تاریخ درج خبر : 1392/05/23
کد خبر : ۵۹۰۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

“چماق لری” تنها یک شوخی و برای تنوع در جلسه گفته شد

نماینده چهار شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی از قوم بزرگ لر بخاطر بکار بردن عبارت “چماق لری ” در نطق مخالفت با کلیت کابینه دولت روحانی عذر خواهی کرد و گفت :این عبارت تنها یک شوخی و برای تنوع در جلسه گفته شد.

به گزارش سایت استان، حجت‌الاسلام سید‌علی‌محمد بزرگواری با بیان این مطلب افزود : در نطق دیروز من که در مخالفت با کلیت کابینه دولت یازدهم ابراز شد با یک شوخی جمله ای را عرض کردم  که شوخی لری است و هدفم این بود که با توجه فضای مجلس تنوعی را در جلسه ایجاد کرده باشم .

bozorgvari693

وی تاکید کرد : اگر این جمله باعث جریحه دار شدن احساسات برخی از لر زبان عزیز در سراسر ایران اسلامی شده است صمیمانه عذر خواهی می کنم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نهم با تاکید بر اینکه این جمله تنها در قالب شوخی مطرح شد ، ادامه داد :  همه عزیزان کشور بویژه قوم لر می دانند “چماق ” نماد قدرت است همانطور که آریوبرزن سردار لر ایرانی جلوی اسکندر مقدونی را در سلسله جبال زاگرس در دیار غیرتمند کهگیلویه گرفت و این قدرت قوم لر همیشه پابرجاست کما اینکه ممکن است تعبیر این جمله امروز قلم نخبگان و فرهیختگان این قوم بزرگ باشد.

نماینده شهرستان های “کهگیلویه ، بهمئی ، چرام  و لنده “ گفت : مردم عزیز ایران اسلامی بویژه همزبانان من بدانند که حامیان فتنه و فتنه گران این جمله برادر کوچک شما را بهانه ای قرار داده اند و می خواهند سوء استفاده نموده تا اصل فتنه به فراموشی سپرده شود و بدین وسیله احساسات لرهای عزیز را جریحه دار کنند.

این نماینده مجلس افزود : یقین دارم که عده ای کوته فکر در بیرون کشور همانگونه که در فتنه ۸۸  از فتنه گران حمایت کردند اکنون با دست آویز قرار دادن این شوخی بنده قصد تفرقه افکنی را دارند .

وی ادامه داد : ولایت مداران بدانند که این افراد هیچ گاه نمی توانند بین صفوف ولایی ملت ایران بویژه لرزبانان تفرقه ایجاد کنند و همانگونه که در فتنه ۸۸ دچار توهم شده اند هم اکنون هم دچار توهم شده اند .

منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاح طلب گفت:

  در جواب فرخ، بزرگواری یک دور ه نماینده هست دیگران چه خاکی به سر زدند جزء معامله گری ملا محمد موحد بدبختمون که

 • mozakker گفت:

  یعنی چی ؟؟!! :::: ” کسی که فقط دنبال شوِزه شدن میگرده “

 • تقوي گفت:

  هیچ فتنه ای بدتراز خودت نیست ……

 • نگار گفت:

  ایشون فقط می خواست بگه که اگه درست نباشن و حق مردم رو بخورن به شدیدترین نحو باهاشون برخورد میکنه….میدونید یکم واژه ی بدی رو انتخاب کرد…. ونادرست ترین حرفا حرف نماینده ی لردگان بود. درضمن …نشون دادن عکس ایشون باکراوات هم نکته ی خاصی نداره….سعی کنید احترام همه رو حفظ کنید….

 • عمو گفت:

  سید عزیز کارت درست است کسانی که توهین کنند خودشان را با فرهنگ میدانن چه شده که به خود اجازه میدهند به اولاد زهرا توهین کند حضرت زهرا حقت را میگیرد همانطور که واگذار کردی به حضرت زهرا

 • کوهدشتی گفت:

  ای بابا به قول دوستمون امیر چرا شما هر غلطی میکنید میندازید گردن دیگران واقعا شما از خدا نمیترسید. خجالت داره به خدا

 • ناشناس گفت:

  آقای ندیمی نماینده لاهیجان در مجلس با عکسی که ازآقای روزگاری درسایت بودشخصیت خودش را درشهرستان لاهیجان وسیاهکل زیر سوال بردومورد اعتراض شدید مردم قرارگرفت (مراجعه به سایت لاهیگ وسایت درسیاهکل)

 • اولادمیرزالی گفت:

  بنازم به غیرتت سیدجان.ماهر حرفی را که به هر شیوه ای ودرهرکجا وبه هرشخصی که برای دفاع از حق مردم محروم این استان زده شود راقبول داریم وتااخرحمایتت میکنیم سیدجان.

 • اولادمیرزالی گفت:

  بنازم به غیرتت سید جان.ما هر حرفی که برای دفاع از حق مردم محروم این استان درهرکجا وبه هرشخصی وبه هرشیوه ای زده شود راقبول داریم وبه سید هم وفاداریم.تااخرحمایتت میکنیم سید.

 • فرخ گفت:

  درجواب اقا صادق باید گفت دلیلش بی کفایتی نمایده گانش میباشد نماینده ای که بلد نیست از موکلینش دفاع کنه کسی که فقط دنبال شوِزه شدن میگرده کسی که فقط از روی غرض حرف میزنه فقط دنبال این که به هر طریق از تلوییزیون پخش بشه کسی که فقط برای سرافکندگی تلاش میکنه.

 • امیر گفت:

  آقای بزرگواری تو رو خدا کاری که نباید میکردی کردی حالا میندازی گردن فتنه و فتنه گر. یه کم بهتره واقع بین باشی درست حرف بزن دقت کن تا خودتو اینجوری رسوا نکنی

 • صادق گفت:

  شاید الفاظ بدی بکار برد اما حقیقت را در مورد دزدان این مملکت گفت.

  سی سال از انقلاب میگذرده چرا استان ما اینقدر باید محروم باشه اما استانای دیگه…….

 • فرهنگی گفت:

  به نظر من بزرگواری باید ……….. بشه %
  …………… مثل ادبیات ایشون مضحکه!

 • موذن گفت:

  ناخوش آوازی به بانگ بلند قرآن همی خواند، صاحب دلی بر او بگذشت، گفت : تو را مشاهره چند است؟ گفت: هیچ. گفت: پس چرا زحمت خود همی دهی؟ گفت بهر خدا می خوانم. گفت: از بهر خدا مخوان .
  گر تو قرآن بدین نمط خوانی ببری رونق مسلمانی

 • بیطرف گفت:

  کی گفته چماق نماد قدرته؟
  واقعا باید به حال این مردم تاسف خورد!

پربازديد