تاریخ درج خبر : 1391/09/05
کد خبر : ۵۸۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشگیری از وقوع جرم مترادف با امنیت است

سایت استان: رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد : اگر در گذشته به رسیدگی های قضایی به عنوان امنیت و نظم پایدار نگریسته می شد اما امروزه جرم شناسان و حقوق دانان بر این باورند که با همه تلاشها باز هم جرم افزایش یافته است بنابراین راه چاره را می بایست در جای دیگری جستجو کرد و این روزنه جز از مسیر پیشگیری امکان پذیر نیست.

 

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات کل دادگستری استان  “علی جمادی” که در اولین نشست پیشگیری از جرم استان سخن می گفت ،افزود: بسیاری از نهادهای حقوقی و قضایی کشورها به این نتیجه رسیدند که پیشگیری از وقوع جرم را در اولویت خود قرار دهند زیرا پیشگیری از وقوع جرم با امینت مترادف است و امنیت نیز یک پدیده احساسی و ادراکی است و امنیت پایدار زیر بنای امنیت سیاسی، اقتصادی و… است.

رئیس کل دادگستری وشورای قضائی استان با بیان اینکه رویکرد جرم انگاری باعث محدودیت انسان شد اما از وقوع جرم جلوگیری نکرد، اظهار داشت: ما باید به پیشگیری غیر کیفری از وقوع جرم توجه زیاد داشته باشیم و این نیز خواسته مردم است و می بایست ماده 156 بند 5 را اصلی تأثیر گذار تلقی نماییم.

جمادی گفت: از آنجایی که تأکید رئیس قوه قضائیه روی مفهوم پیشگیری است باید با همکاری همه نهادهای اجرایی و فرهنگی ریشه های جرم را بخشکانیم و این مهم نه تنها هزینه بردار نیست بلکه حرکتی در راستای سرمایه گذاری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشی
    چرا قسمت مردمی ستاد بیشگیری از وقوع جرم در استان فارس تعطیل شده است؟

پربازديد