تاریخ درج خبر : 1391/09/06
کد خبر : ۵۹۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

متولیان مراسم عاشورا از مردم گچساران عذرخواهی کنند

اخبار مختلف حکایت از مشکلات عدیده مردم در روز عاشورای گچساران حکایت می کند.

به گزارش سایت استان، از گلزار شهدای گچساران، امروز ضعف مدیریتی و عدم تحقق وعده های برخی مدیران و ادارات شان، مشکلات فراوانی را متوجه نمازگزاران و عزاداران حسینی کرده است.

نبود آب آشامیدنی برای عزاداران، سیستم صوتی نامناسب، ناهماهنگی و بی برنامگی برای انجام مراسمات سینه زنی و زنجیرزنی، عدم موکت کاری و مشکلات فراوان دیگر مسائلی بود که حماسه مردم گچساران را بدون پاسخ درخور از سوی مدیران همراه کرد.

بی شک این برای چندمین سال پیاپی می باشد که علی رغم تذکر دلسوزان و مردم مراسم عاشورای حسینی رویه منظمی ندارد و صدای سنج و دمام هیئتهای مختلف و صدای مداحی هیاتهای مختلف در هم پیچیده و به نوعی بی برنامگی در برگزاری این مراسم بیداد می کند.

ظاهرا برگزاری نماز نیز با مشکلات فراوانی همراه بوده است که موجب انتقاد امام جمعه گچساران نیز شده است. فرماندار گچساران نیز قول داده است در اسرع وقت با بررسی موضوع و معرفی اداراتی که از انجام وظایف شان سرباز زده اند، موجبات خرسندی مردم را مهیا کند.

کبنانیوز از مدیریت ارشد گچساران تقاضا دارد مصوبات نشست های هماهنگی مدیران گچسارانی برای برگزاری عزاداری و نماز ظهر عاشورا در گچساران را به رسانه ها داده تا با انتشار صورت جلسات، مردم متدین گچساران بتوانند با بی مسئولیتی برخی مدیران آشنا گردند و جا دارد مدیران فوق، رسما از مردم به خاطر بی توجهی های شان عذرخواهی نمایند.

عبدالکریم قاضی فر شهردار گچساران درباره مشکلات پیش آمده در روز عاشورای حسینی به کبنانیوز گفت: مردم درباره عملکرد مدیران قضاوت خواهند کرد و مدیران هم باید بدانند قضاوت افکار عمومی و مردم به عنوان وجدان اجتماعی، همواره ناظر گفتار و رفتار مسئولین شان خواهد بود و اگر اهمیت به مردم و نظرات آنها سرلوحه عمل مدیران قرار گیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

قاضی فر گفت: همان گونه که کبنانیوز نیز مصوبات را منتشر کرده است مشخص می شود هر ارگان به صورت منفک، وظایفی را عهده دار گردیده است و شهرداری نیز چون دیگر نهادها در بند ۵ مصوبات قرار گرفته است.

وی افزود: بدون در نظر گرفتن مصوبه و با توجه به تجربیات گذشته، از مدت ها قبل بخش اعظمی از فضای موجود که هرساله مشکلاتی برای هیئت ها و مردم بوجود می آورد،توسط شهرداری آسفالت شده است و تسطیح جایگاه در روزهای قبل توسط نیروهای شهرداری انجام گرفت.

شهردار گچساران با اشاره به انجام وظایف شهرداری گفت: سرویس های بهداشتی و آب شرب و آب جهت وضو توسط دو تانکر شهرداری تامین شده بود و نیروهای خدماتی سازمان شهرداری تا آخرین لحظه مشکلات را پیگیری نمودند.

شهردار توضیح داد؛ علیرغم اینکه در مصوبات دیده نشده بود ولی دو دستگاه آتش نشانی با نیروهای زبده شهرداری در تمام روز اوضاع مراسم را بر عهده داشتند و مسائل ایمنی را به مردم یاآوری می نمودند.

قاضی فر اضافه کرد: علیرغم اینکه سرویس ایاب و ذهاب تنها در مرحله بازگشت عزاداران وظیفه شهرداری بود ولی با توجه به گستردگی شهر، تصمیم گرفته شد ۲۲ دستگاه اتوبوس واحد از ابتدای روز عاشورا تا عصر همان روز هم رفت و هم بازگشت مردم را عهده دار بودند.

شهردار گچساران از خدمت رسانی پرسنل و مدیران شهرداری گچساران در دو هفته گذشته برای برگزاری باشکوه و بهینه مراسمات عزای سالار شهیدان قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد اگر مشکلاتی در راستای خدمت به مردم داشته باشیم، ضمن عذرخواهی از مردم، همواره در راه رفع مشکلات و نقایص گام برخواهیم داشت.

کبنانیوز از رفتار حرفه ای شهردار گچساران سپاسگزاری نموده و آمادگی خود را برای انتشار توضیحات مدیران به مردم اعلام می نماید.

منبع: کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • امیر گفت:

    مشکلات مدیریتی وضعف مدیران اجرایی مراسمات مذهبی باید عاشوارایی برای همیشه حل شود،مثلا” عاشوارا بود

پربازديد