تاریخ درج خبر : 1392/05/23
کد خبر : ۵۹۴۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

سابقه نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد

اظهارات علی محمد بزرگواری در روز گذشته در مجلس و در اولین روز رای اعتماد جنجال و حاشیه های فراوانی را با خود به همراه داشت.

به گزارش سایت استان به نقل از بویرنیوز، جناب بزرگواری البته خیلی بهتر از این می توانست در قامت یک منتقد و مخالف دولت به ایراد سخن بپردازد؛ اما متاسفانه شاهد بودیم که اشاره جناب بزرگواری به موضوعات بی ربط به جلسه علاوه بر انکه منظور مورد نظر بزرگواری را حاصل نکرد بلکه حتی فرصتی تازه برای دولت روحانی فراهم آورد.
ماهیت نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد فاش شد + تصاویر

اما متاسفانه یکی از نمایندگان استان گیلان به نام ایرج ندیمی در اقدامی بسیار زشت تصاویر آقای بزرگواری را برداشته و با حالت مشمئز کننده ای آن را به دیگران نشان داده و موجبات تمسخر ایشان را فراهم می آورند و باید پرسید اگر نمایندگان مجلس که عصاره مردم هستند چنین رفتاری را در قبال یک نماینده دیگر و همکار و روحانی داشته اند چه انتظاری از افراد عامی جامعه می رود و بخصوص در جامعه اسلامی که تمسخر دیگران جزو گناهان کبیره به شمار می رود.

ایرج ندیمی البته با این کار نه تنها حیثیت بزرگواری را نبرده بلکه انسانیت و شخصیت خود را در ملا عام به نمایش گذاشته است.

برای اشنایی مردم با شخصیت بی ثبات سیاسی ندیمی به گوشه ای از پرش های این فرد در دوران نمایندگی خود نظری می افکنیم و نیک می نگریم که حداقل یک رو بدون بزرگواری هزار شرف به چند رو بودن و بوقلمون صفتی چنین اشخاصی دارد.

ایرج ندیمی در گذر روزگار؛ از اصلاح‌طلب دوآتشه تا اصول‌گرای دولتی

ماجرا از آنجا آغاز شد که ندیمی در گفتگوی با یکی از نشریات از نظر رئیس جمهور در خصوص جایگاه مجلس دفاع کرد. احمدی نژاد قبل از سفر به نیویورک در گفتگویی مفصل با رونامه ایران تاکید کرده بود که جمله معروف امام مبنی بر اینکه «مجلس در راس امور است» متعلق به همان دوره ای است که سیستم سیاسی کشور بر پایه نخست وزیری بوده و حالا این قوه مجریه است که به خاطر وظایف و تلاش هایی که می کند در راس قوای دیگر است.
ماهیت نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد فاش شد + تصاویر

در پی واکنش های متعدد کارشناسان و نمایندگان مجلس به این موضع، ایرج ندیمی در گفتگویی با هفته نامه پنجره از نظر احمدی نژاد دفاع کرد و در بخشی از این مصاحبه گفت: «… امام گفتند که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد؛ این سئوال مطرح است که آیا این حرف‌ها برای مرحله‌گذار بوده است، یا این‌که نه؛ دائمی هستند. مثل این‌که یک موقع امام فرمودند که روحانیت در کارهای اجرایی نباشند اما در زمان خود امام، روحانیت، ریاست‌جمهوری و مانند آن را هم قبول کردند. شرایط متفاوت است و طبق مقتضیات زمان و مکان، برخی چیزها گفته می‌شود؛ ولی ما آیه قرآن نداریم که مجلس در رأس امور است، این یک دیدگاه و بیان است، بیان یک ظرفیت و توانمندی است. ما یک زمانی برخی نهادها را داشتیم که امروز به مقتضای زمان نداریم…»

این اظهار موضع با واکنش شدید نمایندگان مجلس روبه رو شد و وزیر صنایع تهدید به استیضاح یا برکناری معاون پارلمانی خود شد. ندیمی اعلام کرده که متن مصاحبه وی تغیر یافته است. با این حال و به رغم اینکه وی مدعی شده متن مصاحبه وی تغییر داده شده، بابت همین مصاحبه تغییر یافته از مجلس عذرخواهی کرد.

ماهیت نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد فاش شد + تصاویر

سید شهاب الدین صدر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست بخشی از جلسه علنی چهارشنبه گذشته مجلس را بر عهده داشت با اعلام دریافت نامه‌ای از معاون پارلمانی وزیر صنایع افزود: در این نامه معاون پارلمانی وزیر صنایع ضمن اعلام وفاداری خود نسبت به اسلام، انقلاب، رهبری و فرمایشات امام راحل تاکید کرده است که مطالب منتشر شده در مصاحبه با وی در یکی از رسانه ها، یک مقدار با نظرات وی مغایرت داشته است و منظور وی به هیچ وجه خدشه وارد کردن به فرمایشات امام راحل نبوده و آن اظهارات با تغییرات منتقل شده است. در ادامه ایرج ندیمی معاون پارلمانی مجلس از صاحت مقدس مجلس عذرخواهی کرده است.

ادعای ندیمی مبنی بر تغییر متن مصاحبه‌اش در حالی است که سایت فردا بخش‌هایی از گفتگوی وی با هفته نامه پنجره را منعکس کرده بود و این هفته‌نامه هم در توضیحی اعلام کرد که هیچ گونه تغییری در گفتگوی ندیمی داده نشده و فایل صوتی آن موجود است.

به هر روی موضوع استیضاح وزیر صنایع با عذرخواهی ندیمی پایان یافت، اما آنچه تصوری بر پایان آن نیست حضور برخی شخصیت های پر حاشیه در بدنه دولت است که گاها دردسرهای پر هزینه ای را بوجود می آورد.

ماهیت نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد فاش شد + تصاویر

مصادیق شیفتگان خدمت!

حکایت ایرج ندیمی که در حال حاضر و با توجه به انواع و اقسام سمت‌ها و پست های دولتی که دارد، مورد وثوق دولت است، حکایت جالب و البته قابل تامل است. بیراه نیست اگر وی را از جمله مصادیق و نمونه های «شیفتگان خدمت» قلمداد کنند! چه او سال های سال است که در حال خدمت است و فرقی هم نمی کند روزی با اصلاح طلبان باشد و روزی دیگر با اصول گرایان منتقد و روزگار دیگری اصول گرای دو آتشه و مدیر دولتی!

ندیمی که گفته می شود در حال حاضر همزمان مشاور معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، مشاور وزیر صنایع و معادن ، مشاور عالی اتاق تعاون ایران، مشاور ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عضو هیئت مدیره شرکت ایران خودرو مازندران، عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، عضو هیئت مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر وعضو هیئت مدیره شرکت مدیریت صنعت قند توسعه صنایع بهشهر است، روزگاری نه چندان دور در جرگه منتقدان دولت بود و نطق های آتشین او در مجلس هفتم و در انتقاد به دولتمردان فراموش نشده است.

ماهیت نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد فاش شد + تصاویر

ندیمی اصلاح طلب کارشناس اقتصادی مجلس ششم

اما حیات سیاسی این مدیر دولتی از مجلس هفتم آغاز نشده و چند صباحی بیش از عضویت در مجلس هفتم، وی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم بوده است. ندیمی در مجلس ششم به عنوان نماینده اصلاح طلب لاهیجان و سیاهکل به عنوان یک کارشناس اقتصادی مدافع سیاست های دولت وقت، در میزگردها و نشست های مختلف دانشگاهی شرکت می کرد.

ندیمی را در مجلس هفتم هم به عنوان یک نماینده اصلاح طلب می شناختند. هر چند اصلاح طلبان در مجلس هفتم چندان حضور موثری نداشتند، اما گاها در انتقاد به دولت با اصول گرایان منتقد دولت همصدا بودند.

مواضع سیاسی ندیمی در انتهای مجلس هفتم به گونه ای بود که در انتخابات مجلس هشتم وی به خاطر آنچه عدم التزام به نظام و انقلاب خوانده شد، رد صلاحیت شد و از ورود به مجلس هشتم بازماند. بسیاری از خبرنگاران پارلمانی نطق آتشین وی در مجلس هفتم و در اعتراض به رد صلاحیت شدن خود را به یاد دارند که چگونه بر این نهاد انقلابی خرده گرفت و خطاب به آنها گفت که با داشتن چند برادر شهید و سابقه جانبازی چطور باید ثابت کند به نظام و انقلاب التزام دارد؟
ماهیت نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد فاش شد + تصاویر

به هر روی فرجام ندیمی با سرنوشت سیاسی بسیاری از نمایندگان مجلس ششم و کاندیداهایی که در مجلس هشتم رد صلاحیت شدند، بسیار متفاوت بود. او که توسط شورای نگهبان واجد صلاحیت برای حضور در مجلس شناخته نشده بود، بلافاصله در چرخشی ۱۸۰ درجه ای از یک نماینده اصلاح طلب به مدیری اصول گرا و همکار و مشاور دولت احمدی نژاد (مشاور معاون پارلمانی رئیس جمهور) تبدیل شد.

ندیمی: مجلس بابت صداقت رئیس جمهور مشکوک است

معاون پارلمانی وزیر صنایع که این روزها از مدافعان سیاست های دولت اصول گرا و همکار آن است، در حالی برای دفاع از دولت و شخص رئیس جمهور جایگاه مجلس را زیر سوال برده و تاکید کرده که مجلس حالا دیگر آن اختیارات گذشته را ندارد، که حدود ۹ سال پیش و زمانی که هنوز نماینده مجلس بود، نظری کاملا متفاوت داشت و اتفاقا بر دولت خره می گرفت که چرا خود را وامدار مجلس نمی داند!
ماهیت نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد فاش شد + تصاویر

ندیمی در تاریخ دوم آذر ۸۴ در حاشیه جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی احمدی نژاد برای وزارت خانه نفت در جمع خبرنگاران گفته است:« … رئیس جمهوری نوعا در تصمیم‌گیری‌هایی که انجام می‌دهد در عین حال که برای مجلس شانیت قائل می‌شود،ولی خود را وامدار مجلس نمی‌داند. بی‌توجهی که بصورت مستقیم و غیرمستقیم از طرف رئیس جمهور نسبت به مجلس انجام شده،موضع اداری کاری را به موضع اخلاقی تبدیل کرده است و مجلس هنوز از باب صداقت کامل رئیس جمهوری در به رسمیت شناختن مجلس مشکوک است. به رسمیت شناختن مجلس تنها سخنرانی مثبت نیست،بلکه رئیس جمهوری باید نظرات مجلس را نیز در معرفی وزرا و سایر موارد در نظر بگیرد. چنانچه دولت در آینده روحیه انعطاف را پیشه خود نکند،مجلس از حق قانونی خود از قبیل سوال، استیضاح و حتی طرح عدم کفایت استفاده خواهد کرد،اما طرح این مسئله در اوایل کار دولت عمل مفید و عاقلانه‌ای نیست و تنها می‌تواند فضا را برای برخی سوء برداشت‌ها و فرافکنی‌ها به قصد مخدوش کردن چهره مجلس آماده کند.» ( خبرگزاری فارس ۲/۰۹/ ۱۳۸۴ )

از زمان ایراد و بیان چنن نظری در سال ۸۴، نه تغییر قانونی در باره جایگاه مجلس صورت گرفته و نه تغییری در جایگاه دولت. مجلس هشتم همانند مجلس هفتم اصول گراست و دولت دهم هم ادامه همان دولت نهم است. در این میان تنها جایگاه آقای ندیمی است که تغییر کرده و با تغییر جایگاه وی از نماینده اصلاح طلب به مدیر و مشاور دولتی، نظرش در خصوص جایگاه مجلس و دولت تغییر کرده است.
ماهیت نماینده ای که بزرگواری را مورد تمسخر قرار داد فاش شد + تصاویر

ظاهرا اقتضای آن روزها که ندیمی نماینده اصلاح طلب بود چنین می نمود که رئیس جمهور خود را وامدار مجلس بداند و اقتضای این روزها که آقای ندیمی همکار دولت است، این چنین است که مجلس دیگر آن اختیارات را ندارد!

براستی اگر وی در مجلس هشتم رد صلاحیت نمی شد و موفق به کسب ارای لازم برای ورود به مجلس می شد، حالا در کدام فراکسیون مجلس حضور داشت. آیا بیشتر وقتش در مجلس در کنار محمدرضا تابش و جمشید انصاریان و داریوش قنبری اصلاح طلب می گذشت، یا با اصول گرایان منتقدی همچون احمد توکلی و علی مطهری دم خور بود و یا اینکه از فراکسیون انقلاب اسلامی و همنشینی با روح الله حسینیان و مهدی کوچک زاده سر در می آورد؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کارمندامور اقتصاد وداراىي گفت:

  لطفا به داد اداره دارایی برسید چرا هنوز بازمانده دولت احمدی نژاد ده ساله داره مدیریت میکنه یعنی دولت تدبیر و امید یه مدیر لازق نداره

 • دهدشت گفت:

  سلام باباآقای ندیمی عکس آقای بزرگواری که باکراوات گرفته شده بود وتوضیحاتی هم زیرش نوشته بودازآلبوم آقای بزرگواری نشون میدادومیگفت کراواتی دیروزحزب الهی امروز.من به بویرنیوزگفتم فکرکنم اصلاح کردند.آقای آرام دقت کنید تودیگه چراکورکورانه مطلب سایت دیگریو میزنی اینجا.مطلب کم آوردی؟

 • باران احساس گفت:

  بزرگواری خودش ، خودش را مسخره کرده است . وقتی او خودش میاد و تصویر دوران کودکی اش را با کراوات در دنیای مجازی انتشار میدهد ، این بدین معنا است که هرکس میتواند از این تصویر استفاده کند . بنابراین هیچ اشکالی بر ندیمی و یا سایرین مترتب نیست چون تصویر کودکی آقای بزرگواری و بیانات ناپخته ی او در مورد لرها در مجلس و گفته های او در جاهای دیگر که در مصاحبه هایش با روزنامه ها و صدا و سیما و در سایتهای مختلف ، از مضحک ترین تصاویر و گفته هایی که تاکنون دیده و شنیده ایم .
  باور کنید از بس که از دوستانم در سایر نقاط کشور در ارتباط با بزرگواری نکوهش شده ام خودم از خودم خجالت میکشم . زبانمان در مقام دفاع از قوم لر بسته است زیرا میگویند وقتی که نماینده ی شما که لباس روحانیت بر تن دارد اینقدر بیفکر و …….. است پس شما چطورید. واقعا مدتی است که سرافکنده شده ایم . …………………… کند با این بی آبرویی که برای ماها در آوردی.

 • ناشناس گفت:

  لطفا به سایت لاهیگ وسایت درسیاهکل را ملاحظه کنید وببینید که مردم فهیم لاهیجان وسیاهکل به این عمل زشت ندیمی چه پاسخی دادند البته اعتراضات ادامه دارد.

 • ناشناس گفت:

  ممنون از شما واطلاعات جالبتون

 • ناشناس گفت:

  آقای بزرگواری هر صفت بد وتوهینی که دلش خواست پشت تریبون با داد به همکاراش و دیگران روا داشت . زدی ضربتی ضربتی نوش کن

پربازديد