تاریخ درج خبر : 1392/05/23
کد خبر : ۵۹۲۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

منطق لری چماق است یا منطق حرف حساب!

سایت استان: سعید معتمدی 
در حاشیه صحبت های جناب آقای علی محمد بزرگواری در مجلس شورای اسلامی پیرامون کابینه ی پیشنهادی رئیس جمهور و مخالفت ایشان با یکی از وزرای پیشنهادی:

جناب بزرگورای نماینده محترم شهرستان کهگیلویه و بهمئی و نماینده ی مردمی دلاور لر زبان ؛ در یک کلمه اگر منطق شما چوب ،سنگ و چماق لری است ، منطق مردم لر و حوزه انتخابیه شما حرف حساب و گفتگو است نه چماق.

خوب میدانید سالهاست که لرها بابت همین دوکلمه “چماق لری” چه زخم زبانها که نچشیده اند وچه تاوانها که پرداخت نکرده اند ! سالهاست که مردم فهیم مناطق لرنشین سعی کرده اند با رفتار وگفتار خود خط بطلانی بر پیش داوریها و برداشته های غلط داشته باشند ، اما با سخنان شما در مخالفت با کابینه ی پیشنهادی دولت یازدهم همه ی آن باورها و پیش داوریها را عیان وموجه ساختید!

هیچ میدانید که حتما مردم حوزه انتخابیه شما و کل قوم لر که امروز با زبان این قوم در مجلس شورای اسلامی از انها و مناطق محرومشان سخن راندید با سخنان شما مبنی بر برخورد با “چماق لری” موافق نیستند! آیا همین عملکردهای شما منتخبین قوم لر باعث عقب ماندگی ومحرومیت نشده ؟ آیا شما وامثال شما با رفتارهای غیر منطقی این عدم توسعه را تشدید نکرده اید ؟!

جناب بزرگواری منتخب مردم لر، دلسوزی شما برای توسعه منطقه محرومتان به حق است و باید توجه ویژه به مناطق محروم شود ولی آیا لرها فقط با “چماق لری” با طرف مقابل حرف میزنند؟

اگر چنین بوده که باید همه از ما بترسند چه وکیل، چه وزیر ، چه استاندار ، فرماندار و رئیس جمهور !! و از این بابت نباید محروم باشیم بلکه بعکس باید جزء مناطق برخوردار از منابع وتوسعه باشیم؟

چناب بزرگورای ،نظرات شما برای مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت می توانست منطقی بدور از توهین وافترا باشد ! ما مخالف با نظر حضرتعالی نیستیم ، اما معتقدیم می توانست نقد شما سازنده و منطقی وبدور از احساسات باشد ، چرا که نقد منطقی وحساب شده خیلی موثرتر از جنجال است .

این را عرض نمایم ما مدافع وزیر پیشنهادی ویا فلان آقازاده ای که شما دم از “دله دزدی” ایشان زدید نیستیم! ما مخالف با سخنان شما مبنی بر بکار بردن واژه ی ” چماق لری” هستیم ، نیک می دانیم این واژه برای همیشه در تاریخ مجلس و اذهان مردم نقش خواهد بست و سالهای سال قوم مظلوم لر که در همه ی تاریخ سرباز و وفادار به مملکت خویش بوده ،باید تاوان حرفهای نسنجیده و ناپخته را بپردازد!!

این گونه حمله و صحبت های حاشیه ای هیچ دستاوردی برای موکلان شما نخواهد داشت و بعکس باعث حمایت از طرف مقابل میشود وظلم است به ذینفعان شما !

شما رهرو مدرس هستید و مدرس هیچگاه لب به توهین افترا و تهمت باز نکرد! نظر شما در مورد وزاری کابینه مهم و محترم است اما بکار بردن توهین و افترا و جملات نامربوط صحیح وزیبنده وکیل و منتخب یک قوم نیست !

لرها قومی اصیل ،محجوب ، محبوب ، و وفادار به کشور ایران بوده وهستند.

همین والسلام و باقی عمرتان …

پ .ن : در سخنانی عصر همان روز در تذکر آیین نامه ای جناب آقای بزرگواری فرمودند: منظور من از “چماق لری” همان ضرب المثل لری “چه به زور علی چه به مهر علی” است که حق خود را می گیریم ! باید بعرض ایشان برسانم بهتر است بجای بکاربردن این ضرب المثل بعبارت : جاذبه و دافعه ی حضرت علی (ع) ” استناد نماید نه به زور علی ! حضرت علی (ع) اگر میخواست با زور حرف خود را به کرسی بنشاند که 23 سال سکوت نمی کرد و بعد از اینکه با جاذبه اش مردم به ایشان روی آوردند زمام حکومت را بدست گرفت و برای حفظ نظام اسلامی با دشمنان دست به شمشیر برد …. آری این است چکیده ی آموزه ی دینی حضرت علی (ع) : جاذبه و دافعه ی علی (ع)

ضمنا نماینده ی محترم و بزرگوار ؛ لر هر جا باشد لر است. لر بزرگ ومتوسط دیگر چه صیغه ای است ؟ اگر سکوت کنید شاید بهتر باشد و داغ دل این لر متوسط !! که در عرض کمتر از 10 روز 24 نفر از محرومترین و مظلوم ترین وبی ادعا ترین مردمانش اعم از پیر وجوان و کودک در آبهای زلال کارون و کانالهای دز غرق شدند را تازه نکنید ! فراموش نکنید امروز در دزفول عزای عمومی بود شاید تسلیت واژه ای کوچک و کمترین سهمی بود که شما و امثال شما می توانستید بر زبان آورید ! گویا همه درگیر این سیاست شده اید و آنچه مغفول مانده است حوزه انتخابیه است و مردمانش !

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    تف سربالا میندازید خودتون رای دادین
    بیشتر از بقیه هم خرابش می کنید

پربازديد