چون مردم لاهیجان با فرهنگ تر و متشخص تر از آنند که افراد لوده ای مثل ندیمی را برای نمایندگی خودشان به مجلس بفرستند ، متاسفانه ندیمی از خلاء نظارتی وزارت کشور در زمان انتخابات مجلس استفاده کرده و با استفاده از پول عده ای از افراد سرمایه دار شهر ( که متاسفانه در این چند دوره از حضور ندیمی از ایشان پیشتیبانی قاطع نمودند ) اقدام به خرید آراء در بخش های اطراف شهر لاهیجان منجمله بخش رودبنه کرد که همین امر زمینه پیروزی ایشان نسبت به دکتر نیکفر را در انتخابات مجلس فراهم کرد ، ولی متاسفانه علی رغم اعتراض مردم لاهیجان به این تخلف آشکار در روند انتخابات و تهیه طومار و جمع کردن امضاء مبنی بر تخلف ایشان در انتخابات نهاد های ذیصلاح و مسئول هیچگونه واکنشی نسبت به خرید رای توسط ندیمی و اعضای ستادش در روز انتخابات نشان ندادند ، و با سکوت نهاد های مسئول مردم لاهیجان به این سخن که آنچه به جائی نرسد فریاد است ایمان آوردند .
  لذا بنده از طرف مردم لاهیجان و سیاهکل از تمامی کسانی که از حرکت این فرد خاطرشان آزرده شده پوزش می طلبم و از حجت الاسلام بزرگواری نیز که واقعاً بزرگوارانه در برابر این توهین آشکار به خودشان سکوت اختیار کردند ضمن تشکر از رفتارشان از ایشان نیز عذرخواهی می کنم.

  واین نکته را به ………….. یاد آور میشوم تا زمانی که میزان به جای رای ملت پول امثال آقای ندیمی باشد چنین رفتاری از نمایندگان سرمایه داران و نه ملت امری اجتناب ناپذیر خواهدبود .

  با تشکر : یک شهروند لاهیجانی

 • ابجندار گفت:

  باافتخارمیگم بزرگواری

 • افشون گفت:

  باسلام خدمت دوستان ارجمند،میخواستم دسته بندی لر بزرگ ولر کوچک رو به طور صحیح خدمتتون عرض کنم.اتابکان لر بزرگ از سلسله هزاراسپیان است که به مناطق چهارمحال و بختیاری کنونی و بخش‌های از استان کهگیلویه وبویراحمد وخوزستان حکومت کرده‌اند.مؤسس این سلسله ابوطاهر است که او را اتابک (ترکمنان) سلغریان برای جلگویری از سرکشی لر بزرگ در سال ۵۴۳ ق . به این ناحیه فرستاد. اباقاخان مغول بعدها حکومت خوزستان را نیز بضمیمه ٔ سرزمین اصلی لر بزرگ به ابوطاهر داد و یکی از آنها یعنی افراسیاب پس از مرگ ارغون خان اصفهان را محاصره کرد اما خیلی زود سرکوب شد.پایتخت این امرا در شهر ایذه بود.اتابکان لر بزرگ تا نیمه اول قرن نهم باقی بودند و آخرین حاکم آنان که غیاث الدین کاوس نام داشت به دست سلطان ابراهیم بن شاهرخ تیموری شکست خورد و سلسله ایشان انقراض یافت.

  اتابکان لر کوچک سلسله کوچکی از هزاراسپیان هستند که در فاصلهٔ سال‌های ۵۸۰ تا ۱۰۰۶(ه.ق) در قسمت‌های شمالی و غربی لرستان ناحیه لر کوچک حکومت می‌کرده‌اند. امرای این سلسله از اعتاب شجاع‌الدین‌خورشید، مؤسس سلطنت لر کوچک بوده‌اند و آخری‌ن حاکم لر کوچک به دست شاه عباس یکم صفوی کشته و سلسله اتابکان لر کوچک منقرض گردید.

 • فرجی،بختیاری گفت:

  من ساکن ایذه”خوزستان” ، {…………} ….واقعا خیلی معذرت میخوام ولی “خرواره”…ای حاجی کراواتی ای چماق ای منطق به قول مردم استان خودت “…من جرت” تو از دیار حسین پناهی هستی؟واقعا ک حق نمایندگی رو ادا کردی…اینا ب کنار تقسیم بندی لرا رو از کجای خویش درااوردی. مایی ک متوسط خطاب شدیم”بختیاری ها” از کجای گدشتشومن بگم؟ از قرارداد نفتی ک ده درصد نفت رو از انگلیسیا آنجایی ک چپاول میشد با منطق لری و بختیاری در اختیار گرفتن(1904بین سردار اسعد و شرکت نفت انگلیسی) نه چماق…یا از سردار اسعدش بگم ک اصفهان رو فتح ب تهران رسید و مشروطه رو اون تموم کرد ولی ب دلایل سیاسی ب اسم دیگری تموم شد با این حال وزیر جنگ شد..یا فرستادن ملکه ب دربار”ملکه ثریا اسفندیاری بختیاری دختر خلیل خان ” اون موقع شماها …بیخیال مجال دفاع بیشتر نیست…امیدوارم معذرت بخواین از این قوم بزرگ،و امیدوارم ب نژاد پرستی متهم نشم چرا که اینا واقعیات ثبت شده تاریخن ن توهمات یک کر بختیوری..تازه وسعت منطقه بختیاری نشین چندین استانه برادر دلاور منطق چماقی…اینو بگم اصالت شهرستانایی مثل دهدشت و چرام و گچساران بر کسی پوشیده نیست..

 • آرش گفت:

  واقعا جای شرمساری برای همه ما مردم داره. این از نماینده ها مون اون از وزرامون و اینم از خودمون که اینقدر بی سوژه و بیچاره هستیم که میخواهیم عکس ی نوجوون که باکراوات گرفته رو وسیله نمیدونم بازی، افشاگری یا چی بدونیم. متاسفم برای تمام مردم و خودم. فراموش نکنین که نماینده ها در واقع عصاره جامعه هستن

 • ناشناس گفت:

  آقای بزرگواری:
  من کهگیلویه و بویراحمدی نیستم، لیکن فرصت این را داشته ام که چند سال در شهر یاسوج زندگی کنم. براستی برای مردم این استان بسیار متاسفم که شما با سخنان نابخردانه به آبرو و حیثیت آنان خدشه وارد می کنید.

 • فرهاد گفت:

  یکی از دوستام همیشه می گفت شخصیت آدمها دقیقا برعکس اسمشون هست………………….

 • ناشناس گفت:

  نماینده مجلس باید نمادادب واخلاق اسلامی باشد وازبکار گیری الفاظ و ادبیات رکیک باید خوداری کند برای مردم حوزه انتخابیه ایشان متاسفم

 • موسی گفت:

  این هجمه به آقای بزرگواری حق ایشان است که بدون دقت در کلمات و تحلیل آنها مثالهای دم دستی بکار میبرد، کسی که دقت نمیکند در چه جایگاهی ایستاده و از پشت کدام تریبون صحبت می کند هر چه به سرش آید حقش است، اما جفا به الوار بزرگوار نابخشودنی است

 • لر فارس گفت:

  میخواستم به کورش اقا لر بختیاری از اهواز بگویم که اینقدر ناراحت نباش برای سلامتی خطر دارد اقای بزرگواری چیز خاصی نگفت چماق لری اسلحه سرد ما لرهاست و اگر میکفت با شمشیر و کارد و زنجیر و رینگبکس و.. ان موقع خوب بود این که نامردی ما چماق نشان میدهیم تا طرف نیز گارد بگیر تا دفاع از خود کند نه اینکه بی خطر کارد در شکم او میکشیم این در مرام لر نیست اینقدر نیز سید بزرگوار را تحقیر نکنید سید نا گفته هایی را گفت که دیگر نمایندگان با دانستن همه انها یا جرائت گفتن نداشتند و یا دنبال رانت بودند و نگفتند احسنت بر لر و قوم لر و شجاعت و غیرت لر و زبان لر بیاییدا با حمایت خود از نماینده لر زبان مجلس وحدت خودمان را تحکیم کنیم

 • فاروق گفت:

  البته جای تعجب نداره که عده ای این جمله را تا کنون در زندگی کم برکتشان نشنیده ان که در مثل مناقشه نیست اما من تعجبم از جایی است که نماینده ای از استان با غیرت و شجاعت حرفهایی را می زند که نمایندگان دیگر بنا به مصلحت و منافع جیبهایشان آنها را بیان نمی کنند و عده ای هم از سر دشمنی و حسادت شروع به تخریب این مرد با صداقت و نه ریا کار و منفعت طلب می کنند و چونان کسی که ماه را نشانش می دهند و سرانگشت را می بیند اصل را رها کرده و حاشیه را می بینند به هر حال من جای آقای بزرگواری بودم مثل بعضی ها که هویت پول دوستیشان بر همگان معلوم است ساکت در مجلس می نشستم و یا به موافقت با وزرای غیرمتخصص صحبت می نمودم و امتیاز می گرفتم تا چوب صداقتم و شجاعتم و ولایتمداریم را نخورم … خدا همه را به راه راست هدایت کند انشاالله

 • ناشناس گفت:

  من یه لر بودنم افتخار می کنم. متاسفم براتون استاد بزرگواری
  آااااااااااااااااااااااااااااااااااه

 • ستاره گفت:

  البته تقصیر آقای بزرگواری نیست وقتی چیزی …. چی بگه رو هوا ی …. میگه. اونای که انتخابش کردند حالا بهش افتخار کنند

 • کرامت گفت:

  بخند آقای ندیمی که این همه خنده سزای ماست

 • ستاره گفت:

  اقای بزرگوازی متاسفم براتون مجبور نبودین حرف بزنید. البته از شما جز این انتظار نمی رفت خیلی خوب خودتون را ثابت کردید موندم آدم قحطی بود….؟
  ی جوری جمع کن این اوضاع را. لرا مردم غیور و با فرهنگی هستند. این وصله ها را نچسبونید.بی چاره اونای که دل به شما خوش کردند.

 • ناشناس گفت:

  گفتن نداره واقعامتاسفم.مردم دهدشت چه گناهی دارن که بایدتحقیربشن

 • ناشناس گفت:

  این کار ندیمی و این‌گونه قهقهه زدن واقعا در شان یک نماینده هست؟!

 • ناشناس گفت:

  اقای بزرگواری بسیار محترم هستند و ما مردم گچساران از ایشان دفاع میکنیم.

 • kouroosh گفت:

  اقای بزرگواری
  من یک بختیاری هستم از شهر اهواز
  متاسفانه سخنان شما در مجلس و بکار بردن کلمه گرز لری و …. باعث شرمساری و سرافکندی ما شده است
  از شما خواهش میکنم بهر روش که صلاح میدانید از قوم بزرگ و بافرهنگ لر وبختیاری این لکه ننگ را پاک و از همه عذرخواهی کنید . شاید کمی باعث ارامش قوم شود . در پایان از شما میخواهم در سخنان و افکار خود نامی از قوم نبرید و بیش از این باعث شرمساری همگان نشوید .

پربازديد