تاریخ درج خبر : 1391/09/05
کد خبر : ۵۸۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مهمترین دلیل کندی پیشرفت پتروشیمی دهدشت کم کاری بانکهای عامل است

سایت استان: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تمام توان پیگیر حل مشکلات پتروشیمی و سیمان سپو دهدشت خواهم بود.
 داریوش دیودیده در بازدید از کارخانه پتروشیمی و سیمان سپو دهدشت افزود: شهرستان کهگیلویه منطقه ای سرشار از مواد معدنی است که با بهره برداری از آنها زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی، پیشرفت صنعتی، درآمدزایی و اشتغال پایدار فراهم خواهد آمد و این همدلی و همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مسولان استانی و مردم را می طلبد.
وی اظهار کرد: کارخانه سیمان سپو دهدشت بر اساس آخرین تکنولوژى پیشرفته اروپا در صنایع سیمان و با سرمایه گذارى بالغ بر 350 میلیارد ریال و اعتبارات ارزی23 میلیون یورو است در زمینى به مساحت80 هکتار احداث خواهد شد که در فاز اول با تولید 3300 تن در روز، به طور مستقیم براى 450 نفر اشتغال مستقیم و حدود 2 هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: محصول تولیدى این کارخانه سیمان خاکسترى (انواع تیپ پرتلند) خواهد بود که علاوه بر پوشش بخشى ازنیازهاى داخلى کشور(سد سازى، ساختمان سازى، پروژه هاى عمرانى)، صادرات آن به بازارهاى خارجى با توجه به نزدیکى کارخانه به بنادر جنوبى (200 کیلومترى شمال بندر امام (ره) ) از اهداف اصلى سرمایه گذاران است.
دیودیده تصریح کرد: پتروشیمی دهدشت از سال 85 کلنگ زنی و با وجود تمامی فعالیت های صورت گرفته متاسفانه تاکنون این پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی نداشته و پرداخت نشدن تسهیلات بانکی از سوی بانک های عامل مهمترین دلیل کندی در روند پیشرفت فیزیکی پتروشیمی دهدشت است.
وی میزان فرصت های شغلی مستقیم و غیرمستقیم در پتروشیمی کهگیلویه را حدود 4000 فرصت عنوان کرد و مهمترین اقدامات انجام شده برای راه اندازی این پروژه را آماده بودن زمین، سند و مطالعه توپوگرافی، تغییر کاربری، مطالعات زیست محیطی، فنس کشی و دیوار محوطه، خاکبرداری پلان اولیه، خرید دانش فنی برشمرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: پتروشیمی دهدشت سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین تولید می‌کند، و انواع گریدهای پلی ایتلین سنگین، ظروف بسته بندی، لوله سازی و انواع وسایل پلاستیکی از مهمترین کاربردهای تولیدات این پتروشیمی محسوب می شود.
دیودیده در پایان بازدید از این واحدها قول مساعد داد بصورت جدی پیگیر رفع مشکلات و تسریع روند کار این دو پروژه ملی و مهم خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد