تاریخ درج خبر : 1391/03/16
کد خبر : ۵۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افتتاح شد

اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور عبدالمجید غریب‌رضا ، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار و مسوولان استانی افتتاح و شروع به کار کرد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز چهارشنبه 18 خرداد ماه در این مراسم گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری که در برنامه پنجم توسعه انجام شده برقراری شبکه ملی اطلاعات در دستور کار و اولویت ما قرار گرفت و این شبکه در واقع یک شبکه ملی اینترانت است که در راستای توسعه بخشICT در حال انجام است.

عبدالمجید غریب‌رضا افزود: شبکه ملی اطلاعات بسیار امن و پایدار است و این شبکه در واقع اینترنت داخلی برای کشور ایران می باشد که می‌تواند نقش بسزایی را در سیاست‌های این بخش ایفا کند. راه‌اندازی این شبکه سرمایه‌گذاری بسیار زیادی می‌خواهد که در صورت راه‌اندازی آن حدود 60 درصد از خانوارهای ایرانی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی اظهار کرد: این شبکه قادر است همه اطلاعات لازم برای فعالین اقتصادی، ادارات و نهادهای دولتی و مردم را در اختیار کاربران قرار دهد و بستر لازم برای راه‌اندازی اینترنت داخلی فراهم شده است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد:در صورتی که توسعه ICT در کشور با جهش همراه نباشد عقب ماندگی در بخش اقتصادی خواهیم داشت و برنامه پنجم تکلیف کرده که تا پایان برنامه باید ارتباطات را توسط سیستم دولتی فراهم کنیم.

غریب رضا بیان کرد: تا پایان برنامه پنجم همه فعالیت‌های اقتصادی باید از این شبکه صورت گیرد و 60 درصد ایرانی‌ها باید از این سیستم استفاده کنند.

وی ادامه داد:تا پایان برنامه پنجم توسعه باید دفاتر ICT روستایی از 10 هزار دفتر به 16 هزار دفتر افزایش پیدا کند ،باند بین المللی اینترنت از 50 گی گابایت به 500 گیگابایت برسد ، 25 میلیون مشترک را به 40 میلیون مشترک افزایش دهیم و 97.7 درصد روستاییان کشور که از تلفن همره و ثابت برخوردارند باید به 100 درصد برسد و ضریب نفوذ تلفن از 75 به 110 افزایش پیدا کند.

همچنین اکبر نیکزاد، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:برنامه بنیادی برای سازندگی و تحول اساسی کهگیلویه و بویراحمد در سفر مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه ی انقلاب در17 خرداد ماه سال 1373به این استان رقم خورد.

وی اظهار کرد:حرکت استان کهگیلویه و بویراحمد به سمت توسعه و سازندگی به گونه‌ای شتاب گرفت که می‌توان مبنای تاریخ عمران و سازندگی استان را به بعد و قبل از 17خرداد ماه سال 1373تقسیم بندی کرد.

نیکزاد بیان کرد:پروژه‌های عظیم و ملی که هم برای استان و هم کشور حیاتی است،همچون محور های ارتباطی پاتاوه – دهدشت، یاسوج – بابامیدان ، فرودگاه یاسوج و گچساران ، سد عظیم کوثر در این سفر مصوب و از آن روز عملیات اجرای آنها که همه کارشناسان به نقش چشم گیر این چند پروژه در توسعه استان اعتراف دارند، آغاز شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تا قبل از سفر مقام معظم رهبری یک راه پر پیچ و خم در دل کوهستان ها وجود داشت که در حقیقت استان در یک بن بست ارتباطی بود، ولی با این سفر پر خیر و برکت تلاش‌ها برای رفع این مشکلات حل شد بطوری که محور ارتباطی یاسوج – بابامیدان با 110میلیارد تومان اعتبار در دو سال گذشته افتتاح و محور دهدشت – پاتاوه با 220میلیارد تومان ئر سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

همچنین یاسر حسن پور ،نخستین مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد گفت:در کلیه شاخصهای ITوارد خواهیم شد و تکمیل زیرساخت های ارتباطی از مهمترین برنامه های این اداره کل است.

وی از مسووولان کشوری خواست نسبت به تخصیص اعتبارات به این استان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات توجه خاص و ویژه ای شود .

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم، یاسر حسن‌پور که پیش از این مدیر کل فناوری اطلاعات استانداری استان بودند به عنوان نخستین مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد.

.

.

.

.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد